SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 31 Women 200 Y Free
49 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Duquette, Michelle 35-39 3:40.00 3:37.58 4 5
3 WFAC Majola, Ignatia 30-34 3:54.00 3:35.22 8 1
4 WMST Leilich, Joann 75-79 3:17.76 3:17.87 2 7

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CBFY Halner, Kristina 18-24 NT 2:07.23 2 7
2 FAC Cameron, Terri 50-54 3:07.38 2:55.83 8 1
3 1776 Figenshu, Susan 60-64 3:00.00 2:57.40 2 7
4 ARMS Hufford, Ellen 35-39 2:56.13 2:53.83 3 6
5 RMST Bennett, Ruth 70-74 2:56.20 2:54.42 2 7
6 VMST Schreiner, Beth 75-79 3:00.23 3:06.52 1 9
7 ANCM Foley, Linda 60-64 3:15.00 3:12.32 3 6

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Sours, Kate 18-24 2:50.08 2:49.99 4 5
2 VMST Lyttle, Ann 70-74 2:43.80 2:39.48 1 9
3 1776 Swavely, Jill 50-54 2:40.00 NS NP 0
4 RIPM Emanuel, Florence 55-59 2:36.00 2:31.27 1 9
5 MERR Brown, Ann 55-59 2:40.00 2:41.39 5 4
6 VMST Speer, Nancy 55-59 2:42.16 2:33.41 2 7
7 VMST Barry, Marcia 65-69 2:46.55 2:43.76 1 9
8 ALEX Bershok, Rhonda 50-54 2:56.00 2:52.33 7 2

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST McNamara, Beth 50-54 2:35.01 2:32.89 6 3
2 1776 Watts, Sue 60-64 2:34.95 2:36.27 1 9
3 GMUP Thompson, Kim 50-54 2:34.02 2:31.31 5 4
4 RMST Bass, Amy 45-49 2:30.73 2:22.75 4 5
5 MARY Schaffer, Robyn 55-59 2:32.49 2:37.08 4 5
6 LASH Lovett, Mandy 40-44 2:34.39 2:28.77 3 6
7 L4S Becker, Marlene 50-54 2:35.00 2:27.24 4 5
8 1776 Plimpton, Hannah 30-34 2:35.99 2:35.95 7 2

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC04 Talty, Leah 25-29 2:29.73 2:26.26 3 6
2 L4S Ihrig, Ylva 45-49 2:26.00 2:22.97 5 4
3 LASH Roberts, Cynthia 35-39 2:19.00 2:13.84 2 7
4 GSM Davidson, Michelle 45-49 2:15.95 2:13.37 2 7
5 ALEX Aepli, Lauren 30-34 2:18.06 2:14.66 5 4
6 RMST Johnson, Mindy 50-54 2:20.00 2:23.12 3 6
7 ALEX Keylon, Rachel 30-34 2:27.54 2:24.38 6 3
8 RMST Dawson, Mandy 55-59 2:30.00 2:33.91 3 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Saucy, Stephanie 50-54 2:15.34 2:16.26 2 7
2 RIPM Cantilina, Amy 45-49 2:14.94 2:18.14 3 6
3 ANCM Roddin, Julie 40-44 2:10.18 2:11.67 2 7
4 1776 Hug, Laurie 50-54 2:09.02 2:10.79 1 9
6 ARMS Schwartz, Carleigh 25-29 2:12.08 2:08.38 2 7
7 UC10 Olbum, Orly 18-24 2:15.00 2:15.08 3 6
8 ALEX Fox, Amy 35-39 2:15.87 2:12.66 1 9

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROCH Gianniny, Dana 45-49 2:07.03 2:07.86 1 9
2 1693 Greene, Shannon 30-34 2:05.34 2:04.63 3 6
3 ALEX McWilliams, Katie 30-34 2:04.97 2:02.45 1 9
4 1693 Ryczek, Emily 18-24 1:58.00 1:58.61 1 9
5 L4S Conze, Margaret 45-49 2:00.53 NS NP 0
6 UC12 Masson, Carina 30-34 2:05.00 2:06.82 4 5
7 DFSH Greenawalt, Anne 30-34 2:06.79 2:02.73 2 7
8 SVY Mahaney, Melanie 25-29 2:09.00 2:07.61 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home