SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 52 Men 100 Y Fly
54 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 VMST Gaulrapp, Edward 75-79 1:45.00 1:48.52 2 7
3 GMUP Junta, Donald 55-59 1:37.26 1:54.23 2 7
4 MERR Mandour, Saleh 60-64 1:20.00 NS NP 0
5 RMST Paulson, Laurence 65-69 1:27.72 1:45.46 2 7
6 GOLD Hamada, Ahmed 75-79 1:39.54 1:37.42 1 9
7 RMST Raful, Mitchell 55-59 2:00.11 NS NP 0

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Amezcua, David 45-49 1:18.91 1:25.98 7 2
2 L4S Wells, Ernie 50-54 1:10.00 NS NP 0
3 ARMS Hoang, Ryan 25-29 1:08.00 1:07.04 4 5
4 UC04 McNelis, Michael 40-44 1:06.47 1:05.82 4 5
5 1776 Hemmerle, Jamie 60-64 1:08.00 NS NP 0
6 GERM Golden, Scott 50-54 1:08.00 1:05.88 5 4
7 MARY Collins, Michael 55-59 1:15.00 1:16.47 1 9
8 GERM Walters, Mark 65-69 1:16.05 1:16.14 1 9

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ALEX Hastings, Corey 40-44 1:05.55 1:05.78 3 6
2 CMYM Ruckdeschel, Jonathan 45-49 1:04.20 1:01.47 5 4
3 UC10 Maguire, Andrew 25-29 1:04.00 NS NP 0
4 FINS Kannegieser, Robert 60-64 1:02.32 1:02.38 1 9
5 L4S Ellis, Brian 50-54 1:02.63 1:02.96 4 5
6 ANCM Cheney, David 60-64 1:04.00 1:03.44 2 7
7 DCAC Moon, WonKee 40-44 1:05.00 NS NP 0
8 UC09 Magd, Basem 18-24 1:05.74 1:02.99 3 6

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Dean, Nathan 40-44 1:01.80 1:03.09 2 7
2 UC12 Hellmann, Ralph 55-59 1:01.00 NS NP 0
3 CRUZ Harbourt, Cliff 45-49 1:00.52 1:00.69 4 5
4 MERR Kirby, Devin 30-34 1:00.00 NS NP 0
5 ARMS Czerwinski, Michael 18-24 1:00.00 NS NP 0
6 GMUP Xu, Tim 25-29 1:00.71 59.38 2 7
7 1693 Gass, Kraig 35-39 1:01.10 1:00.40 4 5
8 UC07 Kroberger, Christopher 45-49 1:02.00 NS NP 0

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UMAC Strahota, Jeffrey 35-39 59.95 59.35 2 7
2 SVY Dryburgh, Andrew 35-39 59.50 1:00.38 3 6
3 CBFY Gambale, Michael 45-49 59.00 1:01.53 6 3
4 MESC O'Leary, Shawn 45-49 58.20 59.90 3 6
5 VMST Harris, Gregory 50-54 58.87 NS NP 0
6 L4S Wolfred, Drew 30-34 59.00 58.62 4 5
7 DCAC Dever, Frederick 50-54 59.74 NS NP 0
8 UMAC Laplante, Brett 25-29 1:00.00 1:00.28 3 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARMS Frederick, Aaron 18-24 58.00 NS NP 0
2 ARMS Bechtold, Leander 18-24 56.50 NS NP 0
3 DCAC Frentsos, Jerome 50-54 55.65 56.42 2 7
4 UC10 Tikhonoff, Jonathan 30-34 54.94 55.71 2 7
5 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 55.50 55.81 1 9
6 SVY Evans, Jeffrey 50-54 55.80 56.49 3 6
7 GMUP Williams, Stuart 35-39 57.00 56.56 1 9
8 MACM Donohue, Matthew 30-34 58.00 56.52 3 6

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Roddin, Jeffrey 45-49 54.06 53.62 1 9
2 GMUP Chestnut, Eric 18-24 53.50 52.01 2 7
3 UC02 Guiffre, John 25-29 52.52 53.09 1 9
4 1693 Bureau, Lucas 18-24 50.50 47.41 1 9
5 RIPM Zenyuh, James 40-44 51.41 50.75 1 9
6 1693 Elsaesser, Evan 30-34 53.04 52.53 1 9
7 1693 Glass, Austin 18-24 53.50 NS NP 0
8 SVY Gross, Jeremy 45-49 54.44 55.11 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home