BAMFest 2017

Heat Sheet - 9 Heats

Event 11 Mixed 100 Y IM
51 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 WSSC Maltos, Sahara 18-24 NT 1:22.46 6 13
3 BAM Lipton, Beth 40-44 NT 1:29.53 4 15
4 UC35 Walsh, Meg 30-34 NT DQ NP 0

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TWIM Walker, Thomas 70-74 2:15.00 2:08.22 2 17
2 SWYM Barrie, Renee 40-44 1:51.00 1:50.24 6 13
3 BAM Tonder, Mariann 50-54 1:41.50 1:41.59 3 16
4 SWYM Laures, Laura 45-49 1:49.50 1:47.33 5 14
5 ARIZ Morris, Jackie 65-69 2:07.42 2:10.73 1 20
6 TSC Sexton, Neil 40-44 NT 1:05.29 2 17

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BAM Carruthers, Kate 65-69 1:35.00 NS NP 0
2 BAM Dumouchel, Denise 55-59 1:33.96 1:33.53 3 16
3 NEO Clark, Katherine 40-44 1:30.25 1:32.44 5 14
4 ORCA Sonoda, Rod 55-59 1:32.12 NS NP 0
5 NEO Hope, Carolyn 45-49 1:35.00 1:31.59 2 17
6 BAM Galvani, Bill 70-74 1:40.00 1:34.84 1 20

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NEO Flynn, Christi 45-49 1:29.03 1:32.84 4 15
2 BAM Rohrbach, Morgan 40-44 1:27.24 1:20.49 3 16
3 BAM Rosen, Michael 50-54 1:26.74 DQ NP 0
4 SVMS Ness, Kerry 45-49 1:27.00 1:29.93 2 17
5 UNA Hoffman, Wendy 55-59 1:29.00 1:29.88 2 17
6 BAM Wilson, Andrea 45-49 1:30.00 1:32.23 3 16

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BAM Bullock, Sarah 50-54 1:20.00 1:14.35 2 17
2 NEO Dillan, Gloria 55-59 1:19.00 1:18.19 1 20
3 ORCA Ogle, Jennifer 50-54 1:17.29 DQ NP 0
4 BAM Cyger, Erin 45-49 1:17.47 1:18.13 1 20
5 PSM Lickwala, Holly 40-44 1:19.16 1:13.31 1 20
6 BAM Cyger, Michael 45-49 1:20.68 1:23.22 1 20

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NEO Wetstone, Susan 40-44 1:15.00 1:15.41 2 17
2 WSSC Copps, Sara 18-24 1:14.76 1:13.91 5 14
3 BAM Schnee, Nick 40-44 1:13.00 1:11.93 3 16
4 SWYM Bailey, Dan 60-64 1:14.27 1:19.75 1 20
5 BAM Dalton, Jeff 50-54 1:15.00 1:13.44 1 20
6 TWIM Ferries, Jenny 35-39 1:15.43 1:13.27 2 17

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WSSC Poggemann, Delaney 18-24 1:12.00 1:12.77 4 15
2 OREG Haffner, Francie 50-54 1:11.67 1:09.71 1 20
3 HMST Murray, Lesley 25-29 1:10.00 1:08.99 1 20
4 UNA Hatton, Craig 50-54 1:11.62 1:13.46 2 17
5 UC36 Smarjesse, Kacie 30-34 1:11.73 1:16.58 1 20
6 PSM Norman, Charles 50-54 1:12.00 1:14.16 3 16

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC36 Glezen, Paul 55-59 1:10.00 NS NP 0
2 UC37 Bollens, Stephen 55-59 1:09.56 1:09.63 1 20
3 BAM Baker, John 65-69 1:07.35 1:08.55 1 20
4 BAM Cox, Kristine 35-39 1:08.16 1:08.54 1 20
5 BAM Chan, Chelsea 18-24 1:09.73 1:07.53 2 17
6 WSSC Norman, Sarah 18-24 1:10.00 1:10.92 3 16

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DBST Paloni, Nikolai 25-29 1:05.00 1:01.62 2 17
2 KM Adams, James 40-44 1:04.40 1:01.96 1 20
3 ORCA Russell, Jonathan 25-29 1:01.00 1:01.19 1 20
4 UC36 Perry, Maxwell 35-39 1:02.10 1:03.17 1 20
5 ORCA Perlovsky, Daniel 18-24 1:05.00 1:03.50 1 20
6 NEO Shirey, Anne 18-24 1:05.50 1:06.18 1 20

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home