SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 16 Mixed 50 Y Back
79 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMS Seifert, Alan 25-29 NT 25.36 1 9
2 GCPS Clarke, Katherine 70-74 1:31.12 1:32.39 3 6
3 GAJA Baima, June 80-84 1:17.32 NS NP 0
4 GCPS Enfinger, Betty 70-74 1:15.00 1:05.59 2 7
5 GCPS Wolverton, Kate 60-64 1:15.00 51.37 2 7
6 GCPS Miller, Kay 80-84 1:23.30 1:25.43 1 9
7 CAMS Asselstine, David 55-59 NT DQ NP 0

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Haase, Judith 75-79 1:08.59 1:08.57 2 7
2 LTAZ Flusche, Jann 40-44 1:04.50 47.66 3 6
3 GAJA Ottosen, Sue 70-74 1:03.00 1:05.45 1 9
4 MATT Umstaedter, Carol 65-69 1:00.46 59.65 1 9
5 GCPS Menk, Sally 75-79 1:01.70 59.33 1 9
6 GAJA Moyer, Peggy 65-69 1:03.75 1:02.84 2 7
7 ESMS Matney, Jim 65-69 1:06.10 NS NP 0
8 MATT Havin, Jessica 30-34 1:10.00 51.93 4 5

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Trinque, Missy 45-49 55.00 35.42 3 6
2 CAMS Ellington, Coke 70-74 50.50 51.35 4 5
3 ESMS Lauderdale, Elliott 65-69 49.00 48.95 4 5
4 GCPS Duff, Linda 55-59 48.00 44.96 1 9
5 GAJA Miller, David 75-79 48.00 NS NP 0
6 MATT Garcia, Samuel 50-54 50.00 40.94 2 7
7 MGCM Smith, Kathy 55-59 51.00 50.78 2 7
8 CAMS Lanoux, Joe 70-74 55.71 59.50 5 4

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Delair, Stan 65-69 46.00 44.16 3 6
2 GCPS Scoggins, Jennipher 40-44 45.00 43.28 2 7
3 GAJA Zeigler, John 70-74 43.99 46.08 2 7
4 GCPS Miller, Sonia 50-54 43.00 41.69 3 6
5 GAJA Woody, Leonard 65-69 43.10 42.03 2 7
6 YCHA Disterdick, John 70-74 45.00 47.57 3 6
7 AMS Maly, Samantha 18-24 45.16 47.18 3 6
8 AMS Wolf, Sara 45-49 46.00 42.97 6 3

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Hanson, James 60-64 40.00 36.10 3 6
2 ESMS Agnew, Gabrielle 18-24 39.95 35.62 2 7
3 GCPS Ascherfeld, Ray 80-84 39.16 40.39 1 9
4 SYSM Dombrowski, Andrea 45-49 37.00 39.47 5 4
5 NTXL McKelvey, Christina 60-64 37.50 37.00 1 9
6 UC45 Raymond, Alicia 30-34 39.18 39.61 3 6
7 MATT Rogers, Carmel 30-34 40.00 38.64 2 7
8 GAJA Hankins, Malena 40-44 41.56 37.49 1 9

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMS McDonald, James 65-69 37.00 NS NP 0
2 ART Rossi, Leann 50-54 36.08 34.79 1 9
3 MATT Crook, Bob 55-59 36.00 34.63 4 5
4 GAJA Jones, Cathy 45-49 35.47 35.53 4 5
5 UC15 Clift, Robert 60-64 35.57 NS NP 0
6 GCPS Paedae, Dennis 65-69 36.00 37.53 1 9
7 GAJA Kucharski, Michael 45-49 36.97 32.48 3 6
8 SYSM Bennett, Ellen 50-54 37.00 35.60 2 7

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Becker, John 50-54 35.03 34.76 1 9
2 SYSM Couch, Bob 70-74 34.50 32.76 1 9
3 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 34.00 34.67 5 4
4 MATT Hall, James 55-59 33.16 32.71 2 7
5 CTMS Moore, Lin 55-59 33.96 32.76 3 6
6 OLD1 Schwab, Lyndsey 18-24 34.38 NS NP 0
7 MATT Hershberger, Mark 60-64 35.00 33.67 2 7
8 MATT Fleming, Mark 25-29 35.19 33.69 2 7

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DAS Trimble, Ginny 30-34 33.00 33.75 1 9
2 AMS Alley-Baktoo, Zahra 18-24 32.00 32.20 1 9
3 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 31.00 31.88 1 9
4 ESMS Tomley, Patty 45-49 30.15 30.05 1 9
5 GAJA Dunn, Jonathan 35-39 30.63 30.88 4 5
6 GAJA Hildebrandt, David 60-64 31.08 30.37 1 9
7 UC45 Nedza, Mark 55-59 32.90 NS NP 0
8 MATT Campbell, William 30-34 33.00 37.85 3 6

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS VanDillen, Kyle 18-24 29.18 28.65 1 9
2 AMS Sumner, Emile 25-29 28.45 28.44 1 9
3 MATT Von Jouanne, Jenny 25-29 28.00 29.16 2 7
4 MGCM Bailey, Bradley 45-49 28.00 28.62 2 7
5 MATT Von Jouanne, Scott 18-24 28.00 NS NP 0
6 MATT Berry, David 55-59 28.43 29.09 1 9
7 UC45 Clift, Chris 30-34 29.00 27.78 2 7
8 AMS Koch, Rebecca 25-29 30.00 29.34 3 6

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 27.07 27.50 1 9
2 SYSM Kendig, Jamie 35-39 27.00 26.45 3 6
3 AMS Hughey, Richard 50-54 26.50 NS NP 0
4 GAJA Shanteau, Ryan 35-39 25.92 25.86 1 9
5 AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 26.00 25.87 2 7
6 SYSM Mehok, George 45-49 26.77 26.91 1 9
7 UC45 Mumber, Laura 45-49 27.02 32.84 2 7
8 SYSM Pearson, Johnnie 40-44 27.58 27.31 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home