Downey Swim Meet

Heat Sheet - 11 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 76 Boys 100 M Back
73 Swimmers

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 CERR Chen, Jeffrey 13-14 1:13.54 1:14.03 6 13
3 MPMR Mak, Darren 13-14 1:13.22 1:14.14 7 12
4 BSC Mc Gee, Liam 13-14 1:10.38 1:11.57 3 16
5 CERR Mahar, Joshua 13-14 1:08.17 1:07.57 1 20
6 UN-07 Muley, Vighnesh 15-109 1:09.84 1:13.66 4 15
7 UN-09 Barragan, Jesse 15-109 1:11.78 1:12.38 2 17
8 ULTR Flores, Joel 13-14 1:13.24 1:15.47 10 7

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 VKNG Heaton, Kobe 13-14 1:15.35 1:16.93 14 3
3 RMDA Huerta, Isaiah 13-14 1:14.22 1:14.22 8 11
4 UN-07 Yang, Jacob 15-109 1:13.97 1:15.13 5 14
5 DWNY Flores, Armando 13-14 1:13.64 1:13.73 5 14
6 UN-05 Murguia, Jesus 15-109 1:13.82 1:11.77 1 20
7 UN-07 Samanta, Dominic 15-109 1:14.00 1:13.60 3 16
8 UN-01 Rojo, Carlos 13-14 1:15.31 1:11.02 2 17

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 WAC Garcia, Michael 13-14 1:18.66 1:16.10 12 5
3 SGSG Naono, Gene 13-14 1:17.67 1:17.76 16 1
4 RMDA Ortiz, Matt 13-14 1:16.19 1:13.18 4 15
5 RMDA Newberry, Ethan 13-14 1:15.51 1:14.80 9 9
6 UN-05 Hernandez, Daniel 15-109 1:15.87 1:26.80 8 11
7 DWNY Salazar, Jose 15-109 1:17.12 1:18.12 6 13
8 RMDA Croce, Pietro 13-14 1:18.19 1:17.51 15 2

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 CERR Fan, Connor 13-14 1:21.20 1:20.26 18 0
3 RMDA De Los Reyes, Jacob 15-109 1:20.29 1:18.41 1 20
4 RMDA Sallenbach, Jacob 13-14 1:20.06 1:19.96 17 0
5 BSC Kuhne, Jonathan 13-14 1:19.13 1:15.49 11 6
6 COMM Manzo, Jovan 15-109 1:19.66 1:22.33 7 12
7 BSC Celeste, Andre 15-109 1:20.15 1:18.69 3 16
8 RMDA Straley, Noah 13-14 1:20.99 1:16.57 13 4

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ULTR Alcala, Brandon 15-109 1:26.53 1:24.98 4 15
3 RMDA Franco, Anthony 13-14 1:24.85 1:25.58 10 7
4 FROG Vass, Andrew 13-14 1:23.34 1:23.45 5 14
5 UN-08 Kwan, Jason 15-109 1:22.16 1:18.53 2 17
6 RMDA Okada, Jacob 13-14 1:23.23 1:24.25 6 13
7 COMM Mena, Juan 13-14 1:24.59 1:21.79 2 17
8 VKNG Abrera, Kenneth Darren 13-14 1:24.87 1:25.06 7 12

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SPS Tang, Qingxin 13-14 1:28.05 1:26.07 11 6
3 UN-09 Gamboa, Alex 15-109 1:27.01 1:31.60 5 14
4 WAC Bove, John Michael 13-14 1:26.92 1:21.89 3 16
5 UN-08 Garcia, Ethan 13-14 1:26.59 1:22.22 4 15
6 RMDA Chavez, Samuel 13-14 1:26.78 1:30.02 14 3
7 WAC Barellano, James 13-14 1:26.93 1:26.42 12 5
8 FROG Sidikpramana, Aidan 13-14 1:27.34 1:25.42 9 9

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MPMR Amloyan, Haig 13-14 1:33.40 1:31.74 14 3
3 BSC Ocampo, Lucas 13-14 1:32.04 1:31.43 12 5
4 MPMR Shigemoto, Chase 13-14 1:30.59 1:19.48 1 20
5 RMDA Dam, William 13-14 1:28.43 1:25.27 8 11
6 VKNG Hertzog, Tomas 13-14 1:30.57 1:26.90 13 4
7 MPMR Chan, Mitchell 13-14 1:31.68 1:27.23 6 13
8 DWNY Amador, Nathan 15-109 1:33.35 1:39.31 4 15

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMDA Garcia, Noah 13-14 1:37.44 1:34.65 16 1
3 CERR Pham, Joey 13-14 1:37.29 1:40.12 19 0
4 CERR Nguyen, Anthony 13-14 1:36.48 1:31.25 11 6
5 FROG Petho, Tibor 13-14 1:34.36 1:20.95 2 17
6 RMDA Moran, Alessandro 13-14 1:34.97 1:28.00 7 12
7 RMDA Wolpert, Diego 13-14 1:37.10 1:21.74 3 16
8 DWNY Coronado, Hugo 15-109 1:37.38 1:33.29 3 16

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMDA Boynton, Joshua 15-109 NT DQ NP 0
3 OAS Ramones, Kurt Ian 15-109 NT 1:30.26 2 17
4 DWNY Labrado, David 13-14 1:44.97 1:42.48 21 0
5 VKNG Nemeth, Jacob 13-14 1:41.43 1:40.75 20 0
6 RMDA Weber, Andrew 13-14 1:43.61 1:34.04 15 2
7 DWNY Rodriguez, Julian 13-14 1:51.70 1:50.17 22 0
8 UN-07 Chong, Wesley 15-109 NT 1:24.87 1 20

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SPS Kim, Aidan 13-14 NT 1:29.59 8 11
3 MPMR Loung, Patrick 13-14 NT 1:26.22 5 14
4 CERR jin, Minjoo 13-14 NT 1:23.08 4 15
5 RMDA Ochoa, Dominic 13-14 NT 1:37.27 18 0
6 SPS Kim, Aaron 13-14 NT 1:37.08 17 0
7 CERR Cho, Justin 13-14 NT 1:30.39 9 9
8 SPS Chang, Aidan 13-14 NT 1:30.86 10 7

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 VKNG Amory, Abraham 13-14 NT 1:18.47 1 20
5 SPS Kwock, Collin 13-14 NT 1:53.18 23 0
6 MPMR Song, Freddy 13-14 NT 1:31.65 13 4

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home