SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 314 Men 25 M Back
43 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 FACT Graves, Edwin 90-94 50.90 34.27 3 16
4 GOLD Dager, Ricardo 25-29 45.11 46.22 6 13
5 GOLD Lopez, Luis 18-24 50.10 NS NP 0

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Montero, Ramon 30-34 39.11 37.87 4 15
2 FACT Ralph, Gordon 85-89 35.00 26.46 1 20
3 SYSM Browne, James 75-79 30.00 25.58 1 20
4 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 28.00 29.10 4 15
5 FACT Cornell, John 90-94 29.00 29.89 2 17
6 FACT Corse, John 90-94 32.44 28.48 1 20
7 GOLD Caro, Orlando 30-34 38.11 24.01 3 16
8 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 NT 19.47 2 17

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Rapperport, Alan 80-84 25.00 29.22 1 20
2 GOLD Dykstra, Bill 80-84 24.00 NS NP 0
3 WM Burkhardt, Martin 50-54 22.00 20.24 2 17
4 AZFL Moran, Juan 35-39 20.00 19.85 3 16
5 UC14 Maughan, Craig 65-69 22.00 20.77 2 17
6 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 25.00 NS NP 0
7 PBM Taber, Mike 60-64 22.99 21.75 4 15
8 SCHH Bastian, Tom 60-64 25.00 24.99 5 14

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Streiner, Jarret 40-44 19.23 17.16 3 16
2 LVM Mitchell, Robert 55-59 18.61 18.37 3 16
3 NCMS Carlson, Eric 55-59 18.00 17.70 2 17
4 YCFM Simonson, Jeff 35-39 18.00 NS NP 0
5 SPM Nixon, John 60-64 18.00 16.77 1 20
6 YCFM Hickey, Ken 70-74 18.00 NS NP 0
7 NAUT Douglas, Opio 18-24 18.81 18.59 1 20
8 NAUT Jones, Matt 25-29 20.00 19.86 5 14

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMSC Palace, Mark 40-44 17.18 17.60 4 15
2 UC14 Mehta, Rian 25-29 17.00 19.56 4 15
3 NCMS Atwater, Jonathan 40-44 16.20 14.96 1 20
4 SFTL Zubero, David 55-59 15.77 14.93 1 20
5 YCFM Middleton, Marc 65-69 15.80 NS NP 0
6 PBM Heacock, Robert 65-69 16.50 17.02 1 20
7 SPAW Baxter, Duane 40-44 17.00 15.15 2 17
8 ADMS Carvotta, Tom 60-64 17.65 17.74 3 16

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AZFL Figari, Aurelio 25-29 14.50 15.12 3 16
2 AZFL Parra, Francisco 60-64 14.00 16.84 2 17
3 NCMS Sauter, Trace 25-29 13.75 14.25 2 17
4 YCFM Litz, Jordan 25-29 13.00 13.42 1 20
5 SFTL Tomas, Matej 30-34 13.50 13.61 1 20
6 AZFL Goncalves Ferreira, Guilherm 30-34 13.99 14.12 2 17
7 PBM Lotano, Daniel 35-39 14.00 12.57 1 20
8 YCFM Livingston, Terry 50-54 14.50 16.06 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home