SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 322 Men 100 M Fly
47 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 1:59.99 1:43.49 6 13
2 NAUT Reisert, David 18-24 1:55.00 NS NP 0
3 FACT Schenk, Martin 75-79 1:46.98 1:54.65 1 20
4 NAUT Jones, Matt 25-29 1:38.94 NS NP 0
5 DN Melo, Juan 35-39 1:40.11 1:39.64 5 14
6 GAJA Zeigler, John 70-74 1:52.00 1:54.50 1 20
7 NCMS Miller, Jamie 60-64 2:00.00 2:20.68 4 15

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UTAH Treiman, Gerald 55-59 1:34.76 NS NP 0
2 NAUT An, Peter 25-29 1:27.74 NS NP 0
3 NAUT Douglas, Opio 18-24 1:27.00 NS NP 0
5 SPM Lauwers, Gregory 55-59 1:25.00 NS NP 0
6 METR Simms, Carlington 35-39 1:27.65 1:22.11 4 15
7 GOLD Miyares, Andres 30-34 1:32.11 1:32.44 2 17
8 LVM Mitchell, Robert 55-59 1:35.10 1:25.16 4 15

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Rubacky, Mark 45-49 1:21.85 1:21.88 3 16
2 SPM Freeman, Stephan 60-64 1:20.00 1:20.24 3 16
3 TYSM Zentmeyer, Donald 55-59 1:12.00 1:20.20 3 16
4 ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:12.00 NS NP 0
5 TBAM Cue, Juan 55-59 1:12.00 1:13.10 2 17
6 PBM Heacock, Robert 65-69 1:19.00 NS NP 0
7 AZFL Itriago, Hilario 40-44 1:20.15 1:09.03 4 15
8 CFMS Love, Donald 60-64 1:23.00 NS NP 0

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM McCormack, Kevin 65-69 1:09.90 1:09.19 1 20
2 SPM Herman, Eric 45-49 1:08.76 1:08.54 2 17
3 GOLD Shipp, Peter 35-39 1:08.00 1:12.71 3 16
4 SPM Robinson, Hank 50-54 1:07.83 1:08.53 1 20
5 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:07.99 1:09.35 1 20
6 PALM Malik, Michael 35-39 1:08.75 1:09.61 2 17
7 YCFM Harwood, Caleb 18-24 1:09.00 NS NP 0
8 SFTL Fischer, Andy 50-54 1:10.00 1:09.22 2 17

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Hynes, Brodie 40-44 1:06.55 1:07.33 3 16
2 SFTL Williams, Ryan 40-44 1:05.00 1:04.65 2 17
3 YCFM Livingston, Terry 50-54 1:04.00 NS NP 0
4 PBM LaMonica, Mike 55-59 1:02.60 1:04.31 1 20
5 SFTL Streiner, Jarret 40-44 1:03.22 NS NP 0
6 HLJ Kraut, Brandon 18-24 1:05.00 NS NP 0
7 GRAN Rutledge, Mike 45-49 1:05.00 1:04.22 1 20
8 SYSM Groselle, Jack 60-64 1:07.21 1:09.85 2 17

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Atwater, Jonathan 40-44 1:01.50 1:02.38 1 20
2 YCFM Van Thielen, Mike 45-49 1:00.65 NS NP 0
3 NCMS Sauter, Trace 25-29 1:00.00 1:03.37 2 17
4 PBM Warner, Shawn 18-24 56.31 59.47 1 20
5 YCFM Litz, Jordan 25-29 1:00.00 1:02.05 1 20
6 YCFM Kloppe, William 35-39 1:00.00 1:02.49 1 20
7 YCFM Wood, Steve 55-59 1:00.86 NS NP 0
8 SFTL Tomas, Matej 30-34 1:02.00 1:02.38 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
PBM Ames, Eddie 45-49 1:25.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home