SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 106 Men 25 M Breast
49 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 SYSM Browne, James 75-79 35.00 33.12 2 17
5 YCFM Hickey, Ken 70-74 47.00 NS NP 0

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 FACT Corse, John 90-94 32.17 30.63 1 20
3 SCHH Sealey, Don 70-74 28.00 28.65 3 16
4 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 25.00 DQ NP 0
5 NAUT Jones, Matt 25-29 25.92 25.69 3 16
6 GAJA Delair, Stan 65-69 30.00 28.89 2 17
7 FACT Kutanovski, Milan 85-89 35.00 37.33 1 20
8 FACT Graves, Edwin 90-94 1:30.40 47.59 2 17

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAUT Douglas, Opio 18-24 23.31 22.07 3 16
2 NCMS Miller, Jamie 60-64 22.27 23.36 2 17
3 NAUT Soules, Ian 18-24 21.29 22.05 2 17
4 GOLD Vila, Peter 18-24 21.09 23.17 5 14
5 LVM Mitchell, Robert 55-59 21.23 18.66 5 14
6 NAUT Mercado, Gianni 18-24 22.00 22.85 4 15
7 GOLD Wiedamann, Karl 75-79 22.30 22.76 1 20
8 HLJ Byron, John 55-59 25.00 22.92 6 13

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Zeigler, John 70-74 20.42 21.90 2 17
2 SFTL Fischer, Andy 50-54 20.00 17.94 4 15
3 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 19.99 17.72 2 17
4 SCHH Bedient, Jim 70-74 19.50 20.17 1 20
5 PBM Heacock, Robert 65-69 19.50 18.64 1 20
6 NAUT An, Peter 25-29 20.00 18.82 2 17
7 YCFM Matthias, Andy 40-44 20.00 17.35 5 14
8 SPAW Baxter, Duane 40-44 20.50 17.13 4 15

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Gawriljuk, Douglas 45-49 19.09 16.43 4 14.5
2 UC14 Mehta, Rian 25-29 18.00 18.48 1 20
3 NCMS Rubacky, Mark 45-49 17.52 18.01 7 12
4 SFTL Streiner, Jarret 40-44 17.22 18.14 7 12
5 UC14 Cotter, Eric 45-49 17.50 15.76 3 16
6 SFTL Zubero, David 55-59 17.53 15.98 4 15
7 SFTL Dondi, Beda 60-64 18.47 NS NP 0
8 DN Ramos, Eric 40-44 19.19 16.56 2 17

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMSC Palace, Mark 40-44 17.00 16.58 3 16
2 PBM Lotano, Daniel 35-39 16.44 15.70 1 20
3 DN Canó, Edward 45-49 16.05 16.43 4 14.5
4 ARIZ Vargas, Daniel 55-59 15.50 15.82 3 16
5 YCFM Wood, Steve 55-59 15.63 15.16 2 17
6 ADMS Carvotta, Tom 60-64 16.42 18.25 1 20
7 YCFM Hynes, Brodie 40-44 16.98 17.56 6 13
8 SFTL Mike, Adrian 45-49 17.00 17.00 6 13

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC14 Gonzalez, Jorge 50-54 15.00 15.21 3 16
2 PBM Aubrey, Michael 55-59 15.00 14.46 1 20
3 YCFM Mercer, Rich 50-54 14.80 14.73 1 20
4 PBM Warner, Shawn 18-24 13.39 13.89 1 20
5 ARIZ Commings, Jeff 40-44 14.00 13.17 1 20
6 NCMS Dunson, David 45-49 14.95 15.16 2 17
7 YCFM Livingston, Terry 50-54 15.00 14.82 2 17
8 NCMS Butcher, Rob 45-49 15.50 14.79 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home