SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2017 CIF Central Coast Section (CCS) Swimming & Diving Championships

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 16 Varsity Boys 500 Y Free prelims
51 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
3 Los Gatos Zhang, Edward 4:59.74 4:59.64 45 0
4 Monta Vista Shitole, Viraj 4:58.89 5:01.23 48 0
5 Sacred Heart Pr Plaschke, James 4:59.39 5:01.40 49 0

Heat 2 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Fremont Kim, Jason 4:58.16 5:01.04 47 0
2 Piedmont Hills Hoang, Andrew 4:57.72 4:50.47 28 0
3 Homestead Carpenter, Trevor 4:57.67 4:57.05 42 0
4 Sacred Heart Pr Riley, Will 4:57.18 4:56.36 40 0
5 Fremont Nixon, Michael 4:57.53 4:48.22 23 0
6 Santa Cruz Nagel, Noah 4:57.71 4:50.11 26 0
7 Aptos Friedley, Nicolas 4:58.02 4:53.15 35 0
8 Valley Christian Owens, Clayton 4:58.48 4:52.71 34 0

Heat 3 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 St. Francis Lozinski, Frank 4:56.50 4:56.66 41 0
2 Junipero Serra High School Van Horn, Dylan 4:56.22 4:57.10 43 0
3 Gunn Yang, Jerry 4:55.92 4:49.74 24 0
4 Homestead Duchez, Nicolas 4:55.41 5:00.38 46 0
5 Leigh Fritz, Benjamin 4:55.66 4:44.39 15 1
6 St. Francis Phillips, Thomas 4:56.19 5:03.20 50 0
7 Los Gatos Camors, Travis 4:56.43 4:51.61 30 0
8 Palo Alto Collignon, Thibault 4:56.61 4:53.62 37 0

Heat 4 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Palo Alto Kuo, Aaron 4:54.83 4:46.74 19 0
2 Palma Sullivan, Nicholas 4:53.75 4:40.24 12 7
3 Gunn Matsuda, Aska 4:53.33 4:47.05 20 0
4 Sacred Heart Pr Enright, Jackson 4:52.98 NS NP 0
5 Burlingame Sasano, Alec 4:53.00 4:53.26 36 0
6 Prospect Kurortori, Alex 4:53.44 4:48.01 21 0
7 Palo Alto Hong, Marcus 4:54.61 4:55.78 39 0
8 St. Francis Cady, Shane 4:55.03 4:54.60 38 0

Heat 5 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Saratoga Khowong, Oscar 4:51.17 4:50.84 29 0
2 Lincoln Varela, Juan 4:48.71 4:44.28 14 3
3 Bellarmine Roling, Christopher 4:45.66 4:37.49 7 12
4 Mitty Marella, Daniel 4:37.85 4:35.69 5 13
5 Sacred Heart Pr Box, CJ 4:42.80 4:39.45 9 2
6 York Barringer, Connor 4:46.16 4:51.88 31 0
7 Bellarmine Holt, Oli 4:50.05 4:44.40 16 4
8 Lynbrook Chen, Bradley 4:52.90 4:45.48 17 0

Heat 6 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Harker Yu, Alex 4:51.01 4:52.19 32 0
2 Carmel Douros, Gianluca 4:46.83 4:49.84 25 0
3 Bellarmine Lewis, Ryan 4:43.72 4:37.04 6 11
4 Westmont Blake, Daniel 4:37.52 4:30.55 3 16
5 Gunn Lincoln, Michael 4:40.08 4:29.15 1 17
6 Gunn Fendorf, Kyle 4:46.10 4:46.04 18 0
7 Fremont Noyes, David 4:49.56 4:38.08 8 15
8 Carlmont Garlati, Luca 4:51.53 4:52.36 33 0

Heat 7 of 7

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Monta Vista Yen, Jacob 4:50.15 4:50.18 27 0
2 Aptos Clarke, Spencer 4:46.36 4:40.37 13 5
3 Bellarmine McGee, Gavin 4:43.18 4:35.30 4 14
4 Palo Alto Liang, Alex 4:25.67 4:30.39 2 20
5 SI Cruse, Nicholas 4:38.26 4:39.83 10 9
6 Monterey Costa, Parker 4:45.94 4:40.03 11 6
7 The King's Acad Min, Enoch 4:48.96 4:57.41 44 0
8 Harker Auld, Michael 4:51.53 4:48.06 22 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home