SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

CVMM 2017 Matt Biondi Masters SCY Classic

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 100 Y IM
77 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
UC33 Gast, Monte 65-69 1:44.81 NS 0
UC33 Stalker, Nathan 40-44 1:00.19 NS 0
WH2O Warda, Lina 25-29 1:40.00 NS 0

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SBM Fasth, Michael 60-64 2:40.00 1:24.44 4 15
3 TSTT Toumayan, Colleen 50-54 1:47.21 1:46.72 1 20
4 UC33 Gast, Monte 65-69 1:44.81 1:40.56 2 17
5 GRA Keating, David 55-59 1:45.00 1:22.73 5 14
6 WH2O Church, Mary 65-69 2:10.00 DQ NP 0

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOBA Halford, Jennifer 35-39 1:41.34 1:42.46 3 16
2 WH2O Warda, Lina 25-29 1:40.00 1:17.72 6 13
3 ROSE Ronay, Peter 70-74 1:36.00 1:36.20 2 17
4 ROSE Purcell, Sean 30-34 1:35.00 NS NP 0
5 CSM Shah, Kayur 40-44 1:35.00 1:14.05 4 15
6 TSTT Scherwat Ducourneau, Wendy 65-69 1:36.24 1:37.01 1 20
7 LBG Werner, John 50-54 1:40.01 1:28.64 8 11
8 ROSE Tulin, Michael 60-64 1:44.17 1:47.65 5 14

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBM Pfister, Serena 35-39 1:30.00 1:12.39 2 17
2 CVMM Shirinian, Ani 25-29 1:24.05 1:18.97 7 12
3 OJAI Umholtz, Ken 65-69 1:21.76 1:22.01 1 20
4 UC33 Hirsty, Jacki 60-64 1:20.00 1:15.28 1 20
5 EQX DeFreitas, Carol 35-39 1:21.19 NS NP 0
6 CVMM Robinson, Keith 55-59 1:22.75 1:19.00 4 15
7 SBM Little, Monica 60-64 1:29.60 1:24.39 3 16
8 SBM Schoneberger, Marion 60-64 1:35.00 1:19.38 2 17

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CVMM Losinski, Mark 60-64 1:19.91 1:23.51 3 16
2 SBM Johannsen, David 60-64 1:18.06 1:14.51 2 17
3 GRA Browne, Julia 30-34 1:15.59 1:13.34 4 15
4 SBM Siciliano, Timothy 35-39 1:15.00 59.06 2 17
5 SPP McPeak, Charles 45-49 1:15.59 1:09.42 1 20
6 CVMM Marshall, Samantha 30-34 1:18.00 1:18.95 5 14
7 SDSM Andersen, Peter 70-74 1:18.49 1:19.85 1 20
8 GRA Palmer, Kent 40-44 1:20.00 1:06.67 2 17

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SWM Kenney, Michael 45-49 1:15.00 1:17.13 2 17
2 GRA Dubay, Abica 30-34 1:13.55 1:05.37 2 17
3 CVMM MacNaughton, Andrew 50-54 1:13.00 1:15.73 7 12
4 CVMM Verano, Giancarlo 40-44 1:12.00 NS NP 0
5 GRA Madden, Mark 55-59 1:12.16 NS NP 0
6 RIDG Meek, Greg 60-64 1:13.00 1:06.38 1 20
7 GRA Wrabley, Matt 55-59 1:14.82 1:14.36 3 16
8 GRA Petersen, Mick 50-54 1:15.00 1:13.07 5 14

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Berg, Katherine 25-29 1:11.36 1:12.43 5 14
2 SCAQ Crowe, Kevin 50-54 1:11.00 1:13.90 6 13
3 SBM Williamson, Colin 35-39 1:10.50 1:05.83 5 14
4 WH2O Warda, Sherif 30-34 1:10.00 1:07.63 2 17
5 GRA Sherdel, Samantha 25-29 1:10.00 1:07.23 4 15
6 SCA Schultz, Ward 55-59 1:11.00 1:11.70 2 17
7 ROSE Freshley, Mike 75-79 1:11.35 1:08.71 1 20
8 ROSE Leichter, Nancy 45-49 1:11.91 1:12.31 1 20

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Petrova, Mariya 30-34 1:09.62 1:07.35 3 16
2 UC33 Nielsen, Steven 40-44 1:08.07 1:06.69 3 16
3 GRA Aceino, Margo 25-29 1:06.24 1:05.86 3 16
4 FMT Naish, Lyndsay 25-29 1:05.00 1:00.40 1 20
5 SBM Bethel, Zachary 25-29 1:06.00 1:01.49 2 17
6 GRA Duarte, Kenny 25-29 1:06.89 1:02.72 3 16
7 SCAQ Hjorth, John 50-54 1:09.10 1:10.06 4 15
8 SCAQ Pescatori, Rossella 45-49 1:10.00 NS NP 0

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TCC Eads, Courtney 30-34 1:04.55 1:03.44 1 20
2 GRA Granados, James 35-39 1:04.21 1:06.57 6 13
3 ROSE Mendoza, Jon 30-34 1:03.25 1:04.84 1 20
4 CVMM Denny, Michael 35-39 1:03.00 1:02.27 4 15
5 GRA Helgason, Tryggvi 50-54 1:03.00 1:01.22 1 20
6 CVMM Koehler, Doug 50-54 1:03.79 1:03.35 3 16
7 NOVA Yu, Peter 35-39 1:04.27 NS NP 0
8 SBM Bethel, Lesley 25-29 1:05.00 1:01.45 2 17

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Durieux, Chad 35-39 1:01.63 1:01.96 3 16
2 GRA Adajar, Jordan 18-24 59.00 1:00.71 1 20
3 CVMM Biondi, Matthew 50-54 58.50 1:01.67 2 17
4 GRA Marshall, Mario 35-39 52.69 54.41 1 20
5 SBM Lin, Curtis 25-29 56.00 56.30 1 20
6 SBM Chang, Gabrielle 35-39 58.73 58.18 1 20
7 UC33 Stalker, Nathan 40-44 1:00.19 1:00.41 1 20
8 GRA Meaney, Pat 55-59 1:02.86 1:04.06 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
PSM Welch, Sarah 70-74 1:43.55 NP
CVMM Crockett, Wendy 30-34 1:39.24 NP
CVMM Godges, Arlette 50-54 1:15.00 NP
CVMM Marnoch, Eric 50-54 1:03.83 NP
VCM Allen, Robbie 50-54 1:04.95 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home