SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Masters Swimming Australia National Championships

Heat Sheet - 11 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Mixed 200 M Fly
83 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
NSA Samuels, Peta 45-49 3:15.00 NS 0

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 WMV McGough, Glad 85-89 10:39.59 11:59.21 1 10
4 WAB Hanna, Maureen 70-74 7:40.00 7:52.10 1 10

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CDW Roberts, Maggie 80-84 6:28.00 6:50.93 1 10
3 NSA Sheean, Peter 70-74 4:55.00 5:28.34 2 9
4 TTL Dillon, Ros 65-69 4:40.00 5:05.67 4 7
5 QBR Ernst, Kalvin 60-64 4:45.00 DQ NP 0
6 NSA Saviane, Anita 75-79 5:30.00 5:18.61 1 10

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WRK Rein, Jeannette 60-64 4:31.26 4:32.08 5 6
2 VNL Kirton, Jan 65-69 4:30.00 4:18.79 3 8
3 VDC Clarkson, Caroline 60-64 4:30.00 4:03.02 3 8
4 WCM Anthony, Vivienne 55-59 4:25.00 3:59.35 6 5
6 WCM Paul, Victor 70-74 4:30.00 4:06.11 1 10
7 WML Rickard, Alan 35-39 4:30.20 3:33.98 4 7
8 NBT Skulander, Annika-Lee 25-29 4:33.62 4:35.47 2 9

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 WOP Griffiths, Delise 65-69 4:00.00 3:55.08 2 9
3 QMM Morley, Helen 60-64 3:59.59 3:40.59 1 10
4 NWS Blanch, Kerryn 45-49 3:55.00 3:50.92 4 7
5 QDU Crollick, Therese 60-64 3:56.00 4:07.60 4 7
6 WBM Badani, Nicole 40-44 4:00.00 3:56.84 1 10
7 NWG Bailey, Paul 55-59 4:04.00 4:06.92 4 7
8 NCT McLeod, Russell 65-69 4:20.00 4:15.42 3 8

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 QSM Kingma, Wendy 55-59 3:50.00 4:02.43 7 4
2 WWC Hirsch, Adrian 40-44 3:50.00 3:54.87 4 7
3 WMV Hart, Lesley 55-59 3:50.00 3:47.37 5 6
4 WOP Raynes, Steve 50-54 3:45.00 3:43.70 4 7
5 WOP Whitehead, Heather 55-59 3:48.00 3:29.19 3 8
6 WWF Roper, Garry 55-59 3:50.00 3:28.24 3 8
7 QMM Southam, Colette 50-54 3:50.00 3:56.88 4 7
8 QAC Horton, Karina 60-64 3:50.00 3:42.97 2 9

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NWG Earp, Marilyn 65-69 3:40.00 3:44.67 1 10
2 QRT Churchill, Meryl 55-59 3:40.00 3:37.64 4 7
3 WGT Jackson, Amber 30-34 3:30.25 3:20.21 4 7
4 VMV Taylor, Donald 65-69 3:30.00 3:45.47 2 9
6 VPP Daly, Michael 60-64 3:37.45 3:41.02 1 10
7 WCM Burton, Patricia 45-49 3:40.00 3:30.05 2 9
8 NBT Blamires, Megan 45-49 3:42.00 3:31.33 3 8

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WCM Eisenhauer, Anna 30-34 3:30.00 3:15.85 3 8
2 NWG Whyte, Gordon 65-69 3:25.00 3:28.40 1 10
3 WMV Anderson, Stuart 30-34 3:20.00 3:15.00 2 9
4 WRK Burdekin, Craig 40-44 3:20.00 2:54.91 3 8
5 NBT McDonald, Mark 30-34 3:20.00 3:17.71 3 8
7 VSC Howes, Peter 45-49 3:29.99 3:40.60 2 9
8 WCM Poll, Nathan 30-34 3:30.00 3:00.50 1 10

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NBT Hay, Scott 45-49 3:15.00 3:07.09 1 10
2 NSP Tompkins, Sue 55-59 3:14.20 3:20.34 2 9
3 NSP Roche, Heidi 45-49 3:14.00 3:20.47 1 10
5 NBT Rogers, Sandra 50-54 3:13.84 3:14.66 3 8
6 WCM Hahne, Dorothee 30-34 3:14.00 3:13.47 2 9
7 WRK Young, Bridget 50-54 3:15.00 3:06.62 2 9
8 WCM Bell, Sally 55-59 3:17.50 3:16.41 1 10

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 NSP Hawton, Jon 50-54 2:50.00 2:53.87 3 8
4 VPP Ashley, Susanna 30-34 2:42.00 2:37.57 1 10
5 VPP Williamson, Peter 55-59 2:43.71 2:42.89 2 9
6 TAC Steele, Anne 50-54 2:48.00 2:50.42 1 10
7 QMM Southam, Noah 25-29 2:50.74 2:54.19 2 9
8 NBT Knickerbocker, Audrey 25-29 3:05.00 3:08.17 1 10

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WCM Watters, Naomi 35-39 2:40.00 2:35.55 1 10
2 NET Lemmon, Paul 50-54 2:38.36 2:38.53 2 9
3 WPC Maxwell, Aaron 50-54 2:36.50 2:35.01 1 10
5 VGS Sendecky, Mark 35-39 2:35.00 2:42.28 3 8
6 WWC Lawrenson, Kieren 40-44 2:38.00 2:43.12 2 9

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 VPP Boness, Tim 55-59 2:29.75 2:31.59 1 10
3 CHELS Sabala, Michael 35-39 2:25.17 NS NP 0
4 VPP Egan-Davidson, Yvonne 50-54 1:50.00 NS 0
4 VPP Schultz, Darius 25-29 2:15.46 2:16.25 1 10
5 WCM Cousins, Michael 18-24 2:15.00 2:24.75 1 10
6 WCM Fraschini, Nicola 35-39 2:20.00 2:17.36 1 10
7 NPN MacKay, Stuart 40-44 2:29.00 2:30.69 1 10
8 VPP Kaufmann, Kipp 35-39 2:30.00 2:31.48 2 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
VPP Gosney, Erika 45-49 4:30.00 NP
VPP Davidson, Brett 50-54 2:58.50 NP
SAT Ramsay, Tubby 80-84 5:34.00 NP
TAC Slugocki, Maciej 65-69 3:10.00 NP
WSG Morelli, Ron 55-59 2:48.00 NP
WCM Infante, Carol-Ann 50-54 3:20.00 NP
WCM Farmer, Alison 50-54 4:15.00 NP
WMH Cahill, John 50-54 3:30.23 NP
WMH Wiland, Lindsay 55-59 2:40.00 NP
WMH Wingate, Ivan 80-84 5:30.00 NP
NSP Watson, James 40-44 2:40.00 NP
QMM Davis, Brian 75-79 8:30.00 NP
NVL Henry, Talbot 40-44 2:35.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home