SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 19 Women 100 Y Back
42 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 GERM Lynch, Susan 50-54 2:30.00 NS NP 0
4 VMST Martin, Judy 75-79 2:15.00 NS NP 0
5 RMST Kidd, Sally 55-59 2:30.00 2:08.86 8 1
6 L4S Johnston, Jennifer 70-74 3:33.74 3:30.90 3 6

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARMS Zalkind, Julie 70-74 2:09.38 2:07.57 2 7
2 VMST Schreiner, Beth 75-79 1:40.20 1:38.71 1 9
3 GERM Andrews, Lynne 70-74 1:36.00 1:40.66 1 9
4 ETM Goldberg, Hillary 55-59 1:32.36 1:30.11 6 3
5 FAC Cameron, Terri 50-54 1:35.19 1:28.60 6 3
6 RMST Moyer, Michelle 55-59 1:40.00 1:32.09 7 2
7 RMST Manheim, Lucy 75-79 2:05.00 2:07.94 2 7
8 VMST Walker, Laura 80-84 2:10.65 1:52.31 1 9

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Auer, Margie 60-64 1:29.26 1:29.31 2 7
2 MERR Norris, Kate 55-59 1:25.49 1:22.11 5 4
3 VMST Jaeger, Debbie 55-59 1:22.23 1:20.07 4 5
4 RMST Kirwan, Denise 65-69 1:20.00 1:20.54 1 9
5 RMST Romero, Sharon 18-24 1:21.18 1:23.23 2 7
6 L4S Wetzel, Denise 50-54 1:23.70 1:17.31 4 5
7 1776 Figenshu, Susan 60-64 1:28.40 1:25.20 1 9
8 VMST Barry, Marcia 65-69 1:29.77 1:27.42 2 7

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Uppstrom, Noreen 50-54 1:18.91 1:17.60 5 4
2 ALEX Keylon, Rachel 30-34 1:16.41 1:16.33 2 7
3 LASH Roberts, Cynthia 35-39 1:14.27 1:13.34 4 5
5 MERR Long, Uliana 30-34 1:13.80 1:12.80 1 9
6 VMST Gregory, Barbie 45-49 1:15.64 1:14.59 4 5
7 DCAC Ames, Jillian 25-29 1:18.00 NS NP 0
8 MASH Jin, Yimin 50-54 1:20.00 1:15.33 3 6

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROCH Gianniny, Dana 45-49 1:12.96 1:11.91 3 6
3 ANCM Roddin, Julie 40-44 1:07.49 1:09.80 1 9
4 1693 Wujciak, Anna 18-24 1:06.83 NS NP 0
5 1776 Saucy, Stephanie 50-54 1:07.39 1:09.00 2 7
6 SVY Mahaney, Melanie 25-29 1:08.50 1:06.85 3 6
7 RMST Brightwell, Kim 55-59 1:10.91 1:12.15 2 7
8 SVY Boris, Stephanie 35-39 1:13.00 1:10.45 3 6

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSM Davidson, Michelle 45-49 1:05.09 1:05.01 2 7
2 GMUP Reiffenberger, Megan 18-24 1:04.00 1:09.28 1 9
3 UMAC Grover, Mollie 35-39 1:00.80 1:01.34 2 7
4 ALEX Macedonia, Anna 25-29 59.00 58.87 1 9
5 1693 Grier, Katie 35-39 1:00.54 1:01.17 1 9
6 BCTM Willeboordse, Fall 50-54 1:03.00 1:02.36 1 9
7 CBFY Booth, Gretchen 45-49 1:04.27 1:03.27 1 9
8 VMST Geroni, Deidre 25-29 1:06.11 1:02.67 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home