SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

CVMM 2017 Matt Biondi Masters SCY Classic

Heat Sheet - 14 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 12 Mixed 100 Y Free
115 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
VCM Chung, John 45-49 58.50 NS 0
WH2O MacDonald, Keely 25-29 1:02.00 NS 0

Heat 1 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Kornfeld, Maurine 95-99 2:58.08 2:16.38 1 20
2 SPP Reichhardt, Thomas 50-54 1:58.00 1:29.39 13 4
3 ROSE Harwich, Fiona 50-54 1:45.00 1:14.95 4 15
4 UC33 Duba, Reiko 70-74 1:45.00 1:32.23 1 20
5 SBM Fasth, Michael 60-64 1:45.00 1:12.30 6 13
6 LBG Carlin, Elizabeth 40-44 1:50.00 1:48.38 2 17
7 TSTT Beck, Leah 35-39 2:06.07 1:28.45 4 15

Heat 2 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBM Beguhl, Philip 65-69 1:36.22 1:29.81 3 16
2 TSTT Toumayan, Colleen 50-54 1:33.83 1:36.90 6 13
3 ROSE House, John 75-79 1:30.00 1:20.52 1 20
4 LBG Parnes, Bart 60-64 1:29.00 NS NP 0
5 ROSE Sindell, Linda 55-59 1:30.00 1:31.12 2 17
6 SDSM Mitchell, Tom 80-84 1:32.23 1:30.63 1 20
7 GRA Walsh, Jane 50-54 1:35.00 1:23.01 5 14
8 TSTT Tucker-Georges, Tracy 50-54 1:39.76 1:37.57 7 12

Heat 3 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 T-26 Panosian, Brian 50-54 1:22.17 1:25.61 12 5
2 TSTT Toumayan, Meagan 18-24 1:20.70 1:21.56 2 17
3 TSTT Chimal, Andreina 18-24 1:20.00 1:10.30 1 20
4 SBM Little, Monica 60-64 1:18.80 1:10.05 3 16
5 SOBA Halford, Jennifer 35-39 1:19.99 1:24.25 3 16
6 NUTS Willard, Mimi 60-64 1:20.50 1:18.61 4 15
7 TSTT Georges, Chris 55-59 1:21.34 1:11.26 8 11
8 TSTT Crosby, Patricia 60-64 1:24.27 1:25.96 5 14

Heat 4 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCTM Jacildo, Natalie 30-34 1:15.00 1:07.29 7 12
2 ROSE Odonnell, Meghan 30-34 1:13.22 1:05.73 6 13
3 SBM Green, Brooke 35-39 1:12.00 1:04.02 2 17
4 ROSE Purcell, Sean 30-34 1:12.00 NS NP 0
5 SCTM Davidson, Jennifer 50-54 1:12.00 1:06.42 1 20
6 EQX DeFreitas, Carol 35-39 1:12.29 NS NP 0
7 GRA Winslow, Scott 40-44 1:14.16 1:13.44 5 14
8 CVMM Losinski, Mark 60-64 1:15.00 1:11.49 5 14

Heat 5 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Petersen, Mick 50-54 1:10.00 1:03.12 7 12
2 CVMM Shelley, Francis 50-54 1:10.00 1:08.10 11 6
3 ROSE Berg, Katherine 25-29 1:10.00 1:01.58 1 20
4 VCM Stewart, Tamie 40-44 1:09.00 NS NP 0
5 SWM Thomas, Hillary 30-34 1:09.11 1:10.81 8 11
6 SWM Kenney, Michael 45-49 1:10.00 1:05.27 4 15
7 GRA Gonzalez Hibner, Roger 50-54 1:10.00 1:05.84 9 9
8 CVMM Shirinian, Ani 25-29 1:10.63 1:09.57 3 16

Heat 6 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Hammond, Christine 50-54 1:06.13 1:12.47 3 16
2 SCAQ Parrish, Ellen 30-34 1:06.00 NS NP 0
3 MVN Mitchell, Rebecca 30-34 1:06.00 1:04.84 5 14
4 GRA Browne, Julia 30-34 1:05.69 1:03.23 4 15
5 CVMM Fields, Tom 55-59 1:06.00 1:05.66 6 13
6 GRA Palmer, Kent 40-44 1:06.00 57.58 2 17
7 GWSC Melody, Kevin 55-59 1:06.00 1:06.47 7 12
8 UC33 Rinehardt, Nicole 50-54 1:06.16 1:10.09 2 17

Heat 7 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Pearson, Pamela 45-49 1:05.21 1:04.67 2 17
2 SPP McPeak, Charles 45-49 1:05.00 NS NP 0
3 UC33 Folling, Liliana 30-34 1:04.84 NS NP 0
4 SDSM Andersen, Peter 70-74 1:03.85 1:09.55 1 20
5 UC33 Hlavka, Ronald 60-64 1:04.00 1:04.93 4 15
6 UC33 Hirsty, Jacki 60-64 1:05.00 1:02.65 2 17
7 GRA Madden, Mark 55-59 1:05.09 NS NP 0
8 SCAQ Chang, Mike 50-54 1:05.50 1:04.31 8 11

Heat 8 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CVMM Webster, Jeffrey 50-54 1:03.00 59.30 5 14
2 UC33 Koujah, Samer 50-54 1:02.33 1:08.00 10 7
3 VCM Kerns, Hubie 65-69 1:02.00 1:02.13 2 17
4 CVMM Verano, Giancarlo 40-44 1:02.00 1:00.76 4 15
5 UC33 Kay, Steve 60-64 1:02.00 1:03.67 3 16
6 CVMM Elowitt, Jim 45-49 1:02.29 NS NP 0
7 NOVA Serbia, George 55-59 1:02.92 1:04.03 5 14
8 SCAQ Fradkin, Ana 40-44 1:03.00 1:02.16 1 20

Heat 9 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O MacDonald, Keely 25-29 1:02.00 1:02.10 2 17
2 GRA Mathias, Gwendolyn 18-24 1:01.51 NS NP 0
3 GRA Dubay, Abica 30-34 1:01.00 NS NP 0
4 ROSE O'Grady, Kim 55-59 1:00.00 1:02.40 1 20
5 DOT Calhoun, Jay 55-59 1:00.00 56.87 1 20
6 ROSE Leichter, Nancy 45-49 1:01.19 1:00.56 1 20
7 WH2O Warda, Sherif 30-34 1:02.00 NS NP 0
8 TSTT Gardner, Kristin 35-39 1:02.00 58.18 1 20

Heat 10 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UCLA Hibben, Veronica 60-64 1:00.00 58.92 1 20
2 TCC Jung, Gregory 50-54 59.80 59.22 4 15
3 SBM Williamson, Colin 35-39 59.50 56.72 3 16
4 ROSE Mc Ginley, Patrick 50-54 59.01 59.81 6 13
5 TSTT James, Jessica 30-34 59.07 59.54 3 16
6 SCAQ Matthews, Michael 55-59 59.80 57.57 2 17
7 UC33 Odonnell, Patrick 18-24 59.99 50.54 2 17
8 VCM Olson, Tom 65-69 1:00.00 NS NP 0

Heat 11 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VCM Chung, John 45-49 58.50 56.58 3 16
2 CVMM MacNaughton, Andrew 50-54 58.00 NS NP 0
3 RIDG Meek, Greg 60-64 58.00 55.88 2 17
4 VCM Gruber, Glenn 65-69 57.49 56.95 1 20
5 VCM Raffaelli, Cori 30-34 58.00 58.64 2 17
6 CVMM Buckley, Mark 60-64 58.00 NS NP 0
7 GRA Hochstrasser, James 30-34 58.02 57.39 3 16
8 UC42 Burke, Tom 55-59 58.64 1:01.41 4 15

Heat 12 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Passos, Andre 40-44 56.99 54.55 1 20
2 GRA Menefee, Bruce 55-59 56.72 58.41 3 16
3 LBG Kremers, Brian 40-44 56.01 NS NP 0
4 VCM Blatt, Michael 60-64 56.00 54.10 1 20
5 DOT Reyburn, Don 50-54 56.00 55.79 2 17
6 MVN Mitchell, Jeffrey 45-49 56.50 56.17 2 17
7 GRA Kim, Steve 40-44 56.76 58.28 3 16
8 NOVA Golden, Spencer 50-54 57.00 56.76 3 16

Heat 13 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LAPS Pierce, Jonathan 18-24 55.56 53.44 4 15
2 NOVA Powers, Brandon 30-34 55.00 52.82 2 17
3 SBM Chang, Gabrielle 35-39 54.58 NS NP 0
4 GRA Adajar, Jordan 18-24 53.00 52.08 3 16
5 CVMM Denny, Michael 35-39 53.53 54.66 1 20
6 ROSE Godor, Frank 35-39 54.87 56.05 2 17
7 GRA Acosta - Gomez, Misael 18-24 55.00 55.12 5 14
8 TCC Eads, Courtney 30-34 55.70 57.29 1 20

Heat 14 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Oviedo, Benjamin 25-29 52.00 NS NP 0
2 ROSE Plaga, Jack 25-29 51.00 50.44 1 20
3 ROSE Mendoza, Jon 30-34 50.68 51.79 1 20
4 UC33 Biondi, Nathaniel 18-24 44.84 46.42 1 20
5 CVMM Biondi, Matthew 50-54 49.00 50.81 1 20
6 GRA Wood, Andrew 35-39 50.90 NS NP 0
7 SBM Power, Michael 45-49 51.78 53.67 1 20
8 SOBA Tripp, Mark 35-39 52.17 NS NP 0

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
OREG Sullivan, Scot 50-54 52.52 NP
CVMM Marnoch, Eric 50-54 55.01 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home