Snohomish Aquatics Masters Meet

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 100 Y Free
49 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BWAQ Kim, Nellis 45-49 NT 1:09.14 3
2 NEO Gates, Sandy 70-74 2:10.00 1:51.87 1
3 ORCA Waterbury, Chip 60-64 1:42.17 NS NP
4 SAM Jones, Lynn 30-34 2:00.00 1:34.66 1
5 NEO Rabitz, Miriam 60-64 NT 2:47.96 3
6 UC36 Daniels, Avery 18-24 NT 1:18.58 2
6 UC36 Daniels, Avery 18-24 NT 1:18.58 2

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SVMS Ness, Kerry 45-49 1:31.00 1:27.64 3
2 SVMS Flickner, Mark 45-49 1:27.32 1:31.15 4
3 SAM Bolerjack, Wanda 60-64 1:25.00 1:12.20 2
4 SAM Quistorf, Renee 50-54 1:25.00 1:22.14 2
5 SAM McDaniel, Kathy 65-69 1:30.00 1:21.95 1
6 UNA Bell, Willie 45-49 1:36.00 1:20.52 2

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LWM Underbrink, Mary 55-59 1:22.30 1:26.78 1
2 SAM Gates, Michael 50-54 1:15.00 1:12.71 5
3 MIR Zilz, Lenny 65-69 1:13.29 1:15.38 2
4 NEO Bertrand, Angela 25-29 1:15.00 1:07.64 1
5 SAM Pokorny, Kathleen 45-49 1:22.00 1:18.38 4
6 NEO Hope, Carolyn 45-49 1:25.00 1:20.59 5

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SAM Brown, Stephen 45-49 1:12.00 1:09.81 1
2 NEO Clauson, Fiona 50-54 1:12.00 1:09.77 1
3 BAM Stretch, James 65-69 1:10.00 1:07.72 1
4 DBST Cavit, Patrick 30-34 1:10.00 59.17 2
5 SAM Brown, Samantha 40-44 1:12.00 1:09.12 2
6 TACM Hansen, David 55-59 1:12.00 1:09.89 1

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 TWIM Regan Koppelberger, Tammy 45-49 1:06.40 1:01.86 1
2 TWIM Fritschen, Tom 60-64 1:05.23 1:05.64 4
3 SAM Polidori, Wendy 45-49 1:05.00 NS NP
4 TACM York, Sandi 40-44 1:05.01 1:05.41 1
5 UC36 Havens, Melissa 40-44 1:05.67 NS NP
6 NEO Lippold, Mary 60-64 1:07.52 1:07.26 1

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BWAQ Durban, Eric 60-64 1:04.00 1:04.56 2
2 BAM Reimer, Shelley 45-49 1:01.76 1:03.22 2
3 UNA Hatton, Craig 50-54 1:01.41 DQ NP
4 TACM Hansen, Kenneth 50-54 1:01.44 59.75 3
5 SAM Durban, Lars 60-64 1:02.00 1:01.43 1
6 SWYM Bailey, Dan 60-64 1:04.17 1:05.40 3

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 TWIM Guillen, Brian 40-44 59.90 NS NP
2 HMST Boar, Jessica 18-24 56.89 1:04.11 1
3 UC45 Dickey, John 25-29 56.50 56.31 2
4 PSM Westhusing, Thad 50-54 56.56 57.11 2
5 TWIM Hohmann, Benjamin 35-39 59.59 1:02.62 2
6 SAM Weed, Kevin 50-54 1:00.00 59.90 4

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SAM Stedman, Scott 25-29 55.00 52.92 1
2 NEO Dotson, Bradley 30-34 54.00 52.26 1
3 WWUS Atwood, Justin 18-24 51.26 54.36 1
4 UC36 Perry, Maxwell 35-39 51.43 51.57 1
5 UNA Kays, David 50-54 54.00 53.90 1
6 MUKY Smith, Eric 40-44 56.01 58.40 1

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home