SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 23 Men 200 M Fly
40 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSTT Georges, Chris 55-59 4:14.21 4:12.95 4 5
2 GRA Salazar, Eric 25-29 4:00.00 DQ NP 0
3 MVM Campbell, Chris 55-59 3:40.00 3:29.42 3 6
4 PCCM Anderson, Robert 60-64 3:16.56 3:20.93 2 7
5 WH2O Larson, Charles 65-69 3:30.00 3:34.79 2 7
7 SBM King, Brian 50-54 3:51.47 3:51.48 6 3
8 ROSE Gomez Larez, Luis 40-44 4:10.00 3:09.00 5 4

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Kremers, Brian 40-44 3:15.01 3:00.30 3 6
2 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 3:10.00 3:19.26 3 6
3 ROSE Mc Ginley, Patrick 50-54 3:03.89 3:00.39 5 4
4 MYST Holbeck, John 55-59 2:54.27 2:56.54 2 7
5 GRA Kim, Steve 40-44 2:58.47 3:01.00 4 5
7 TAM Bernard, Alan 65-69 3:04.99 2:58.70 1 9
8 SDSM Arrasmith, Frank 40-44 3:12.71 3:12.68 6 3

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Daltorio, Robert 25-29 2:53.79 2:41.18 4 5
2 GRA Liebowitz, Daniel 30-34 2:52.38 2:54.72 1 9
3 SDSM Johnston, Steven 50-54 2:50.00 2:52.75 4 5
4 SDSM Ascher, Nathan 45-49 2:45.00 2:46.16 4 5
5 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 2:47.20 3:18.35 2 7
7 ARIZ Modjeska, Mark 60-64 2:52.33 2:48.49 1 9
8 SDSM Frogley, Terry 45-49 2:52.39 2:55.30 5 4

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WCM Wen, Patrick 45-49 2:44.54 2:42.60 3 6
2 SDSM Jones, Kenton 50-54 2:41.58 2:47.08 3 6
3 ROSE Lum, Andrew 18-24 2:38.71 2:22.88 1 9
4 RAA Popko, David 40-44 2:30.48 2:27.02 1 9
5 ROSE Borton, Dan 45-49 2:33.72 2:35.33 2 7
7 OREG Miller, Matt 40-44 2:40.00 2:36.14 2 7
8 GRA Edge, Jonathan 50-54 2:41.90 2:38.46 2 7

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Castro, Daniel 25-29 2:27.83 2:25.17 3 6
2 WH2O Wadley, Wadley 35-39 2:25.00 2:22.27 1 9
3 IM Sims, David 55-59 2:15.97 2:16.86 1 9
4 GRA Aceino, Alexander 25-29 2:09.69 2:15.21 1 9
5 RAA Magee, Mark 45-49 2:14.67 2:16.55 1 9
7 VCM Shaffer, Mike 50-54 2:17.16 2:15.92 1 9
8 WH2O Kunsch, Antoine 25-29 2:25.00 2:20.64 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
ROSE Passos, Andre 40-44 2:50.00 NP
SDSM Clepper, Al 50-54 4:32.00 NP
OREG Stark, Allen 65-69 3:15.15 NP
CVMM Buckley, Mark 60-64 3:16.59 NP
LVM Jaffee, Laurence 55-59 3:00.03 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home