SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2017 CIF Central Coast Section (CCS) Swimming & Diving Championships

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Varsity Boys 200 Y Free prelims
42 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
3 Homestead Duchez, Nicolas 1:48.52 1:51.12 42 0
4 Sacred Heart Pr Box, CJ 1:48.45 1:47.14 30 0
5 Lincoln Varela, Juan 1:48.45 1:47.11 29 0

Heat 2 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Burlingame Sasano, Alec 1:48.38 1:48.77 38 0
2 Prospect Kurortori, Alex 1:48.06 1:48.33 37 0
3 Fremont Nixon, Michael 1:47.88 1:48.96 40 0
4 Gunn Affeld, Jonathan 1:47.67 1:43.30 11 1
5 Carmel Douros, Gianluca 1:47.72 1:47.61 33 0
6 Fremont Kim, Jason 1:48.01 1:48.93 39 0
7 Valley Christian Barnett, Hunter 1:48.12 1:45.21 21 0

Heat 3 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Palo Alto Collignon, Thibault 1:47.43 1:47.72 34 0
2 Bellarmine Holt, Oli 1:47.28 1:44.08 14 5
3 Los Gatos Zhang, Edward 1:47.21 1:47.52 32 0
4 Gunn Yang, Jerry 1:47.16 1:46.31 26 0
5 Monta Vista Yen, Jacob 1:47.17 1:48.19 36 0
6 Carlmont Garlati, Luca 1:47.25 1:49.21 41 0
7 Sacred Heart Pr Enright, Jackson 1:47.42 1:46.83 28 0
8 Wilcox Jangid, Aditya 1:47.58 1:42.91 8 14

Heat 4 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 SI Cruse, Nicholas 1:46.69 1:44.65 19 0
2 York Barringer, Connor 1:45.19 1:48.04 35 0
3 Cupertino Kim, Brian 1:44.48 1:45.89 23 0
4 Fremont Noyes, David 1:43.44 1:39.12 2 16
5 Carlmont Vickery, Stuart 1:44.30 1:43.86 13 6
6 Palma Sullivan, Nicholas 1:44.63 1:43.47 12 7
7 Bellarmine Chou, Timothy 1:46.40 1:44.70 20 0
8 Palo Alto Kuo, Aaron 1:47.14 1:47.28 31 0

Heat 5 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Carmel Trotter, Matthew 1:46.65 1:45.95 24 0
2 Gunn Chen, Michael 1:45.17 1:44.14 15 3
3 St. Francis Culetu, Justin 1:44.44 1:42.42 6 13
4 Junipero Serra High School Taner, Brooks 1:43.23 1:39.83 4 15
5 Sobrato Hatch, Jarod 1:43.60 1:39.70 3 20
6 The King's Acad Min, Enoch 1:44.55 1:45.32 22 0
7 Leigh Fritz, Benjamin 1:46.17 1:44.33 17 0
8 Lynbrook Chen, Bradley 1:46.73 1:46.02 25 0

Heat 6 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Pts
1 Westmont Blake, Daniel 1:46.59 1:43.06 9 9
2 Monterey Costa, Parker 1:45.11 1:42.90 7 11
3 Hillsdale Maffei, Joseph 1:44.32 1:44.30 16 2
4 Gunn Lincoln, Michael 1:40.19 1:37.33 1 17
5 Leland Liu, George 1:43.45 1:43.28 10 4
6 Bellarmine Lewis, Ryan 1:44.51 1:42.40 5 12
7 Bellarmine Roling, Christopher 1:45.94 1:44.59 18 0
8 Harker Auld, Michael 1:46.73 1:46.35 27 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home