SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Heat Sheet - 4 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 38 Men 200 M Breast
44 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
GBM Gendreau, Edmund 55-59 2:46.00 NS 0
GBM Wraight, Thomas 30-34 2:50.69 NS 0
GSP Hopkins, Kevin 45-49 2:55.00 NS 0
MIT Heyison, Michael 60-64 3:55.00 NS 0
NBPB Olson, Bob 55-59 3:10.04 NS 0
SPM Stiles, David 25-29 2:49.25 NS 0
SWMR Nelson, Robert 70-74 3:58.12 NS 0

Heat 1 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ABC Ribush, Nicholas 75-79 4:55.00 4:58.57 2 15
3 CONN Laux, Michael 75-79 4:30.00 3:54.02 1 17
4 CONN Canning, Peter 55-59 4:10.00 4:18.16 7 10
5 CONN Epstein, Paul 70-74 4:00.00 4:00.97 3 14
6 MESC Roth, Douglas 55-59 4:04.08 4:24.11 8 9
7 ANA Maldari, Frank 60-64 4:10.10 4:02.90 4 13
8 GSP Coupe, George 75-79 4:36.00 5:31.97 3 14

Heat 2 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAMA Keil, Mark 60-64 3:48.21 3:58.08 3 14
2 SRPM Olander, John 65-69 3:38.41 3:47.72 2 15
3 CONN Burbank, Gerald 55-59 3:35.00 3:27.57 6 11
4 CRM Vanacore, Mark 25-29 3:28.64 3:36.93 3 14
5 WAM Wild, Mark 25-29 3:25.58 3:22.16 2 15
6 GWDM Holt, Steve 65-69 3:28.00 3:24.27 1 17
7 ABC McLaughlin, Brian 60-64 3:29.01 3:29.81 1 17
8 WMS Fuerman, Ross 60-64 3:36.22 3:40.69 2 15
9 AGUA Bernstein, Rich 70-74 3:45.00 3:51.83 2 15
10 CRM Martin, Charles 80-84 6:40.00 6:38.11 1 17

Heat 3 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSP Tyler, Bob 55-59 3:20.01 3:16.20 4 13
2 CRM Kwa, Ken 40-44 3:15.00 3:15.58 1 17
3 WAM Morette, Kyle 25-29 3:12.75 3:06.71 1 17
4 CONN Wyckoff, Benjamin 50-54 3:01.87 3:04.07 2 15
5 GBM Davis, Guy 55-59 2:59.99 2:55.20 2 15
6 GSP Rubacky, Mark 45-49 3:01.79 3:00.77 3 14
7 WCMS Brown, Phil 55-59 3:04.52 3:07.57 3 14
8 CONN Lamontagne, Robert 55-59 3:14.11 3:24.00 5 12
9 CONN Duguay, Robert 30-34 3:15.15 3:16.82 1 17
10 MIT Myers, Richard 70-74 3:23.00 3:22.65 1 17

Heat 4 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BUMS# Poirot, Cedric 30-34 2:55.00 NS NP 0
2 CHEL Sabala, Michael 35-39 2:51.17 NS NP 0
3 GSP Carroll, Stephen 45-49 2:49.00 2:59.47 2 15
4 UMAC Goodison, Michael 45-49 2:37.09 2:37.63 1 17
5 UC02 Bauchwitz, Benjamin 18-24 2:20.00 2:20.20 1 17
6 NITR Heber, Scott 50-54 2:35.00 3:08.99 3 14
7 SIMM Hersh, Craig 45-49 2:43.00 NS NP 0
8 GSP Naylor, Jeff 55-59 2:50.00 2:48.69 1 17
9 GSP Wright, Brendan 35-39 2:52.81 2:53.81 1 17
10 SWMR Allen, Robbie 50-54 2:57.76 2:51.22 1 17

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home