SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

BAMFest 2017

Heat Sheet - 9 Heats

Event 6 Mixed 50 Y Free
53 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UC35 Walsh, Meg 30-34 NT 32.53 2 17
3 TSC Sexton, Neil 40-44 NT 24.03 1 20
4 BAM Beilfuss, Lindsay 35-39 NT 35.16 2 17
5 WSSC Maltos, Sahara 18-24 NT 31.54 4 15
6 NEO Heffernan, Charles 65-69 NT 36.69 2 17

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SVMS Pugh, Lucianne 55-59 52.00 NS NP 0
2 SWYM Laures, Laura 45-49 43.65 43.05 1 20
3 BAM Hile, Laurence 65-69 43.15 45.01 4 15
4 ORCA Waterbury, Chip 60-64 43.38 44.35 3 16
5 SVMS Flickner, Mark 45-49 47.00 35.82 3 16
6 PSM Barnes, Brent 45-49 55.53 40.04 4 15

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BAM Lipton, Beth 40-44 42.00 33.42 3 16
2 BAM Galvani, Bill 70-74 40.00 34.46 1 20
3 ORCA Mayer, Lawrence 55-59 39.27 40.91 5 14
4 BAM Masters, Nora 55-59 40.00 36.32 2 17
5 BAM Gottlieb, Marilynn 60-64 41.00 41.62 2 17
6 BAM Myrick, Don 65-69 42.11 46.22 5 14

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BAM Morgan, Candace 50-54 38.00 38.66 2 17
2 BAM Kirchhofer, Karl 50-54 35.00 28.62 1 20
3 BAM White Allbritton, Debbie 50-54 34.08 37.29 1 20
4 BAM Devereaux, Martha 55-59 34.97 37.78 3 16
5 ORCA Cato, Barron 65-69 37.75 38.54 3 16
6 SWYM Barrie, Renee 40-44 38.78 39.81 4 15

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSC Henzel, Gregory 45-49 33.84 33.55 2 17
2 BAM Claesson-Gordon, Lisa 55-59 33.51 34.47 1 20
3 BAM Upsall, Sarah 40-44 32.00 29.42 2 17
4 BAM Morris, Michael 55-59 33.50 NS NP 0
5 ORCA Burge, John 65-69 33.55 34.37 1 20
6 UC36 Bittner, Matthew 55-59 34.00 33.85 4 15

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC36 Mellick, Kimberly 35-39 31.00 32.77 1 20
2 WSSC Osterberg, Lena 18-24 30.76 29.54 2 17
3 PSM Lickwala, Holly 40-44 29.50 28.68 1 20
4 DBST Hughes, Scott 18-24 30.00 25.71 2 17
5 NEO Lippold, Mary 60-64 30.85 29.99 1 20
6 BAM Bennett, Ken 55-59 31.22 33.09 3 16

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BAM Cyger, Michael 45-49 28.47 28.38 1 20
2 SWYM Bailey, Dan 60-64 28.31 28.61 2 17
3 ORCA Russell, Jonathan 25-29 28.00 26.02 3 16
4 UC36 Humphrey, Alan 55-59 28.22 29.00 2 17
5 WSSC Copps, Sara 18-24 28.41 29.75 3 16
6 WSSC Poggemann, Delaney 18-24 29.30 28.88 1 20

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MUKY Calvo, Morena 30-34 27.74 28.77 1 20
2 UC36 Breiger, David 60-64 26.70 27.61 1 20
3 ORCA Block, Nathan 18-24 26.00 26.01 3 16
4 UC37 Bollens, Stephen 55-59 26.01 25.82 1 20
5 ORCA Wylie, John 35-39 27.55 26.66 3 16
6 ORCA Robertson, Ryan 30-34 28.00 26.69 1 20

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BAM Benishek, Mark 35-39 25.50 24.75 2 17
2 PSM Contreras Sandoval, Isaac 25-29 24.00 24.02 2 17
3 UC36 Perry, Maxwell 35-39 23.20 24.06 1 20
4 DBST Paloni, Nikolai 25-29 24.00 23.24 1 20
5 WSSC Owen, Matthew 18-24 24.12 24.09 1 20
6 ORCA Perlovsky, Daniel 18-24 26.00 26.24 4 15

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home