SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 29 Mixed 400 M IM
78 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SDSM Mitchell, Tom 80-84 10:02.00 10:07.56 1 9
3 TSTT Reeves, Tina 40-44 9:25.00 9:36.23 4 5
4 TSTT Scherwat Ducourneau, Wendy 65-69 8:43.38 8:48.83 2 7
5 TSTT Toumayan, Colleen 50-54 8:57.96 9:01.83 8 1
7 ROSE Bostrom, Michael 40-44 9:30.00 7:36.50 5 4

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAAC Focha, Teresa 55-59 8:19.49 8:00.05 2 7
2 GRA Sheaks, Heidi 45-49 7:30.00 DQ NP 0
3 LVM Ashworth, Michelle 50-54 7:20.00 6:52.87 5 4
4 SDSM Thayer, Marieke 55-59 7:05.18 7:00.36 1 9
5 SMST Guthrie, Sally 65-69 7:16.13 7:28.64 1 9
7 LVM Waymire, Gina 50-54 7:29.00 7:11.89 7 2
8 GRA Kreger, Jeffrey 50-54 7:45.00 7:16.44 7 2

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Barry, Robin 50-54 7:02.76 6:55.67 6 3
2 ROSE Gomez Larez, Luis 40-44 7:00.00 6:26.13 4 5
3 LVM Mitchell, Robert 55-59 6:58.95 6:15.33 4 5
4 MVM Campbell, Chris 55-59 6:50.00 6:34.96 6 3
5 SDSM Neville, Cathy 60-64 6:50.11 6:57.28 2 7
7 LVM Dolan LaMar, Diana 60-64 7:00.00 7:02.06 3 6
8 HIMA Melrose, Heather 40-44 7:00.27 6:53.42 3 6

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE McCabe, Erin 35-39 6:45.00 6:53.26 3 6
2 PCCM Anderson, Robert 60-64 6:42.54 6:57.04 1 9
3 SDSM North, Nancy 45-49 6:33.00 6:17.41 2 7
4 GRA Burke, Tom 55-59 6:29.80 6:20.85 5 4
5 SCAQ Fradkin, Ana 40-44 6:30.00 6:10.47 2 7
7 CVMM Rosen, Robert 65-69 6:42.48 6:44.68 3 6
8 SRM Bulman, Robin 50-54 6:43.68 6:40.64 4 5

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Arrasmith, Frank 40-44 6:28.42 6:25.02 3 6
2 GRA Duarte, Kenny 25-29 6:24.10 6:02.83 3 6
3 SAWS Clemmons, Jim 65-69 6:19.50 5:53.56 2 7
4 GRA Jensen, Dan 55-59 6:15.73 6:09.02 3 6
5 JDAM Dussliere, Julie 45-49 6:18.27 6:04.38 1 9
7 LVM Hitch, Susan 35-39 6:20.00 5:57.75 1 9
8 CMS Framke, Erin 40-44 6:25.43 6:05.20 1 9

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 6:10.00 6:41.93 5 4
2 SDSM Stiles, Jasmine 50-54 6:09.91 6:10.90 2 7
3 CVMM Weiderman, Jennifer 50-54 6:06.10 6:17.24 3 6
4 LBG Kremers, Brian 40-44 6:00.01 5:51.15 2 7
5 ROSE Stengel, Julia 30-34 6:02.71 DQ NP 0
7 TSTT Gardner, Kristin 35-39 6:09.06 6:08.00 2 7
8 VCM Kerns, Hubie 65-69 6:10.00 5:52.84 1 9

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Reason, Matt 40-44 6:00.00 DQ NP 0
2 OREG Crabbe, Colette 60-64 5:58.00 5:50.34 1 9
3 MYST Holbeck, John 55-59 5:51.23 5:53.66 2 7
4 ROSE Mc Ginley, Patrick 50-54 5:48.90 5:55.93 5 4
5 COOG Gellatly, Jill 50-54 5:50.00 5:32.14 1 9
7 ROSE Lum, Andrew 18-24 5:56.28 DQ NP 0
8 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 5:59.85 6:05.21 4 5

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CMS Holman, Mary 30-34 5:45.21 5:43.79 3 6
2 ROSE Daltorio, Robert 25-29 5:42.15 5:29.67 2 7
3 CMS Holman, Sara 30-34 5:36.23 5:31.87 2 7
4 SDSM Ascher, Nathan 45-49 5:33.00 5:24.64 2 7
5 ARIZ Evans, Dave 55-59 5:35.00 5:30.37 1 9
7 DAM McAdam, Samuel 50-54 5:39.59 5:35.13 4 5
8 SDSM Frogley, Terry 45-49 5:45.12 6:01.34 4 5

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Edge, Jonathan 50-54 5:31.35 5:33.29 3 6
2 WH2O Sinel, Craig 40-44 5:26.50 5:19.03 1 9
3 GRA Paggi, Gregory 35-39 5:20.88 5:10.20 3 6
4 ROSE Fisher, Sean 18-24 5:20.00 DQ NP 0
5 ROSE Castro, Daniel 25-29 5:20.40 5:19.79 1 9
7 ROSE Borton, Dan 45-49 5:26.01 5:28.04 3 6
8 CVMM Koehler, Doug 50-54 5:27.00 5:23.07 2 7

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Johnston, Steven 50-54 5:18.00 6:02.58 6 3
2 SDSM Parker, Emily 30-34 5:14.77 5:16.93 1 9
3 ROSE Ecklund, Tait 35-39 5:07.92 5:06.34 1 9
4 GRA Havton, Alexander 18-24 4:38.36 4:54.06 1 9
5 RAA Magee, Mark 45-49 4:50.87 4:54.08 1 9
7 MAM Hamilton, Rick 50-54 5:12.82 5:05.57 1 9
8 LVM Jackson, Randy 35-39 5:15.35 5:07.33 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
LBG Werner, John 50-54 8:15.45 NP
CVMM Koehler, Deanna 45-49 7:11.30 NP
ARIZ Bunch, Brigid 50-54 6:39.33 NP
LVM Belsky, Marjorie 45-49 7:20.00 NP
SDSM Astudillo, Fabio 65-69 10:00.00 NP
GRA Palmer, Kent 40-44 5:20.00 NP
PSM Kays, David 50-54 5:18.30 NP
ROSE Boysen, Cecilie 50-54 6:55.00 NP
ROSE Galluzzi, David 40-44 5:30.00 NP
ROSE Simmons, Cheryl 50-54 5:52.13 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home