SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 18 Mixed 200 Y Back
51 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 CAMS Nolin, Sheila 50-54 6:00.00 DQ NP 0
4 GAJA Haase, Judith 75-79 5:34.16 5:33.26 1 9
5 GCPS Enfinger, Betty 70-74 5:40.00 5:10.78 3 6

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Moyer, Peggy 65-69 5:17.99 5:24.70 3 6
2 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 5:11.55 5:46.92 4 5
3 GAJA Baima, June 80-84 5:03.46 NS NP 0
4 GAJA Ottosen, Sue 70-74 4:30.00 4:41.88 2 7
5 MATT Havin, Jessica 30-34 5:00.00 4:22.08 3 6
6 YGF Thomas, Dodi 70-74 5:10.00 4:08.46 1 9
7 YGF Lancaster, Rocio 80-84 5:14.26 5:10.09 1 9
8 AMS Seifert, Alan 25-29 NT 2:12.67 1 9

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MOST Callaway, Linda 60-64 4:03.92 4:07.72 2 7
2 CAMS Ellington, Coke 70-74 3:49.10 4:00.40 3 6
3 YGF Rogers, Mark 50-54 3:30.00 3:20.13 1 9
4 CONC Perry, Andrew 45-49 3:30.00 NS NP 0
5 GAJA Delair, Stan 65-69 3:30.00 3:21.63 1 9
6 GS Panayotoff, Kristi 65-69 3:47.93 3:51.69 2 7
7 MGCM Smith, Kathy 55-59 4:00.00 3:46.76 1 9
8 CAMS Lanoux, Joe 70-74 4:21.00 4:28.93 4 5

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Hankins, Malena 40-44 3:20.00 2:58.41 1 9
2 AMS Maly, Samantha 18-24 3:18.17 3:22.96 1 9
3 GCPS Ascherfeld, Ray 80-84 3:10.76 3:25.55 1 9
4 GAJA Jones, Cathy 45-49 2:59.47 2:53.17 3 6
5 YGF Hein, Ricardo 55-59 3:10.00 3:50.23 5 4
6 GAJA Zeigler, John 70-74 3:17.02 3:20.79 2 7
7 GAJA Penn, Ginger 60-64 3:19.58 3:15.62 1 9
8 GCPS Miller, Sonia 50-54 3:25.00 3:13.30 1 9

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 2:55.00 2:59.43 4 5
2 MATT Hershberger, Mark 60-64 2:50.00 2:49.27 2 7
3 CAMS Hans, Brian 35-39 2:50.00 2:52.22 3 6
4 GCPS Knisely, Bill 60-64 2:45.00 2:39.09 1 9
5 CTMS Moore, Lin 55-59 2:47.99 2:41.10 2 7
6 MATT Crook, Bob 55-59 2:50.00 2:53.38 3 6
7 BUMS Tourtual, Dorothy 65-69 2:54.00 2:57.67 1 9
8 CTMS Reed, Ed 70-74 2:59.12 2:53.32 1 9

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Nedza, Mark 55-59 2:35.90 NS NP 0
2 ESMS Tomley, Patty 45-49 2:30.00 2:27.03 1 9
3 YGF Dodd, Thomas 18-24 2:30.00 NS NP 0
4 SYSM Mehok, George 45-49 2:18.00 2:08.94 1 9
5 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 2:30.00 2:32.89 1 9
6 GAJA Jones, Judd 55-59 2:30.00 NS NP 0
7 DAS Trimble, Ginny 30-34 2:35.00 2:37.97 1 9
8 PCST Jinks, Allison 30-34 2:44.09 2:44.95 2 7

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Shanteau, Ryan 35-39 2:15.00 2:10.28 2 7
2 MATT Von Jouanne, Roger 55-59 2:10.00 2:09.27 1 9
3 UC45 Mumber, Laura 45-49 2:04.03 2:36.31 2 7
4 AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 2:02.00 2:00.71 1 9
5 AMS Vanheyste, Wito 18-24 2:03.00 2:14.02 1 9
6 GCPS VanDillen, Kyle 18-24 2:06.00 2:14.40 2 7
7 GS Sawyer, Wesley 35-39 2:10.00 NS NP 0
8 MATT Fleming, Blakeley 25-29 2:15.00 2:09.48 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home