SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Men 200 M IM
64 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Bell, John 75-79 3:58.76 NS NP 0
2 LBG Miranda, Mike 55-59 4:30.00 3:57.16 9 0
3 ROSE Tulin, Michael 60-64 4:28.75 4:44.20 6 3
4 SDSM Best, Bob 85-89 4:00.00 3:56.64 1 9
5 SDSM Mitchell, Tom 80-84 4:28.53 4:32.15 1 9
6 LVM Stone, Robert 75-79 4:30.00 4:54.15 2 7
7 LBG Smith, Stan 70-74 5:00.00 4:28.81 4 5

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Werner, John 50-54 3:45.23 3:36.88 7 2
2 WH2O Figueiredo, Paulo 70-74 3:33.33 3:36.14 3 6
3 GRA Kreger, Jeffrey 50-54 3:15.00 3:23.66 6 3
4 RAA Kennedy, William 60-64 3:13.53 3:11.20 5 4
5 RMDA Green, Michael 45-49 3:15.00 3:03.93 6 3
6 MELO Pinto, Harlan 60-64 3:16.74 3:06.93 3 6
7 ROSE Wicke, Bob 55-59 3:45.00 3:34.05 8 1
8 CMS Abrahams, Richard 70-74 4:00.00 3:23.48 2 7

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MEMO Song, James 30-34 3:08.63 2:52.34 3 6
2 PCCM Anderson, Robert 60-64 3:06.42 3:08.84 4 5
3 WH2O Arorizo, Armando 50-54 3:03.00 2:57.48 5 4
4 UC33 Hopper, Tom 55-59 2:59.00 3:33.90 7 2
5 SAWS Clemmons, Jim 65-69 2:59.50 2:45.30 2 7
6 LVM Mitchell, Robert 55-59 3:04.48 2:50.21 4 5
7 GRA Freshley, Mike 75-79 3:08.00 3:10.26 1 9
8 GRA Gonzalez Hibner, Roger 55-59 3:11.82 3:06.76 6 3

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TAM Bernard, Alan 65-69 2:55.99 2:55.40 3 6
2 UC33 Yu, Charlie 45-49 2:55.26 2:55.10 5 4
3 MYST Holbeck, John 55-59 2:53.00 2:48.63 2 7
4 ROSE Ladanyi, Jakob 25-29 2:51.41 2:50.87 4 5
5 TSTT Montanez, Robert 40-44 2:52.09 2:51.94 7 2
6 GRA Jensen, Dan 55-59 2:55.00 2:48.86 3 6
7 GRA Burke, Tom 55-59 2:55.76 2:53.98 5 4
8 PSM Graham, Donald 60-64 2:59.00 2:44.76 2 7

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TAM Burns, Richard 70-74 2:49.60 2:54.28 1 9
2 ROSE Keim, John 40-44 2:46.00 2:40.41 6 3
3 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 2:45.48 2:47.02 6 3
4 GRA Dickson, Keith 18-24 2:42.34 2:32.40 2 7
5 ROSE Uchiyama, Winston 60-64 2:45.00 2:34.84 1 9
6 ROSE Daltorio, Robert 25-29 2:45.51 2:32.30 3 6
7 GRA Reason, Matt 40-44 2:46.62 2:39.98 5 4
8 VCM Kerns, Hubie 65-69 2:50.00 2:41.49 1 9

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Lucero, Michael 45-49 2:35.98 2:43.29 4 5
2 DAM McAdam, Samuel 50-54 2:35.01 2:31.93 4 5
3 GRA Paggi, Gregory 35-39 2:32.35 2:24.55 2 7
4 ROSE DeSouza, Jose 45-49 2:30.00 2:19.63 2 7
5 GRA Corcho, Rodrigo 35-39 2:30.00 2:38.33 5 4
6 CVMM Koehler, Doug 50-54 2:33.75 2:28.43 3 6
7 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 2:35.85 DQ NP 0
8 ROSE Godor, Frank 35-39 2:36.64 2:35.81 4 5

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Durieux, Chad 35-39 2:28.85 2:32.31 3 6
2 ROSE Castro, Daniel 25-29 2:27.75 2:27.52 2 7
3 MVN Gunnell, Steve 45-49 2:26.21 2:29.86 3 6
4 PSM Kays, David 50-54 2:24.90 2:23.24 2 7
5 MVN Herlihy, Brendan 40-44 2:25.00 2:32.96 4 5
6 RAA Popko, David 40-44 2:27.27 2:24.55 2 7
7 OREG Miller, Matt 40-44 2:28.72 2:29.88 3 6
8 WH2O Sinel, Craig 40-44 2:29.60 2:23.04 1 9

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAM Hamilton, Rick 50-54 2:21.74 2:21.67 1 9
2 RAA Magee, Mark 45-49 2:16.66 2:19.58 1 9
3 LVM Meier, Brandon 25-29 2:10.00 2:04.14 1 9
4 ROSE Burnett, Simon 30-34 2:06.80 2:02.09 1 9
5 GRA Havton, Alexander 18-24 2:07.57 2:16.46 1 9
6 IM Sims, David 55-59 2:16.44 2:18.37 1 9
7 SCAQ McAteer, Brian 30-34 2:20.80 2:21.93 2 7
8 ROSE Ecklund, Tait 35-39 2:22.36 2:21.14 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SCAQ Ireland, Bill 55-59 2:52.80 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home