SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Lake Washington Masters Invitational

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 20 Mixed 100 Y IM
59 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
TACM Castle, Matt 45-49 1:09.58 NS

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 WWUS Berkman, Charlotte 18-24 NT NS NP
4 YPKC Lugo, Manuel 30-34 NT 1:10.90 2
5 PSM MacDonald, Lee 60-64 1:15.00 NS NP

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 UC36 Dickmann, Kurt 50-54 NT 1:10.54 3
1 TACM Stevens, Thomas 55-59 1:56.00 NS
2 SAM Brown, Samantha 35-39 1:45.00 1:23.54 2
3 PMS Hogan, Elizabeth 55-59 1:41.61 1:43.02 1
4 SAM Balazic, MarySue 45-49 1:42.79 1:43.93 3
5 BAM Galvani, Bill 70-74 1:50.00 1:36.49 1
6 NEO Hayes, William 65-69 NT 1:21.32 1

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 ORCA Sonoda, Rod 55-59 1:30.00 1:32.12 5
2 MIR Zilz, Lenny 65-69 1:29.50 1:21.49 2
3 SVMS Ness, Kerry 45-49 1:27.00 1:22.34 3
4 UC36 King, Victor 45-49 1:27.59 1:29.53 4
5 UNA Hoffman, Wendy 50-54 1:30.00 1:26.37 2
6 LWM Masse, Lorraine 40-44 1:30.00 1:20.94 2

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SWYM Fogg, Stephen 65-69 1:25.71 NS NP
2 BAM McCulloch, Sara 40-44 1:22.62 1:22.81 3
3 LWM Baker, Laurel 35-39 1:21.53 1:25.84 3
4 CWST Pope, Emma 18-24 1:22.48 NS NP
5 BAM Powell, Robert 50-54 1:24.00 1:21.13 4
6 DBST Timmons, Jack 55-59 1:26.00 1:27.41 4

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Stretch, James 65-69 1:21.10 1:22.55 3
2 PMS Cortani, Andrea 45-49 1:20.11 1:22.42 2
3 DBST Espinosa, Leo 55-59 1:20.00 1:12.44 2
4 WWUS Sare, Madelynn 18-24 1:20.00 1:21.73 2
5 WWUS Baber, Caroline 18-24 1:20.38 1:21.13 1
6 TWIM Fritschen, Tom 60-64 1:21.47 NS NP

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LWM Werchan, Felicia 25-29 1:18.00 1:14.33 1
2 LWM Van Pelt, Darren 45-49 1:16.82 NS NP
3 SWYM Bailey, Sarah 25-29 1:16.00 NS NP
4 BWAQ Fullen, Warren 55-59 1:16.50 1:12.72 3
5 GEM Dennison, Ann 50-54 1:17.50 1:16.70 1
6 PMS Beirne, Katherine 45-49 1:18.07 1:20.05 1

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Gray, Darren 45-49 1:14.07 1:15.41 2
2 WWUS Clark, Austin 18-24 1:13.12 1:16.62 4
3 UNA Hatton, Craig 50-54 1:11.62 NS NP
4 SAWS Crist, Bruce 60-64 1:13.11 1:13.61 1
5 ORCA Robertson, Ryan 30-34 1:14.00 1:10.10 1
6 YPKC Gottschall, Hannah 35-39 1:15.00 1:12.26 1

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 WWUS Anderon, Jordan 18-24 1:10.00 1:06.55 2
2 CWST Cobb, Zachary 18-24 1:10.00 NS NP
3 KENM Schwab, Katherine 40-44 1:06.00 1:04.36 1
4 SAM Larson, Dan 50-54 1:09.76 NS NP
5 WAC Sheng, Elisa 30-34 1:10.00 1:17.52 1
6 WWUS Nixon, Blake 18-24 1:11.00 1:13.52 3

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 WAC Williamson, Eric 25-29 1:05.00 1:04.10 2
2 UC36 Heaton, Kyle 35-39 1:05.00 NS NP
3 LWM Liedtke, Matthew 25-29 1:03.25 1:04.62 3
4 LWM Griffin, Benjamin 18-24 1:04.00 1:03.16 1
5 TWIM Alsberg, Maoz 45-49 1:05.00 1:00.51 1
6 YPKC Hagedorn, Chad 40-44 1:05.84 NS NP

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LWM Porter, Michael 50-54 1:03.00 1:01.99 2
2 LWM Phillips, Daniel 50-54 1:02.00 1:00.28 1
3 DBST Hao, Yawei 25-29 1:00.00 1:00.35 1
4 SWYM Hering, Brad 55-59 1:01.03 NS NP
5 TWIM Haynie, Carl 55-59 1:02.00 1:01.13 1
6 UC36 Perry, Maxwell 35-39 1:03.00 1:02.10 1

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home