SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 312 Men 100 M Breast
52 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SYSM Browne, James 75-79 2:40.00 2:28.59 3 16
4 FACT Ralph, Gordon 85-89 2:20.00 2:34.04 1 20
5 FACT Corse, John 90-94 2:30.15 3:19.23 1 20
6 FACT Kutanovski, Milan 85-89 3:09.49 3:27.09 2 17

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Hickey, Ken 70-74 2:04.00 NS NP 0
2 NAUT Mercado, Gianni 18-24 1:57.26 1:53.11 5 14
3 HLJ Byron, John 55-59 1:50.00 1:47.59 5 14
4 GAJA Zeigler, John 70-74 1:48.65 1:48.19 2 17
5 NAUT Soules, Ian 18-24 1:49.56 1:42.26 3 16
6 FACT Schenk, Martin 75-79 1:50.12 1:48.11 1 20
7 NCMS Miller, Jamie 60-64 1:59.91 2:00.04 3 16
8 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 2:15.00 2:11.25 4 15

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Wiedamann, Karl 75-79 1:46.60 1:52.66 2 17
2 GOLD Vila, Peter 18-24 1:44.53 1:50.32 4 15
3 UC14 Maughan, Craig 65-69 1:43.00 1:44.42 2 17
4 PBM St. Hilaire, Russ 55-59 1:40.00 1:35.46 4 15
5 GOLD Perry, Nicholas 35-39 1:41.24 NS NP 0
6 SCHH Bedient, Jim 70-74 1:43.40 1:46.63 1 20
7 PBM Taber, Mike 60-64 1:45.99 1:44.88 2 17
8 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 1:48.10 1:53.95 4 15

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DN Nuñez Jimenez, Andres 35-39 1:36.68 1:31.00 3 16
2 PAQM Armpriester, Ryan 30-34 1:30.00 1:28.35 1 20
3 YCFM Hynes, Brodie 40-44 1:27.83 1:24.94 3 16
4 UC14 Mehta, Rian 25-29 1:26.00 1:34.90 2 17
5 ADMS Carvotta, Tom 60-64 1:27.28 NS NP 0
6 PBM Heacock, Robert 65-69 1:30.00 1:32.25 1 20
7 WM Burkhardt, Martin 50-54 1:35.09 1:29.33 2 17
8 NAUT An, Peter 25-29 1:36.92 1:40.63 3 16

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Rubacky, Mark 45-49 1:23.09 1:30.06 4 15
2 SFTL Mike, Adrian 45-49 1:21.00 1:20.09 3 16
3 PBM Gawriljuk, Douglas 45-49 1:19.40 1:19.30 2 17
4 UC14 Cotter, Eric 45-49 1:18.00 NS NP 0
5 PBM Moreno, Al 55-59 1:18.30 NS NP 0
6 HLJ Kraut, Brandon 18-24 1:20.00 NS NP 0
7 RMSC Palace, Mark 40-44 1:21.02 1:21.04 2 17
8 DN Guerra, Efrain 35-39 1:25.96 1:20.99 2 17

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC14 Gonzalez, Jorge 50-54 1:17.93 1:16.43 1 20
2 ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:15.34 NS NP 0
3 YCFM Harwood, Caleb 18-24 1:15.00 1:19.70 2 17
4 NCMS Dunson, David 45-49 1:13.50 1:13.51 1 20
5 PBM Aubrey, Michael 55-59 1:13.60 1:13.03 1 20
6 SYSM Groselle, Jack 60-64 1:15.26 1:16.35 1 20
7 PALM Malik, Michael 35-39 1:17.71 1:15.75 1 20
8 AZFL Declercq, Robert 40-44 1:18.00 NS NP 0

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Mercer, Rich 50-54 1:12.50 NS NP 0
2 PBM Warner, Shawn 18-24 1:08.93 1:07.51 1 20
3 YCFM Van Thielen, Mike 45-49 1:06.34 NS NP 0
4 ARIZ Commings, Jeff 40-44 1:02.28 1:02.48 1 20
5 YCFM Litz, Jordan 25-29 1:05.00 1:05.67 1 20
6 YCFM Livingston, Terry 50-54 1:08.50 DQ NP 0
7 YCFM Wood, Steve 55-59 1:11.92 1:14.37 2 17
8 UC55 Dyer, Andy 55-59 1:12.89 1:15.04 3 16

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home