SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 12 Men 200 M Back
53 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
GSP French, Chris 55-59 2:45.20 NS 0
SWMR Duru, Kaan 45-49 2:37.00 NS 0
SYSM Mitchell, Jack 75-79 5:45.69 NS 0
GSM Faria, Jose 50-54 2:31.00 NS 0

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SWMR Roccabello, John 70-74 5:30.00 DQ NP 0
2 GSP Coupe, George 75-79 4:32.00 4:56.84 2 15
3 MAMA Prescott, Al 45-49 4:00.00 3:57.25 3 14
4 CRM Kwa, Ken 40-44 3:50.00 3:48.70 2 15
5 MESC Darling, Drew 65-69 3:35.00 NS NP 0
6 SWMR Nelson, Robert 70-74 3:48.91 NS NP 0
7 WAM Hutchings, Dick 75-79 3:59.00 NS NP 0
8 CONN Canning, Peter 55-59 4:07.63 4:03.45 6 11
9 TYMS Smith, Chris 85-89 4:40.00 4:26.02 1 17

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LYMT Pope, James 75-79 3:30.67 3:41.82 1 17
2 WAM Wild, Mark 25-29 3:25.17 3:25.19 3 14
3 GBM Kerkhove, Johan 65-69 3:20.50 3:12.68 2 15
4 MAMA Keil, Mark 60-64 3:11.94 3:18.53 5 12
5 GSP Rubacky, Mark 45-49 3:09.27 3:00.31 1 17
6 MESC Roth, Douglas 55-59 3:11.64 3:20.07 5 12
7 CONN Burbank, Gerald 55-59 3:20.00 3:00.97 4 13
8 CONN Geoghegan, William 65-69 3:21.00 3:19.00 3 14
9 MESC Rupert, Bill 70-74 3:30.00 3:38.21 3 14
10 AGUA Bernstein, Rich 70-74 3:33.00 3:34.17 2 15

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PITY Rogacki, Daniel 70-74 3:07.63 3:00.79 1 17
2 CRM Schlicher, Fred 65-69 3:00.71 2:48.53 1 17
3 CONN Duguay, Robert 30-34 2:55.37 3:07.59 1 17
4 NEM Bright, David 60-64 2:53.20 2:51.12 2 15
5 ABC Belletete, Steve 50-54 2:52.00 2:53.29 4 13
6 WAAC Heinbuch, John 60-64 2:52.36 2:57.76 4 13
7 SWMR Torgerson, Rob 55-59 2:55.00 2:52.98 3 14
8 CONN Wyckoff, Benjamin 50-54 2:58.40 2:53.36 5 12
9 MAMA Totten, Mark 55-59 3:05.00 NS NP 0
10 NSY Perz, Paul 45-49 3:08.00 3:06.96 2 15

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CRM Scannell, Dennis 55-59 2:50.00 NS NP 0
2 GSP French, Chris 55-59 2:45.20 2:39.55 2 15
3 SWMR Allen, Robbie 50-54 2:42.85 2:36.65 2 15
4 SWMR Sayles, Douglas 50-54 2:39.38 2:40.04 3 14
5 CONN Gerard, William 25-29 2:36.93 2:37.61 2 15
6 ARDS Hunter, Andy 35-39 2:38.00 NS NP 0
7 GBM Gendreau, Edmund 55-59 2:40.00 NS NP 0
8 HOLY Musiak, Matthew 35-39 2:45.00 2:31.39 2 15
9 NSY Judelson, David 60-64 2:49.00 2:47.28 1 17
10 LANE Mockler, Frank 60-64 2:52.00 2:54.22 3 14

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSP Wright, Brendan 35-39 2:35.00 2:42.93 4 13
2 SWMR Theroux, Trent 50-54 2:27.42 2:28.41 1 17
3 BAM Leake, Michael 35-39 2:27.27 2:31.48 3 14
4 SWMR Burtchell, Eric 25-29 2:25.50 2:31.73 1 17
5 UC02 Dray, Jonathan 18-24 2:22.00 2:17.64 1 17
6 CRM Hobson, Ryan 18-24 2:22.74 2:26.18 2 15
7 SPM Stiles, David 25-29 2:26.52 NS NP 0
8 GBM Harker, Travis 40-44 2:27.27 2:24.93 1 17
9 MESC DeHart, Pieter 35-39 2:28.22 2:29.26 1 17
10 CRM Alexander, Mark 55-59 2:36.69 2:37.53 1 17

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home