SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 45 Men 200 M Breast
60 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 ROSE Reuben, Richard 85-89 9:46.24 10:05.03 2 7
4 SDSM Mitchell, Tom 80-84 4:46.22 4:51.83 1 9
5 SDSM Coles, Bill 80-84 5:10.63 5:47.74 2 7

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ROSE Farmer, Michael 70-74 4:22.27 4:27.12 2 7
3 LVM Cochran, Victor 65-69 4:05.00 4:47.72 3 6
4 MVN Santy, James 55-59 3:41.94 3:35.90 5 4
5 SDSM Best, Bob 85-89 4:00.00 4:25.55 1 9
6 GRA Giacomazzi, Albert 60-64 4:15.76 4:10.11 5 4
7 TSTT Georges, Chris 55-59 4:31.27 4:11.11 6 3

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Andersen, Peter 70-74 3:36.49 3:33.46 1 9
2 LVM Anderson, Patrick 25-29 3:30.00 3:34.49 4 5
3 TSTT Guardado, Jese 18-24 3:20.45 3:08.82 2 7
4 SBM Johannsen, David 60-64 3:20.00 3:35.08 4 5
5 SWM Edwards, Clive 60-64 3:20.12 3:16.94 3 6
6 MYST Ramos, John 55-59 3:26.07 3:24.01 4 5
7 LBG Kremers, Brian 40-44 3:30.03 3:23.30 1 9
8 GRA Winslow, Scott 45-49 3:37.08 3:54.78 6 3

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Burke, Tom 55-59 3:17.33 3:18.84 3 6
2 SDSM Given, Michael 50-54 3:14.00 3:23.00 6 3
3 ROSE Paxton, Sean 45-49 3:10.14 3:11.43 5 4
4 ROSE Lum, Andrew 18-24 3:02.19 2:52.74 1 9
5 SDSM Harden, Jimmy 50-54 3:10.00 3:14.24 5 4
6 VCM Kerns, Hubie 65-69 3:12.00 3:03.10 1 9
7 GRA Freshley, Mike 75-79 3:15.99 3:33.66 1 9
8 SAWS Clemmons, Jim 65-69 3:19.50 3:11.86 2 7

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Bloss, Wolf-Rudiger 45-49 3:00.00 2:58.50 4 5
2 ROSE Uchiyama, Winston 60-64 3:00.00 2:50.97 1 9
3 ROSE Mc Ginley, Patrick 50-54 2:59.61 2:59.23 4 5
4 SDSM Von Hoffmann, Gerard 60-64 2:56.00 2:56.01 2 7
5 ROSE Taylor, Thomas 55-59 2:57.05 2:55.23 2 7
6 UC38 Law, David 30-34 2:59.86 2:59.32 4 5
7 GRA Binkow, Samuel 25-29 3:00.00 3:11.14 3 6
8 MEMO Song, James 30-34 3:00.89 2:53.45 3 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Edge, Jonathan 50-54 2:55.68 2:52.27 3 6
2 OREG Cleary, Kevin 30-34 2:48.00 2:49.18 2 7
3 LVM Boshoff, Nick 45-49 2:43.62 2:42.96 3 6
4 GRA Corcho, Rodrigo 35-39 2:42.24 2:55.33 5 4
5 CVMM Koehler, Doug 50-54 2:42.70 2:41.16 1 9
6 GRA Duarte, Kenny 25-29 2:44.58 2:51.78 2 7
7 ARIZ Evans, Dave 55-59 2:48.16 2:46.83 1 9
8 DAM McAdam, Samuel 50-54 2:55.70 2:46.14 2 7

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Schmidt, Matthew 35-39 2:40.00 2:38.11 2 7
2 RAA Magee, Mark 45-49 2:35.93 2:40.69 2 7
3 ROSE Ecklund, Tait 35-39 2:34.74 2:38.10 1 9
4 NOVA West, Steve 45-49 2:16.93 2:16.12 1 9
5 LVM Meier, Brandon 25-29 2:20.00 2:14.50 1 9
6 SCAQ McAteer, Brian 30-34 2:35.16 2:37.56 1 9
7 ROSE Durieux, Chad 35-39 2:37.91 2:38.65 3 6
8 LVM Jackson, Randy 35-39 2:40.52 2:43.36 4 5

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
LVM Jauch, Peter 50-54 3:49.25 NP
LVM Feldman, Michael 55-59 5:26.51 NP
CVMM Robinson, Keith 55-59 3:36.52 NP
LBG Butler, Bill 60-64 3:30.00 NP
CHEL Sabala, Michael 35-39 2:59.17 NP
ROSE Burnett, Nicholas 35-39 3:10.00 NP
SDSM Jones, Brian 75-79 5:15.00 NP
GRA Havton, Alexander 18-24 2:19.72 NP
OREG Stark, Allen 65-69 5:10.00 NP
NOVA Duplanty, Chris 50-54 2:38.84 NP
NOVA Sponagle, Stephen 60-64 2:53.19 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home