SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 43 Women 100 Y Breast
41 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 L4S Johnston, Jennifer 70-74 4:04.90 4:07.87 2 7
4 ETM Thackston, Patricia 65-69 2:30.00 DQ NP 0
5 VMST Martin, Judy 75-79 2:30.00 NS NP 0

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 FAC Cameron, Terri 50-54 1:50.96 1:45.99 5 4
3 WFAC Lehr, Sandra 45-49 1:45.00 1:40.20 1 9
4 L4S Bozeman, Lesley 35-39 1:38.70 1:33.12 2 7
5 WFAC Adams, Blanca 60-64 1:39.48 1:38.41 1 9
6 FAC DeVito, Christina 30-34 1:50.00 1:39.18 5 4
7 L4S Hannam, Karen 75-79 2:23.94 2:53.25 2 7

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMST Leilich, Joann 75-79 1:35.52 1:37.18 1 9
2 L4S Wetzel, Denise 50-54 1:32.91 1:26.82 3 6
3 RMST Kirwan, Denise 65-69 1:29.00 1:30.07 2 7
4 VMST Speer, Nancy 55-59 1:27.18 1:31.53 4 5
5 LASH Lovett, Mandy 40-44 1:28.79 1:24.61 2 7
6 ANCM Pettijohn, Margot 70-74 1:29.44 1:31.27 1 9
7 UC04 Talty, Leah 25-29 1:34.90 1:28.84 5 4
8 ALEX Bershok, Rhonda 50-54 1:38.50 1:34.59 4 5

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MARY Schaffer, Robyn 55-59 1:26.02 1:31.62 5 4
2 1693 Restrepo, Marie 55-59 1:25.06 1:23.53 3 6
3 1776 Wolff, Melinda 65-69 1:23.94 1:23.04 1 9
4 GSM Kalibat, Rebecca 50-54 1:21.90 1:21.17 2 7
5 L4S Stranzl, Colleen 30-34 1:22.55 1:20.89 3 6
6 1776 Swanson, Vibeke 55-59 1:24.43 1:20.51 1 9
7 MERR Long, Uliana 30-34 1:25.25 1:24.80 4 5
8 FAC Algera, Bonnie 40-44 1:26.46 1:26.92 3 6

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GMUP Barrett, Rachelle 25-29 1:20.00 1:15.92 4 5
2 1693 Gass, Krista 35-39 1:18.47 1:16.07 1 9
3 ARMS Swain, Jayme 40-44 1:17.91 NS NP 0
4 FINS Chialastri, Kate 30-34 1:16.65 1:16.44 2 7
5 RMST Groves, Lisa 50-54 1:17.24 1:18.51 1 9
6 ETM Deaton, Rebecca 40-44 1:18.00 1:18.20 1 9
7 UC10 Olbum, Orly 18-24 1:19.66 1:20.30 3 6
8 VMST Miller, Patricia 55-59 1:21.46 1:21.37 2 7

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1693 Maqueda, Victoria 25-29 1:13.13 1:09.27 1 9
2 GMUP Geskos, Evangeline 30-34 1:12.53 1:13.03 1 9
3 VMST Letendre, Denise 25-29 1:09.46 1:09.85 2 7
4 UC09 Dietrich, Mallory 30-34 1:05.50 NS NP 0
5 1693 Schwartz, Laura 18-24 1:08.00 1:07.05 1 9
6 1693 Shaner, Sara 25-29 1:11.30 NS NP 0
7 GMUP Rosenburg, Kaleigh 18-24 1:12.99 1:07.36 2 7
8 1693 Minzenmayer, Ellen 25-29 1:13.76 1:11.47 3 6

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home