SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Mixed 100 Y Fly
49 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 GAJA Ottosen, Sue 70-74 6:14.00 2:56.12 1 9
4 MATT Umstaedter, Carol 65-69 2:21.44 2:16.44 3 6
5 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 4:19.72 3:50.89 4 5

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GS Panayotoff, Kristi 65-69 1:48.73 1:49.44 2 7
3 GAJA Penn, Ginger 60-64 1:44.73 1:40.85 1 9
4 ART Edwards, Sara 35-39 1:41.70 1:49.88 2 7
5 ESMS Bender, Bill 65-69 1:43.27 1:42.29 3 6
6 AMS Maly, Samantha 18-24 1:46.88 1:45.91 1 9
7 MOST Callaway, Linda 60-64 1:59.75 2:03.58 2 7

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Zeigler, John 70-74 1:35.55 1:36.16 1 9
2 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 1:33.00 1:26.18 4 5
3 GAJA Lemmons, Stephanie 25-29 1:31.28 1:23.25 2 7
4 GCPS Miller, Sonia 50-54 1:29.00 1:27.29 2 7
5 MATT Hanson, James 60-64 1:30.00 1:16.35 2 7
6 MASC Hidalgo, Carlos 45-49 1:32.00 1:29.48 6 3
7 BUMS Tourtual, Dorothy 65-69 1:34.00 1:33.95 1 9
8 MATT Garcia, Samuel 50-54 1:40.00 1:27.07 3 6

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Evans, Bill 65-69 1:21.62 1:25.52 2 7
2 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 1:20.00 1:09.66 1 9
3 ESMS Tomley, Patty 45-49 1:10.99 1:10.83 1 9
4 GAJA Eaton, Carlton 50-54 1:10.18 NS NP 0
5 GAJA Kucharski, Michael 45-49 1:10.82 1:10.81 4 5
6 SM Bruce, Alex 45-49 1:16.25 1:13.79 5 4
7 UC45 Wilson, Duane 35-39 1:20.00 1:12.29 3 6
8 SYSM Dombrowski, Andrea 45-49 1:25.00 1:28.29 2 7

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DAS Trimble, Ginny 30-34 1:10.00 1:13.57 1 9
2 UC15 Lushington, Michael 30-34 1:10.00 1:04.98 2 7
3 GAJA King, Ian 50-54 1:07.78 1:10.58 2 7
4 UC45 Nedza, Mark 55-59 1:05.90 1:11.89 3 6
5 OLD1 Heapy, Gary 50-54 1:07.00 1:04.33 1 9
6 AMS Paradis, Bennett 18-24 1:10.00 NS NP 0
7 GAJA Countryman, Marianne 50-54 1:10.00 1:13.19 1 9
8 UC45 Morrison, Matt 45-49 1:10.06 1:08.22 3 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWJ Welborn, George 65-69 1:05.00 1:08.48 1 9
2 MATT Smolin, Levi 25-29 1:04.68 1:02.22 1 9
3 AMS Koch, Rebecca 25-29 1:02.00 1:02.25 1 9
4 MATT Berry, David 55-59 59.96 1:02.45 1 9
5 PCST Reyes, Daniel 25-29 1:01.27 1:02.34 2 7
6 GAJA Hildebrandt, David 60-64 1:03.56 1:03.17 1 9
7 MATT McCoy, Peter 45-49 1:05.00 1:04.71 2 7
8 CTMS Taylor, Chip 55-59 1:05.04 1:03.98 2 7

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM Kendig, Jamie 35-39 58.00 57.17 2 7
2 MGCM Bailey, Bradley 45-49 57.00 56.03 1 9
3 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 56.12 56.40 1 9
4 AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 53.00 53.57 1 9
5 OLD1 Velez, Jasson 40-44 55.00 58.01 1 9
6 SYSM Mehok, George 45-49 56.51 NS NP 0
7 MATT Von Jouanne, Scott 18-24 58.00 57.76 1 9
8 AMS Cosgrove, Michael 18-24 58.17 59.55 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home