SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Nationwide U.S. Masters Swimming Spring National Championship

Heat Sheet - 38 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Men 100 Y Fly
297 Swimmers

Heat 1 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Doud, Robert 95-99 4:25.53 4:30.19 1 11
2 SLAM Maine, Thomas 90-94 2:25.37 2:37.92 1 11
3 SDSM Mitchell, Tom 85-89 2:11.79 2:13.10 1 11
4 IM Schein, Howard 70-74 1:45.95 1:56.61 9 2
5 ARIZ Shaffer, Craig 70-74 1:29.60 1:27.52 7 4
6 IM Long, Robert 70-74 1:24.61 NS NP 0
7 O*H* Motheral, Thomas 70-74 1:28.00 1:20.54 6 5
8 ELG Osborne, Oz 70-74 1:34.74 1:31.79 8 3

Heat 2 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Stover, John 75-79 1:53.78 1:58.59 5 6
2 ROSE Bell, John 75-79 1:47.76 NS NP 0
3 NOR Straka, Peter 75-79 1:22.00 1:20.16 3 8
4 TOC Elder, James 75-79 1:15.00 1:15.94 1 11
5 ANCM Roddin, Hugh 75-79 1:21.71 1:19.22 2 9
6 UC32 Wolfe, Artie 75-79 1:36.22 NS NP 0
7 SNM Walker, Joseph 75-79 1:50.00 1:43.67 4 7
8 TNAQ Lauer, William 80-84 1:35.67 1:37.63 1 11

Heat 3 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SLAM Miller, Douglas 70-74 1:14.00 NS NP 0
2 TOC Rudloff, Jr., Edward 70-74 1:12.50 1:15.98 5 6
3 MINN Kleffman, Robin 70-74 1:10.96 1:11.57 2 9
4 DAM McPherson, Andrew 70-74 1:05.94 1:03.28 1 11
5 CMS Abrahams, Richard 70-74 1:06.81 NS NP 0
6 CSMT Jones, Roger 70-74 1:12.00 DQ NP 0
7 SPM Selles, Carl 70-74 1:12.89 1:12.98 3 8
8 WMAC Meehan, Tom 70-74 1:21.87 1:13.72 4 7

Heat 4 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 TOC King, Edward 65-69 1:25.00 1:28.22 17 0
3 TPIT Gustafson, Lee 65-69 1:22.14 1:17.62 14 0
4 MICH Webley, James 65-69 1:17.00 NS NP 0
5 LRM Martin, Doug 65-69 1:17.00 1:30.78 18 0
6 OREG Larson, Allen 65-69 1:22.84 1:23.67 16 0
7 NAM Hoefer, Fritz 65-69 2:00.00 2:17.82 19 0

Heat 5 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Heacock, Robert 65-69 1:12.76 1:14.22 12 0
2 PSK Mange, Kenneth 65-69 1:12.10 1:12.23 8 3
3 NCMS Van der Horst, Charles 65-69 1:11.46 1:12.68 10 1
4 INDY Perrin, Thomas 65-69 1:10.00 NS NP 0
5 ROSE Sterne, Erik 65-69 1:11.21 1:10.37 6 5
6 INDY Chamberlain, Rick 65-69 1:12.00 1:11.84 7 4
7 LAPS Van Nort, Steven 65-69 1:12.22 NS NP 0
8 IRM Lemaire, Larry 65-69 1:15.20 1:13.83 11 0

Heat 6 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FIG Paul, Gordon 65-69 1:08.21 1:12.56 9 2
2 PBM Childs, Lee 65-69 1:07.00 1:06.17 4 7
3 VCM Gruber, Glenn 65-69 1:03.41 1:05.33 3 8
4 MICH Day, Lawrence 65-69 59.99 59.66 1 11
5 1776 Thornton, James 65-69 1:03.03 1:02.31 2 9
6 ARIZ Modjeska, Mark 65-69 1:05.88 1:08.56 5 6
7 KMSC Gerber, Gregory 65-69 1:07.40 1:18.64 15 0
8 SNM Johnson, Clifford 65-69 1:10.00 1:16.19 13 0

Heat 7 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Harvey, Nathan 55-59 1:24.26 1:25.69 19 0
2 SCCM Naroski, Shaun 55-59 1:11.84 1:07.23 17 0
3 WLAC Hasak, Amit 55-59 1:11.06 1:07.45 18 0
4 IM Avery, Bill 55-59 1:21.47 NS NP 0
5 WMAC Mering, Kenneth(Doug) 60-64 1:19.34 1:12.25 14 0
6 IM Scanlan, Kevin 60-64 1:11.34 NS NP 0
7 MICH Fort, Robert 60-64 1:17.37 1:20.10 16 0
8 IM Webb, Joseph 60-64 1:26.69 1:36.46 17 0

Heat 8 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Ferron, Lars 60-64 1:09.59 NS NP 0
2 ELG Ellis, Joel 60-64 1:05.70 1:05.55 12 0
3 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:02.83 1:01.41 7 4
4 WCM O'Brien, Kerry 60-64 1:01.66 1:01.18 6 5
5 WH2O Ballard, James 60-64 1:02.00 1:00.38 5 6
6 ELG Ursu, Andrei 60-64 1:03.50 1:02.59 10 1
7 NAM Tribuzi, Scot 60-64 1:09.50 1:15.15 15 0
8 KMAN Glenesk, Mark 60-64 1:10.70 1:09.99 13 0

Heat 9 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWJ Hildebrandt, David 60-64 1:00.83 1:03.01 11 0
2 SFTL Steynberg, Andre 60-64 1:00.21 58.46 2 9
3 CMS Henry, Shafer 60-64 59.00 1:01.52 9 2
4 TOC Carter, Paul 60-64 55.00 54.70 1 11
5 RICE Kone, Bruce 60-64 58.50 NS NP 0
6 NCMS Sanchez, Greg 60-64 59.97 1:00.20 4 7
7 LAPS Lindstedt, David 60-64 1:00.70 1:01.45 8 3
8 SRM Morales, John 60-64 1:01.00 1:00.19 3 8

Heat 10 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMAC Sailor, Andrew 55-59 1:08.27 1:04.47 13 0
2 COOG Mahaffey, Don 55-59 1:05.22 1:04.56 14 0
3 MICH Coffman, Chuck 55-59 1:05.00 1:00.51 8 3
4 INDY Cummings, Brian 55-59 1:02.00 1:01.34 11 0
5 NAM Fisher, Dennis 55-59 1:03.00 1:02.50 12 0
6 MICH Pogue, Jim 55-59 1:05.00 1:00.65 9 2
7 AAAA Fuselier, Stephen 55-59 1:07.39 1:05.01 15 0
8 IM Roth, Charles 55-59 1:08.61 1:06.44 16 0

Heat 11 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RAMS Neuman, Larry 55-59 1:00.32 1:00.22 7 4
2 WMAC Richards, Scott 55-59 58.85 59.16 5 6
3 IM Gibson, Dave 55-59 57.10 57.75 3 8
4 IM Sims, David 55-59 53.36 53.68 1 11
5 PBM LaMonica, Mike 55-59 57.06 57.26 2 9
6 IM Soltys, Ted 55-59 58.50 58.75 4 7
7 MATT Berry, David 55-59 59.96 59.68 6 5
8 USMS Dauginas, Joe 55-59 1:01.09 1:00.86 10 1

Heat 12 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 IM Frech, Raymond 45-49 1:08.00 1:03.07 26 0
3 WLAC Farmer, David 45-49 1:06.78 1:06.52 32 0
4 UC04 Adams, Scott 45-49 1:07.00 1:08.18 34 0
5 INDY Rose, Jeffrey 45-49 1:14.00 1:06.37 31 0
6 SKY Mattingly, Dan 50-54 1:08.76 1:08.92 28 0
7 MICH Einhaus, Kurt 50-54 1:10.00 NS NP 0

Heat 13 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FWYS Elizondo, Bill 50-54 1:04.75 1:03.51 25 0
2 EPAP Moulton, Matthew 50-54 1:04.30 1:03.77 26 0
3 MICH Swalwell, Donald 50-54 1:04.00 1:04.76 27 0
4 SLAM Pardieck, Andrew 50-54 1:03.00 NS NP 0
5 ZAM Brown, Dale 50-54 1:03.90 1:03.15 24 0
6 SFTL O'Shea, Rick 50-54 1:04.00 NS NP 0
7 NAST Kaneshiro, Knoel 50-54 1:04.32 1:01.33 22 0
8 SHAM Meade, Matthew 50-54 1:06.90 1:09.48 29 0

Heat 14 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CMS Webber, James 50-54 1:01.99 56.73 12 0
2 IM Bey, Jim 50-54 1:01.00 59.96 17 0
3 UC11 Oyler, Paul 50-54 1:00.50 NS NP 0
4 SFTL Fiser, Graeme 50-54 1:00.44 1:00.00 18 0
5 UC16 Hoskins, Kyle 50-54 1:00.47 59.72 16 0
6 SFTL Fischer, Andy 50-54 1:01.00 1:00.54 20 0
7 MICH Kim, Danny 50-54 1:01.26 1:02.55 23 0
8 IM Jacobs, Dave 50-54 1:02.62 1:01.18 21 0

Heat 15 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Bailey, Jeff 50-54 58.62 58.22 15 0
2 UC15 Arrington, Adam 50-54 58.10 NS NP 0
3 MAM Hamilton, Rick 50-54 57.94 57.13 13 0
4 SYSM Mehok, George 50-54 57.25 57.65 14 0
5 PSM Jones, Brad 50-54 57.49 56.68 11 0
6 PSCM Schuster, Fred 50-54 57.94 56.63 10 1
7 ARIZ Brundage, Patrick 50-54 58.20 56.53 9 2
8 MINN Young, Robert 50-54 59.91 1:00.23 19 0

Heat 16 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MMAC Biegel, Mark 50-54 56.27 56.23 8 3
2 SVY Evans, Jeffrey 50-54 55.60 55.60 6 5
3 NCMS Moran, Marty 50-54 54.16 54.39 3 8
4 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 52.81 52.65 1 11
5 NITR Unruh, Steven 50-54 53.20 53.92 2 9
6 GRA Magee, Mark 50-54 54.98 56.07 7 4
7 PALM Ekman, Evan 50-54 55.80 55.36 5 6
8 VCM Shaffer, Mike 50-54 56.91 54.84 4 7

Heat 17 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Dolence, Mike 45-49 1:03.97 1:08.03 33 0
2 SDSM Hohn, Chris 45-49 1:03.00 1:02.96 25 0
3 PSCM Courtney, Chris 45-49 1:01.98 1:03.78 27 0
4 PBM Linton, Tom 45-49 1:01.44 57.62 12 0
5 COLO Ogilby, Kayo 45-49 1:01.48 1:02.77 24 0
6 INDY Simon, Robert 45-49 1:02.54 1:04.64 28 0
7 SKY Ronau, Matt 45-49 1:03.60 1:05.08 29 0
8 USF Mc Bride, Patrick 45-49 1:05.33 1:05.78 30 0

Heat 18 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SNM Petrilla, Eric 45-49 1:00.76 1:00.37 20 0
2 ABM Colburn, Christopher 45-49 1:00.38 1:00.80 23 0
3 PSM Winter, Doug 45-49 59.99 59.82 17 0
4 BOZE Luebke, Phillip 45-49 59.69 59.47 16 0
5 ASCP Wood, Brent 45-49 59.84 1:00.69 22 0
6 SBRM Toothaker, Bradley 45-49 1:00.13 59.09 15 0
7 CRUZ Harbourt, Cliff 45-49 1:00.52 58.72 14 0
8 SPM Herman, Eric 45-49 1:00.85 1:00.50 21 0

Heat 19 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SVY Sangmeister, Gary 45-49 59.00 1:00.07 19 0
2 PBM Hanssen, Erik 45-49 58.59 56.89 11 0
3 WMAC Schaetz, Daniel 45-49 58.00 NS NP 0
4 MMA Carlson, Michael 45-49 56.79 56.50 9 2
5 MICH Steed, Chad 45-49 57.71 56.59 10 1
6 PBM Bessire, Brent 45-49 58.14 59.96 18 0
7 VCM Young, Michel 45-49 59.00 58.15 13 0
8 O2 Currin, Jack 45-49 59.29 56.17 8 3

Heat 20 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ASC Dennison, Keith 45-49 55.55 NS NP 0
2 SVY Gross, Jeremy 45-49 54.44 52.40 1 11
3 MICH Field, Jayson 45-49 54.32 54.51 4 7
4 ANCM Roddin, Jeffrey 45-49 54.06 54.21 3 8
5 NCMS Andersen, Morten 45-49 54.28 54.57 5 6
6 PSCM Dreitzler, Todd 45-49 54.40 53.36 2 9
7 NAM Wharton, Dave 45-49 54.69 55.33 7 4
8 NCMS Lee, Lawrence 45-49 56.47 54.98 6 5

Heat 21 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBRM Berebitsky, Jeff 40-44 1:06.00 1:01.43 23 0
2 SBRM Overmyer, Andrew 40-44 1:02.50 1:06.07 25 0
3 LIB Mills, Jamie 40-44 1:01.45 58.61 15 0
4 INDY Dawkins, Todd 40-44 1:00.15 58.97 18 0
5 SBRM Herbert, Jonathan 40-44 1:01.00 1:05.44 24 0
6 HAFL Torres, Martin 40-44 1:02.16 58.67 16 0
7 NTXL Glass, Mark 40-44 1:02.58 1:01.14 22 0

Heat 22 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RICE Mastracchio, Dominic 40-44 59.69 57.86 13 0
2 ALEX Jent, Daniel 40-44 59.06 59.80 21 0
3 CMS Zupancic, Joseph 40-44 58.00 56.52 11 0
4 NAM LaMastra, James 40-44 57.19 NS NP 0
5 PAC Martinko, John 40-44 57.47 55.47 5 6
6 INDY Street, Matthew 40-44 59.00 58.31 14 0
7 SHAM Strock, Justin 40-44 59.55 NS NP 0
8 OREG Adams, James 40-44 59.86 59.28 20 0

Heat 23 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Murphy, Nathan 40-44 57.00 55.10 4 7
2 CVMM Karren, Kelly 40-44 56.61 56.13 9 2
3 WMAC Michalowski, Brian 40-44 55.99 55.92 8 3
4 WLAC Szabados, Bela 40-44 55.65 NS NP 0
5 NEM Ohman, Niclas 40-44 55.92 55.78 7 4
6 INDY O'Malley, Mark 40-44 56.11 58.86 17 0
7 INDY Halbert, Jeffrey 40-44 56.89 57.56 12 0
8 WHA Safalow, Bradley 40-44 57.00 59.17 19 0

Heat 24 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC41 Staley, Matt 40-44 55.45 NS NP 0
2 SBRM Herbert, Josh 40-44 55.00 1:14.06 26 0
3 NAM Holden, Blake 40-44 53.14 52.97 2 9
4 WMAC Babcock, Andrew 40-44 51.97 52.45 1 11
5 CMS O'Sullivan, Chris 40-44 52.54 NS NP 0
6 WMAC Stich, Darryl 40-44 54.62 54.95 3 8
7 IM Bardak, Peter 40-44 55.30 55.65 6 5
8 ARIZ Valle, Marc 40-44 55.63 56.36 10 1

Heat 25 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 1:05.00 1:00.73 23 0
3 SFTL Cedanio, Noel 35-39 1:00.34 NS NP 0
4 PBM Manrique, Alejandro 35-39 1:01.67 57.61 16 0
5 NAM DeVennish, Arthur 35-39 1:16.34 1:18.94 25 0
6 WVM Ghavami, Alex 18-24 1:00.37 1:00.29 25 0
7 UC16 Wright, Andrew 25-29 1:19.04 1:16.78 31 0

Heat 26 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAM Oldham, Brian 35-39 59.98 NS NP 0
2 WHA Ford, Torrence 35-39 59.57 58.10 17 0
3 DAS Weber, Matthew 35-39 58.88 1:00.07 22 0
4 BCTM Zhai, Eric 35-39 58.60 NS NP 0
5 WMAC Bonis, Joshua 35-39 58.66 58.13 19 0
6 PBM Loder, Scott 35-39 59.10 59.98 20 0
7 ROSE Durieux, Chad 35-39 59.91 58.12 18 0
8 NAST Sikich, Christopher 35-39 1:00.00 1:04.68 24 0

Heat 27 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Goler, Jonathan 35-39 57.57 1:00.04 21 0
2 SFTL Gaudreau, Maxime 35-39 54.12 53.44 10 1
3 NCMS Dallamura, Scott 35-39 53.78 53.81 11 0
4 BCTM Yellin, Jeffrey 35-39 53.48 53.23 9 2
5 IM Carlson, Timothy 35-39 53.58 53.15 8 3
6 MICH Mitchell, Ayinde 35-39 54.00 54.31 13 0
7 LAKY Cuticchia, Tom 35-39 55.24 55.26 14 0
8 CMS Batchelder, John 35-39 58.11 56.63 15 0

Heat 28 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAIR Danner, Gregory 35-39 52.91 52.57 5 6
2 WMAC Parkins, David 35-39 52.49 53.12 7 4
3 BCTM Hansen, Scott 35-39 51.48 53.83 12 0
4 MICH Doak, Kevin 35-39 50.40 51.26 2 9
5 TOC Marshall, Matthew 35-39 50.50 48.86 1 11
6 TOC Wang, Timothy 35-39 52.13 52.41 4 7
7 NEM Moran, Daniel 35-39 52.54 51.70 3 8
8 UC16 Ostermann, Jeff 35-39 52.93 52.73 6 5

Heat 29 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 USF Ganiyev, Doston 30-34 1:00.00 59.42 22 0
2 NAM Bey, Matthew 30-34 59.00 58.61 17 0
3 INDY Galvan-Sarabia, Luis 30-34 58.76 58.97 19 0
4 PBM Wilson, Todd 30-34 57.45 58.95 18 0
5 SBRM Cavadini, Louis 30-34 58.00 53.57 8 3
6 MICH Mertz, Jeffrey 30-34 58.88 59.27 20 0
7 PALM LeMoine, Benjamin 30-34 59.59 1:00.11 23 0
8 UC07 Ramos, German 18-24 59.30 58.46 24 0

Heat 30 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 IM Holmes, CJ 30-34 57.22 59.40 21 0
2 AGUA Young, James 30-34 56.91 54.94 12 0
3 FSAM Elber, Joel 30-34 55.62 56.07 14 0
4 INDY O'Neal, Matthew 30-34 54.79 54.29 10 1
5 MICH Browning, Casey 30-34 55.00 51.52 4 6.5
6 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 56.40 56.20 15 0
7 INDY Henahan, Patrick 30-34 57.00 57.88 16 0
8 GWSA Donihe, Phil 30-34 57.24 54.83 11 0

Heat 31 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TOC Taylor, Jonathan 30-34 53.00 55.89 13 0
2 SLAM Lau, Jonathan 30-34 52.13 54.10 9 2
3 GAJA Weyandt, Todd 30-34 50.88 51.89 7 4
4 ARIZ DeBerry, Tyler 30-34 49.50 50.48 2 9
5 ASC Vogel, Jake 30-34 49.87 50.28 1 11
6 SFTL Tomas, Matej 30-34 51.00 50.94 3 8
7 TOC Wang, Jackson 30-34 52.35 51.73 6 5
8 AMBU McCleary, Daniel 30-34 53.78 51.52 4 6.5

Heat 32 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Griffioen, Luke 25-29 1:00.66 59.05 27 0
2 FWYS Pacheco, Hector 25-29 59.56 56.56 25 0
3 PAWW Zerbonia, Nicholas 25-29 57.16 54.89 23 0
4 PSCM Barcinas, Ken 25-29 56.18 50.43 7 4
5 UC14 Stephenson, Brady 25-29 56.94 NS NP 0
6 SPM Stiles, David 25-29 58.72 1:00.40 28 0
7 UC18 Staley, Brandon 25-29 59.98 1:06.02 30 0
8 AGUA Altman-Kurosaki, Jonas 25-29 1:02.29 1:03.45 29 0

Heat 33 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 IM Johnson, Christopher 25-29 55.53 NS NP 0
2 NCMS Sauter, Trace 25-29 53.58 53.19 19 0
3 MOVY Musser, Seth 25-29 53.19 50.51 9 2
4 VALM Fozkos, Tyler 25-29 52.66 51.84 14 0
5 DAMM Montgomery, James 25-29 53.00 54.15 22 0
6 TOC Yntema, Douwe 25-29 53.49 53.47 20 0
7 INDY DeBrota, Anthony 25-29 55.33 53.53 21 0
8 TOC Aziz, Mazen 25-29 56.00 58.65 26 0

Heat 34 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DAS Glaser-Garbrick, Dan 25-29 52.52 51.29 11 0
2 TOC Hurko, Matt 25-29 52.50 51.40 12 0
3 WMAC Lucchesi, Michael 25-29 52.00 52.11 17 0
4 NCMS Thomas, Chandler 25-29 51.99 53.08 18 0
5 NAM Birnbrich, Andrew 25-29 52.00 55.84 24 0
6 WLAC Dyer, Frank 25-29 52.04 49.74 2 9
7 TOC Murray, Matthew 25-29 52.50 51.92 15 0
8 WMAC Finke, Ryan 25-29 52.54 52.10 16 0

Heat 35 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Kiviluoma, Tuomas 25-29 51.66 48.48 1 11
2 TOC Scheid, Trevor 25-29 51.07 49.90 4 7
3 MOVY Mathews, Sean 25-29 50.85 50.37 6 5
4 WLAC Shivakumar, Varun 25-29 50.30 50.49 8 3
5 BCTM Raigla, Kaspar 25-29 50.47 49.98 5 6
6 NAM Osterhage, Raymond 25-29 51.00 51.19 10 1
7 MICH Destree, Nathan 25-29 51.56 51.77 13 0
8 NCMS Fox, Will 25-29 51.80 49.75 3 8

Heat 36 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Pederson, Nicholas 18-24 58.10 57.69 22 0
2 USU Howell, Jayden 18-24 57.27 56.20 20 0
3 LTMM Millard, Jelani 18-24 55.74 57.99 23 0
4 CSPM Petyniak, Jakub 18-24 54.69 55.19 16 0
5 MICH Christensen, Kyle 18-24 55.00 55.21 17 0
6 SLAM Wagner, Matthew 18-24 56.55 54.91 13 0
7 UC07 Nguyen, Joseph 18-24 57.57 56.27 21 0
8 CTMS Dennis, Grayson 18-24 59.00 55.02 14 0

Heat 37 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Kertesz, Kristof 18-24 54.31 55.08 15 0
2 STRM Castro Diaz, Gonzalo 18-24 54.00 53.94 12 0
3 SLAM Watson, James 18-24 53.35 55.64 19 0
4 PSCM Gamroth, Grant 18-24 52.18 49.42 2 9
5 PBM Warner, Shawn 18-24 52.77 50.79 6 5
6 UC21 Schuman, James 18-24 53.85 55.38 18 0
7 PBM Wasko, Cameron 18-24 54.29 51.74 11 0
8 ENSW McPherson, Matt 18-24 54.31 NS NP 0

Heat 38 of 38

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Helander, Aaron 18-24 51.92 50.65 4 7
2 NAM Barton, Tanner 18-24 51.23 50.56 3 8
3 MICH Szuba, Dan 18-24 50.37 51.09 7 4
4 WMAC Burton, Logan 18-24 47.32 49.26 1 11
5 SKY Rich, Andrew 18-24 49.50 50.70 5 6
6 LVM Alentado, Jason 18-24 51.15 51.57 9 2
7 GRA Havton, Jonathan 18-24 51.25 51.35 8 3
8 SFTL Torres, Luke 18-24 52.00 51.72 10 1

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
This Meet > Swim Meets > Home