SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Lake Washington Masters Invitational

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 10 Mixed 100 Y Free
51 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 WWUS Atwood, Justin 18-24 NT 53.53 1
3 NEO Hayes, William 65-69 NT 1:01.52 1

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 ORCA Waterbury, Chip 60-64 1:40.00 1:42.17 2
2 PMS Hogan, Elizabeth 55-59 1:30.00 1:24.87 1
3 SAM Balazic, MarySue 45-49 1:23.86 1:23.74 3
4 YPKC Lugo, Manuel 30-34 NT 59.77 1
4 LWM Welch, Sarah 70-74 1:25.55 NS
5 WAC Davis, Bob 75-79 1:30.26 1:32.29 1
6 PMS Johnson, Barbara 65-69 2:00.00 1:54.21 1

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BC Dillon, Sally 70-74 1:20.00 1:19.00 1
2 UC36 Boger, Brandon 35-39 1:15.03 1:03.87 3
3 UNA Hoffman, Wendy 50-54 1:15.00 1:16.12 2
4 MIR Zilz, Lenny 65-69 1:15.00 1:13.29 2
5 YPKC Wolfe, Amy 45-49 1:15.30 1:16.71 2
6 LWM Klober, Roland 45-49 1:23.00 1:10.79 2

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 DBST Brooks, Kathleen 30-34 1:12.00 1:12.75 3
2 YPKC Speir, Kris 50-54 1:10.00 1:12.28 1
3 UC36 Havens, Melissa 40-44 1:08.71 1:05.67 3
4 CWST Halverson, Amelia 18-24 1:09.95 1:08.97 3
5 WWUS Novack, Anna 18-24 1:10.00 1:10.36 4
6 WWUS Monsen, Allie 18-24 1:12.00 1:06.75 2

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 PMS Cortani, Andrea 45-49 1:07.59 1:09.27 1
2 LWM Baker, Laurel 35-39 1:06.19 NS NP
3 BC Farinas, Jennifer 40-44 1:04.20 1:04.59 2
4 WAC Sheng, Elisa 30-34 1:05.00 1:06.84 2
5 TWIM Pelham, Kathy 40-44 1:06.82 1:06.86 4
6 LWM Werchan, Felicia 25-29 1:08.00 1:05.59 1

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 CWST Bailey, Brooke 18-24 1:03.41 NS NP
2 SAWS Crist, Bruce 60-64 1:02.70 1:01.44 1
3 LWM McHenry, Valerie 35-39 1:02.22 1:02.08 1
4 WWUS Clark, Austin 18-24 1:02.24 1:03.46 4
5 MIR Goldstein, Alex 45-49 1:03.00 NS NP
6 GLAD Kleint, Nancy 25-29 1:03.77 NS NP

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Webber, Paul 55-59 1:02.00 1:01.82 2
2 MIR Cox, Allison 30-34 59.99 58.24 1
3 ORCA Robertson, Ryan 30-34 59.00 1:00.81 3
4 SAM Ringstad, Brandon 25-29 59.92 58.84 2
5 BAM Chan, Chelsea 18-24 1:00.00 1:00.37 1
6 CWST Schmidt, Conor 18-24 1:02.00 1:01.19 3

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SAM Wills, Evan 30-34 58.00 1:00.21 2
2 WAC Williamson, Eric 25-29 57.00 55.15 1
3 UC36 Dickmann, Kurt 50-54 56.93 55.96 1
4 TWIM Alsberg, Maoz 45-49 57.00 52.58 1
5 SAM Larson, Dan 50-54 57.50 NS NP
6 KENM Schwab, Katherine 40-44 58.00 56.50 1

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LWM Griffin, Benjamin 18-24 55.00 54.07 2
2 UC36 Perry, Maxwell 35-39 54.30 51.43 1
3 DBST Axel, Bradford 45-49 52.31 NS NP
4 NEO Colbeck, Pete 55-59 54.00 52.86 1
5 WAC Woare, Matthew 40-44 55.00 55.07 1
6 HMST Cox, Gary 35-39 56.08 56.96 2

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home