SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

Next Event >>>

Event 101 Mixed 1500 M Free
42 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 FACT Campbell, Joan 85-89 39:12.00 40:12.68 1 20
4 SYSM Johnson, Sarah 25-29 36:00.00 31:19.23 1 20
5 SYSM Miller, Jan 70-74 37:48.46 NS NP 20
6 GAJA Delair, Stan 65-69 35:00.00 29:05.53 2 17

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Miller, Jamie 60-64 31:25.85 33:22.81 4 15
2 SCHH Bastian, Tom 60-64 31:00.00 32:11.68 3 16
3 SCHH Taylor, Ginny 55-59 29:56.39 29:36.91 2 17
4 GAJA Zeigler, John 70-74 27:18.11 27:37.20 2 17
5 SCHH Gordon, Pete 70-74 28:40.00 29:11.15 3 16
6 PBM Cannan, Patrick 75-79 30:29.00 33:38.60 1 20
7 UC14 Meyers, Susan 75-79 31:00.00 29:54.19 1 20

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAUT Grant, Gina 18-24 27:07.15 29:20.76 1 20
2 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 26:59.99 29:44.04 1 20
3 RMSC Palace, Mark 40-44 24:29.00 22:56.95 4 15
4 SFTL Streiner, Jarret 40-44 23:12.22 22:43.67 3 16
5 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 24:15.00 29:02.91 2 17
6 NCMS Carlson, Eric 55-59 26:00.01 24:21.75 1 20
7 HLJ Byron, John 55-59 27:00.00 26:36.78 2 17
8 FACT Ross, Mark 70-74 27:09.72 25:38.92 1 20

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BCTM Craffey, Joan 60-64 22:42.53 22:06.60 2 17
2 YCFM Chasser, Tom 45-49 22:00.00 20:54.53 2 17
3 SPM Steinmann, Sharon 55-59 21:55.00 21:59.33 1 20
4 SPM Texel, Paula 45-49 20:40.00 20:30.65 2 17
5 PBM Irish Bostic, Linda 50-54 21:00.00 20:54.93 1 20
6 SPM Freeman, Stephan 60-64 22:00.00 22:19.11 1 20
7 LNRS Helmrich, Susan 60-64 22:30.00 21:48.90 1 20
8 INDY Gettelfinger, Cheryl 60-64 23:10.25 24:19.54 3 16

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Hynes, Brodie 40-44 19:39.09 19:53.56 2 17
2 EST Dawson, Deborah 45-49 18:42.93 19:03.57 1 20
3 EM Santana, Fernando 30-34 18:10.00 18:48.92 1 20
4 UC38 George, Heidi 40-44 16:52.94 17:06.01 1 20
5 UC38 Wells, Barton 50-54 17:13.99 17:25.19 1 20
6 NCMS Rubacky, Mark 45-49 18:36.83 18:56.09 1 20
7 GS Decker, John 40-44 19:03.73 19:13.12 1 20
8 NCMS Pelczynski, Kathleen 30-34 20:35.00 21:27.19 1 20

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 CTM Shead, Tim 65-69 21:46.00 21:19.08 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GAJA Hooe, Donna 55-59 25:00.00 NP
FACT Grossman, Gail 60-64 30:23.77 NP
GRAN Rutledge, Mike 45-49 18:15.00 NP
PBM Ames, Eddie 45-49 23:15.00 NP
PBM Kirchner, Sara 40-44 22:03.97 NP
YCFM Holz, Kirsten 35-39 22:00.00 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home