SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Lake Washington Masters Invitational

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Mixed 50 Y Free
58 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
TACM Castle, Matt 45-49 25.33 NS

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 CWST Dodge, Alec 18-24 NT NS NP
3 YPKC Lugo, Manuel 30-34 NT 25.92 2
4 WWUS Berkman, Charlotte 18-24 NT 32.14 6

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 WAC Davis, Bob 75-79 39.10 41.69 1
3 BC Dillon, Sally 70-74 37.00 36.41 2
5 ORCA Waterbury, Chip 60-64 43.00 43.38 2
6 NEO Hayes, William 65-69 NT 28.20 1

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LWM Welch, Sarah 70-74 36.55 34.98 1
2 DBST Brooks, Kathleen 30-34 34.00 32.34 2
3 WWUS Monsen, Allie 18-24 32.00 29.98 2
4 BAM McCulloch, Sara 40-44 32.00 31.98 3
5 YPKC Wolfe, Amy 45-49 36.00 34.87 3
6 CWST Halverson, Amelia 18-24 36.63 31.56 4

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 PMS Cortani, Andrea 45-49 31.46 31.03 2
2 WWUS Novack, Anna 18-24 31.00 31.78 5
3 UC36 Boger, Brandon 35-39 30.58 28.16 2
4 UC36 King, Victor 45-49 30.89 30.92 3
5 CWST Easterly, Kristin 18-24 31.12 32.86 7
6 LWM Klober, Roland 45-49 32.00 31.98 4

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 WWUS Sare, Madelynn 18-24 30.11 31.40 3
2 UC36 Havens, Melissa 40-44 29.69 29.12 2
3 LWM Werchan, Felicia 25-29 29.50 29.16 2
4 LWM Baker, Laurel 35-39 29.54 30.60 3
5 YPKC Gottschall, Hannah 35-39 30.00 28.77 2
6 PMS Beirne, Katherine 45-49 30.30 30.67 1

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 PMS Hogan, Elizabeth 55-59 37.68 39.62 1
1 GLAD Kleint, Nancy 25-29 29.19 NS
2 BWAQ Fullen, Warren 55-59 29.00 29.06 3
3 LWM Martin, Rachel 25-29 28.70 27.72 1
4 WAC Sheng, Elisa 30-34 29.00 29.34 1
5 BAM Gray, Darren 45-49 29.06 28.98 2
6 WWUS Caulfield, Miranda 18-24 29.27 29.58 1

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 CWST Schmidt, Conor 18-24 28.00 26.57 4
2 SAWS Crist, Bruce 60-64 27.97 27.21 1
3 PMS Johnson, Barbara 65-69 56.00 51.92 1
3 SAM Larson, Dan 50-54 27.50 NS
4 BAM Webber, Paul 55-59 27.50 27.43 2
5 WWUS Anderon, Jordan 18-24 28.00 25.66 3
6 UNA Hatton, Craig 50-54 28.63 NS NP

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LWM Pearson, Jay 55-59 27.06 26.59 1
2 WWUS Nixon, Blake 18-24 27.00 27.03 5
3 UC36 Eisner, Alex 30-34 26.00 24.63 1
4 KENM Schwab, Katherine 40-44 26.00 25.01 1
5 SAM Wills, Evan 30-34 27.00 26.58 3
6 YPKC Smith, Katy 35-39 27.31 28.10 1

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 CWST Cobb, Zachary 18-24 25.90 NS NP
2 HMST Cox, Gary 35-39 25.50 NS NP
3 UC36 Dickmann, Kurt 50-54 25.12 25.63 1
4 LWM Liedtke, Matthew 25-29 25.20 26.79 3
5 TWIM Alsberg, Maoz 45-49 25.50 23.75 1
6 WAC Woare, Matthew 40-44 26.00 25.23 1

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 WAC Williamson, Eric 25-29 24.60 24.35 2
2 LWM Griffin, Benjamin 18-24 24.00 24.01 1
3 LWM Kotynia, Jakub 25-29 22.85 23.09 1
4 UC36 Perry, Maxwell 35-39 23.70 23.20 1
5 HMST Philip, Jeevan 18-24 24.00 25.26 2
6 SWYM Hering, Brad 55-59 24.69 NS NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home