Downey Swim Meet ( Sat, May 6, 2017 - Sun, May 7, 2017 )

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 31 Boys 200 M Free
53 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMDA Min, Alex 13-14 2:19.62 2:15.63 5 14
3 WAC Garcia, Michael 13-14 2:17.41 2:16.16 6 13
4 RMDA Huerta, Isaiah 13-14 2:15.00 2:12.94 2 17
5 UN-07 Samanta, Dominic 15&O 2:09.38 2:13.05 2 17
6 MPMR Mak, Darren 13-14 2:14.48 2:13.05 3 16
7 ARSC Mar, Joshua 13-14 2:15.58 2:11.69 1 20
8 UN-08 Fong, Nathan 13-14 2:18.80 2:20.20 9 9

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 BSC Mc Gee, Liam 13-14 2:24.86 2:20.13 8 11
3 RMDA Serrano, Anthony 13-14 2:22.97 2:18.17 7 12
4 UN-08 Yu, Jordon 15&O 2:20.49 2:24.09 4 15
5 CERR Mahar, Joshua 13-14 2:20.01 2:13.49 4 15
6 CRWN Villegas, Francisco 13-14 2:20.09 2:23.06 11 6
7 RMDA Boynton, Joshua 15&O 2:21.28 2:10.87 1 20
8 UN-07 Franco, Geovanni 13-14 2:23.10 2:22.48 10 7

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 PASA Rowe, Ben 13-14 2:29.06 2:28.02 7 12
3 FROG Petho, Tibor 13-14 2:27.13 2:30.83 13 4
4 UN-08 Wang, Aaron 15&O 2:26.67 2:30.90 3 16
5 WAC Marsh, Jason 13-14 2:25.15 2:24.24 12 5
6 UN-09 Gamboa, Alex 15&O 2:26.16 2:25.34 1 20
7 UN-07 Yang, Jacob 15&O 2:26.83 2:27.62 2 17
8 BSC Kuhne, Jonathan 13-14 2:28.40 2:30.97 14 3

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 CERR Vu, Huy 13-14 2:34.73 2:28.32 8 11
3 RMDA Wolpert, Diego 13-14 2:32.12 2:21.80 3 16
4 WAC Bove, John Michael 13-14 2:31.60 2:25.53 4 15
5 RMDA Sallenbach, Jacob 13-14 2:30.83 2:26.11 5 14
6 ULTR Quintas, Kyle 13-14 2:31.14 2:35.14 15 2
7 RMDA Woo, Kyle 13-14 2:31.76 2:27.82 6 13
8 RMDA Franco, Anthony 13-14 2:32.28 2:28.37 9 9

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMDA Garcia, Noah 13-14 2:39.05 2:39.05 16 1
3 VKNG Whittaker, Seth 13-14 2:38.72 2:34.31 14 3
4 SGSG Naono, Gene 13-14 2:36.96 2:29.42 10 7
5 RMDA Croce, Pietro 13-14 2:34.86 2:21.29 2 17
6 CERR Chen, Jeffrey 13-14 2:36.56 2:17.54 1 20
7 WAC Barellano, James 13-14 2:37.58 2:32.05 12 5
8 VKNG Hertzog, Tomas 13-14 2:38.91 2:30.47 11 6

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 VKNG Nemeth, Jacob 13-14 3:08.97 3:10.19 10 7
3 DWNY Coronado, Alfredo 15&O 2:48.24 2:35.33 2 17
4 ARSC Chen, Joshua 13-14 2:45.93 2:37.70 3 16
5 MPMR Amloyan, Haig 13-14 2:40.74 2:33.15 13 4
6 DWNY Sotomayor, Christian 15&O 2:43.05 2:18.78 1 20
7 EMS Tran, Kevin 13-14 2:47.98 2:48.65 6 13
8 DWNY Labrado, David 13-14 3:08.47 2:57.48 9 9

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UN-09 Barragan, Jesse 15&O 2:13.45 2:24.00 3 16
3 MPMR Song, Freddy 13-14 NT 2:31.68 2 17
4 BPAC Varela, Cesar 13-14 NT 2:50.32 8 11
5 SPS Kwock, Collin 13-14 3:45.71 3:27.41 12 5
6 WAC Gonzalez, Josef 15&O NT NS NP 0
7 CERR jin, Minjoo 13-14 NT 2:28.93 1 20
8 SGSG Leung, James 13-14 2:55.38 2:43.95 4 15

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 EMS Zhang, Xiao Chen 13-14 NT 2:50.12 7 12
5 ULTR Barney, Timothy 13-14 NT 3:27.08 11 6
6 CERR Cho, Justin 13-14 NT 2:47.09 5 14
7 UN-08 Lee, Vincent 15&O 2:34.29 2:39.90 4 15

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home