SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 2 Men 1500 M Free
45 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
ADMS Hargis, Blake 40-44 26:15.00 NS 0
CHEL Sabala, Michael 35-39 19:33.98 NS 0
CRM Mills, Edward 45-49 23:45.00 NS 0
MESC Darling, Drew 65-69 25:43.00 NS 0

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MESC DeHart, Pieter 35-39 19:13.29 19:13.78 2 15
2 GS Decker, John 40-44 19:03.73 19:13.92 1 17
3 BUMS! Schaefer, Andrew 30-34 18:54.70 18:57.01 1 17
4 TNYA Denrich, David 35-39 18:29.25 18:33.96 1 17
5 CRM Emmons, Michael 35-39 17:11.42 NS NP 0
6 SWMR Allen, Robbie 50-54 18:22.22 18:01.36 1 17
7 GSP Carroll, Stephen 45-49 18:36.00 NS NP 0
8 GSP Rubacky, Mark 45-49 18:56.09 18:49.80 1 17
9 CONN Gerard, William 25-29 19:08.76 18:55.48 1 17
10 WAM Hammond, Ben 40-44 19:19.97 19:30.59 2 15

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ABC McClellan, John 55-59 20:40.00 21:23.33 2 15
2 GSP Wright, Brendan 35-39 20:30.00 19:57.03 3 14
3 CONN Duguay, Robert 30-34 20:15.32 20:02.19 2 15
4 PTMS Meade, Matthew 50-54 19:52.77 19:47.49 2 15
5 ABC McMorrow, Rob 50-54 19:45.00 20:02.19 3 14
6 GBM Davis, Guy 55-59 19:45.00 19:00.91 1 17
7 GBM Schuster, Kevin 30-34 20:00.00 20:28.48 3 14
8 GSM Faria, Jose 50-54 20:15.99 NS NP 0
9 SPM Stiles, David 25-29 20:30.50 NS NP 0
10 GBM Miller, Steve 60-64 20:56.75 21:08.03 1 17

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WAM Dillon, Sean 25-29 26:18.27 27:09.98 4 13
2 AGUA Bernstein, Rich 70-74 25:00.00 22:49.29 1 17
3 WAM Mitchell, Craig 25-29 24:00.69 22:30.28 2 15
4 MESC Roth, Douglas 55-59 23:24.69 24:13.49 3 14
5 ABC McLaughlin, Brian 60-64 22:28.91 22:19.31 2 15
6 GBM Schmuhl, Frederick 50-54 22:29.50 23:03.97 4 13
7 CRM Kwa, Ken 40-44 24:00.00 23:02.06 3 14
8 MAMA Keil, Mark 60-64 24:47.92 25:56.84 3 14
9 SWMR Morse, Tim 65-69 25:30.00 24:10.60 1 17
10 WAM Hutchings, Dick 75-79 26:30.00 26:22.39 1 17

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM Mitchell, Jack 75-79 42:57.80 43:29.52 5 12
2 ABC Ribush, Nicholas 75-79 35:00.00 33:31.25 3 14
3 CONN Canning, Peter 55-59 32:00.00 29:08.94 4 13
4 MAMA Prescott, Al 45-49 30:00.00 25:53.97 2 15
5 PITY Rogacki, Daniel 70-74 27:51.12 22:52.53 2 15
6 THOR Mackin, Robert 50-54 28:20.00 29:39.19 5 12
7 WAM Jonas, Tzvi 30-34 30:00.00 27:49.43 4 13
8 MESC Jones, William 80-84 33:07.64 33:52.46 1 17
9 GSP Coupe, George 75-79 38:00.00 34:22.63 4 13
10 ABC Tapia-Perez, Santiago 75-79 29:37.57 29:13.05 2 15

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
10 CRM Vanacore, Mark 25-29 24:00.00 24:03.41 3 14

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home