2018 Rinconada Masters Spring Short Course Meet

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    

Event 26 Men 100 Y Free
57 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
3 TAM Young, Ronald 80-84 1:55.88 1:53.55 1
4 ALB Wang, Hai 35-39 1:50.00 2:00.49 5
5 MVM Ingalls, Donald 75-79 1:55.00 1:51.80 1
6 USF Grohe, William 80-84 1:59.02 NS NP

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GOOG Chien, Robert 40-44 1:30.00 1:33.73 2
2 CLOV Sanchez, David 70-74 1:22.55 1:31.97 2
3 UC38 Swafford, David 30-34 1:12.25 1:14.28 4
4 SCSC Christensen, Dwight 55-59 1:10.00 1:10.78 4
5 HTUB Mikatarian, Doug 50-54 1:10.50 1:11.62 5
6 YWMA Zoppel, Richard 65-69 1:13.79 1:15.24 1
7 HTUB Perrone, Paul 35-39 1:24.88 1:26.15 4
8 MVM McMillan, Bret 50-54 1:31.00 1:26.77 6

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 TEME Dalton, Michael 60-64 1:09.31 1:09.63 3
2 TAM Burns, Richard 70-74 1:05.50 1:01.18 1
3 GOOG Mawson, Sven 40-44 1:05.00 1:00.43 1
4 MELO Stanley, Grant 50-54 1:05.00 54.13 1
5 STAN Maddick, Brandon 18-24 1:05.00 54.22 2
6 BAC Gustavson, Jeff 55-59 1:05.11 1:05.77 3
7 GOOG Kubach, Adam 35-39 1:08.00 1:04.18 3
8 ECYM Hayes, Kevin 50-54 1:10.00 1:02.00 3

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NUTS Hummel, Tyler 30-34 1:03.36 1:03.01 3
2 DAM Woodruff, David 60-64 1:02.00 1:04.59 1
3 MELO Higgins, John 50-54 1:01.00 1:02.01 4
4 OPA Glenn, Tim 60-64 59.00 NS NP
5 UC03 Endres, Paul 50-54 1:00.20 NS NP
6 GOOG Rose, Mark 45-49 1:02.00 1:01.98 4
7 FREM Hong, Jimmy 45-49 1:02.82 1:00.67 3
8 UC38 Citron, Jeffrey 60-64 1:04.35 1:06.69 2

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LGM Wygant, Matthew 55-59 58.18 59.70 1
2 TEME Bentley, Orin 40-44 58.00 NS NP
3 LOM Grant, Myles 35-39 56.00 57.28 1
4 TEME Beaulieu, Kyle 30-34 56.00 52.87 1
5 ARM Poggemann, Felix 45-49 56.00 55.55 1
6 MVM Pereira, Eduardo 30-34 56.12 57.23 2
7 GOOG Essick, Raymond 55-59 58.00 1:00.86 2
8 GOOG Reid, Justin 35-39 58.50 57.85 2

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 STAN Davids, Thomas 25-29 55.00 57.20 2
2 AHSM Martinez, Andrew 25-29 54.00 NS NP
3 SMM Koo, Derek 18-24 51.99 50.30 1
4 LTPC Barrett, Maxwell 25-29 47.50 NS NP
5 GRA Odonnell, Patrick 25-29 50.99 52.97 1
6 ALMA Jarr, Scott 50-54 53.00 56.14 2
7 TAM Thomas, Michael 25-29 54.67 57.54 3
8 STAN Adwere-Boamah, Kwame 45-49 55.96 57.40 2

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SMM Sanchez, Carlos 30-34 48.00 NP
SON Hardisty, Owen 35-39 54.37 NP
TEME Rachwald, Robert 45-49 1:05.00 NP
TVM Hektner, Eric 60-64 1:07.58 NP
UC38 Bunch, Brian 50-54 55.80 NP
UC38 Willoughby, Scott 55-59 1:06.23 NP
USF Samotyj, John 35-39 51.99 NP
BAC Gini, Mario 35-39 59.88 NP
DC Salomaa, Jari 40-44 52.75 NP
MAAC Jones, Brian 60-64 55.60 NP
MEMO Lehnert, Ahren 40-44 1:05.96 NP
NBA Cooperman, Jeff 50-54 1:00.00 NP
SFGG Sweeney, Bill 60-64 1:04.00 NP

<<< Previous Event    
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home