SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 22 Men 200 Y Breast
41 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 RMST Paulson, Laurence 65-69 3:58.62 4:28.82 6 3
4 1776 Kremzier, James 70-74 3:45.00 3:59.49 3 6
5 VMST Gaulrapp, Edward 75-79 3:50.00 3:45.81 1 9

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GERM Greger, Ronald 70-74 3:40.00 3:37.82 2 7
3 GSM Van Horn, Larry 60-64 3:21.74 3:20.27 3 6
4 UC08 Gondek, Paul 65-69 3:20.00 3:16.48 3 6
5 AGUA Bernstein, Rich 70-74 3:20.00 3:20.87 1 9
6 GERM Walters, Mark 65-69 3:27.10 3:14.67 2 7
7 GERM Boyle, Michael 65-69 3:44.08 4:27.41 5 4

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Wynes, Anthony 45-49 3:14.58 3:22.71 5 4
2 FAC Thompson, Jeffery 50-54 2:30.00 2:52.76 2 7
3 DCAC Fitts, Marcus 25-29 3:00.00 2:41.94 3 6
4 1776 Dougherty, Stephen 65-69 2:57.00 2:56.21 1 9
5 CBFY Reynolds, Sean 45-49 2:59.14 2:56.18 4 5
6 NAMI Folgar, Javier 30-34 3:05.00 3:03.14 1 9
7 VMST Romo, Robert 55-59 3:09.00 3:10.74 3 6
8 DCAC Haddan, Barry 65-69 3:19.00 3:29.55 4 5

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Amezcua, David 45-49 2:47.60 2:56.01 3 6
2 MARY Collins, Michael 55-59 2:45.00 2:54.18 2 7
3 RMST Hanford, Jeremy 35-39 2:43.82 2:38.39 2 7
4 1776 Hemmerle, Jamie 60-64 2:40.00 NS NP 0
5 RMST Koons, Andrew 25-29 2:42.15 2:42.49 4 5
6 FINS Kannegieser, Robert 60-64 2:45.00 2:38.93 2 7
7 VMST Chenault, Robert 55-59 2:55.00 2:33.69 1 9
8 CMYM Canaday, Brent 45-49 2:50.00 2:55.84 2 7

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Keyser, Brian 60-64 2:36.77 2:38.75 1 9
2 DCAC Moon, WonKee 40-44 2:31.00 2:29.78 3 6
3 MARY Cole, Henry 70-74 3:07.32 NS NP 0
4 UC04 McNelis, Michael 40-44 2:27.39 2:26.96 2 7
5 UC08 Guminski, Timothy 18-24 2:28.21 NS NP 0
6 1693 Fay, Christopher 25-29 2:30.00 NS NP 0
7 SVY Houchins, Bradford 40-44 2:35.00 2:35.91 4 5
8 SVY Boris, Joseph 35-39 2:38.02 2:40.90 3 6

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC09 Helfers, Edward 35-39 2:25.11 2:17.61 1 9
2 VMST Harris, Gregory 50-54 2:23.17 2:20.62 1 9
3 CMYM Walker, Adam 25-29 2:19.71 2:18.08 2 7
4 GMUP Wolfe, Ryan 25-29 2:09.53 2:11.30 1 9
5 1693 Head, Carter 18-24 2:17.10 2:14.27 1 9
6 UMAC Goodison, Michael 45-49 2:22.22 2:25.90 1 9
7 1693 Williams, Rich 40-44 2:23.41 2:26.84 1 9
8 ALEX Kidd, Michael 40-44 2:27.00 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home