SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 222 Men 100 M Back
40 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 DN Rodriguez, Gregorio 65-69 3:24.96 3:04.42 3 16
4 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 2:14.00 2:11.55 2 17
5 GOLD Rapperport, Alan 80-84 2:40.00 2:23.98 2 17

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 DN Utate, Juan 40-44 2:09.10 DQ NP 0
3 GOLD Caro, Orlando 30-34 1:56.11 1:52.61 2 17
4 YCFM Hickey, Ken 70-74 1:47.00 NS NP 0
5 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 1:48.00 NS NP 0
6 DN Rodriguez, Jose 40-44 2:09.06 2:21.12 6 13
7 FACT Ralph, Gordon 85-89 2:10.00 2:16.19 1 20

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Zeigler, John 70-74 1:45.86 1:54.80 1 20
2 GAJA Delair, Stan 65-69 1:45.00 1:43.25 2 17
3 FACT Dickson, Todd 60-64 1:37.50 1:36.55 4 15
4 UC14 Maughan, Craig 65-69 1:33.00 1:41.74 1 20
5 NAUT Soules, Ian 18-24 1:37.49 1:31.50 2 17
6 DN Nouel, Ricardo 50-54 1:40.34 1:40.68 2 17
7 GOLD Dykstra, Bill 80-84 1:45.50 1:53.39 1 20
8 SYSM Oakes, David 75-79 1:47.00 1:42.40 1 20

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAUT Douglas, Opio 18-24 1:28.73 1:26.43 1 20
2 CFMS Love, Donald 60-64 1:21.50 1:20.87 2 17
3 GOLD McMillen, Scott 60-64 1:20.50 1:21.62 3 16
4 UTAH Treiman, Gerald 55-59 1:19.36 NS NP 0
5 SPM Nixon, John 60-64 1:20.00 1:16.45 1 20
6 NCMS Rubacky, Mark 45-49 1:20.89 1:31.51 1 20
7 NCMS Carlson, Eric 55-59 1:24.00 NS NP 0
8 NAUT Jones, Matt 25-29 1:29.50 1:32.60 4 15

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Greve, Jesse 25-29 1:17.71 1:14.41 3 16
2 DN Ramos, Eric 40-44 1:16.66 1:16.66 5 14
3 SFTL Zubero, David 55-59 1:16.08 1:08.55 2 17
4 DN Santos Gomez, Claudio 35-39 1:08.84 1:11.02 1 20
5 UC14 Krieger, Dima 50-54 1:12.59 1:12.78 1 20
6 PBM Caudrillier, Francois 55-59 1:16.46 1:14.94 3 16
7 SPAW Baxter, Duane 40-44 1:17.00 1:12.50 3 16
8 YCFM Hynes, Brodie 40-44 1:18.97 1:15.69 4 15

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AZFL Figari, Aurelio 25-29 1:05.50 1:08.63 2 17
2 AZFL Goncalves Ferreira, Guilherm 30-34 1:02.99 1:02.79 1 20
3 YCFM Jones, Brett 30-34 59.99 NS NP 0
4 ARIZ Commings, Jeff 40-44 57.72 57.83 1 20
5 BDO Christensen, Eric 40-44 59.55 1:00.41 2 17
6 YCFM Wood, Steve 55-59 1:00.84 1:06.21 1 20
8 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:06.17 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home