SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 12 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 50 Y Fly
91 Swimmers

Heat 1 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 CAMS Nolin, Sheila 50-54 1:55.00 1:36.88 5 4
4 GCPS Wolverton, Kate 60-64 1:01.00 49.77 3 6
5 CAMS Ellington, Coke 70-74 1:10.32 1:04.81 3 6
6 ESMS Matney, Jim 65-69 NT 1:29.81 8 1

Heat 2 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ESMS Weller, Terri 65-69 1:00.45 1:00.26 2 7
2 GCPS Desanctis, Carlos 70-74 57.00 49.09 2 7
3 ESMS Lauderdale, Elliott 65-69 49.02 52.28 7 2
4 GAJA Neff, Randall 60-64 46.00 NS NP 0
5 AMS Maly, Samantha 18-24 48.17 49.17 4 5
6 TNAQ Schumann, David 70-74 54.00 NS NP 0
7 MATT Umstaedter, Carol 65-69 57.36 57.19 1 9

Heat 3 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ESMS Cazzavillan, Shannon 40-44 45.00 38.32 2 7
2 YGF Dodd, Thomas 18-24 45.00 31.21 4 5
3 NCMS Braden, Jennifer 40-44 44.56 42.73 3 6
4 GAJA Saltzman, Edward 65-69 40.00 38.52 6 3
5 MGCM Williams, Michael 35-39 42.00 38.35 5 4
6 MASC Broadhead, Amber 18-24 45.00 NS NP 0
7 GCPS Duff, Linda 55-59 45.00 43.33 3 6
8 GAJA Zeigler, John 70-74 45.15 40.85 1 9

Heat 4 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YGF Cochran, Muriel 55-59 40.00 38.01 2 7
2 GCPS Miller, Sonia 50-54 39.00 37.48 3 6
3 MATT Villarreal, Allison 50-54 38.65 37.52 4 5
4 GCPS Scoggins, Jennipher 40-44 38.00 38.23 1 9
5 SYSM Vargas, Glen 55-59 38.00 NS NP 0
6 MASC Hidalgo, Carlos 45-49 39.00 37.10 5 4
7 NASH Tremmel, Becca 18-24 39.56 35.74 3 6
8 GAJA Hankins, Malena 40-44 40.00 NS NP 0

Heat 5 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NTXL McKelvey, Christina 60-64 36.50 34.41 2 7
2 GAJA Lemmons, Stephanie 25-29 35.73 33.33 4 5
3 GAJA Michalke, Doug 60-64 35.00 38.85 5 4
4 UC15 Clift, Robert 60-64 34.11 35.25 4 5
5 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 35.00 34.41 5 4
6 GAJA Jones, Cathy 45-49 35.47 34.72 2 7
7 GCPS Paedae, Dennis 65-69 36.00 37.90 5 4
8 GAJA Woody, Leonard 65-69 36.70 35.89 3 6

Heat 6 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM Dombrowski, Andrea 45-49 34.00 34.96 3 6
2 ESMS Bender, Bill 65-69 33.27 32.82 2 7
3 ART Rossi, Leann 50-54 33.00 30.88 1 9
4 MATT Garcia, Samuel 50-54 32.00 35.14 6 3
5 CTMS Draper, Ellary 30-34 33.00 31.52 1 9
6 CTMS Spansel, Ginger 55-59 33.21 34.38 1 9
7 ENSW Twist, Christina 30-34 33.81 34.09 2 7
8 SYSM Bennett, Ellen 50-54 34.00 32.68 2 7

Heat 7 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Campbell, William 30-34 32.00 38.93 4 5
2 GAJA Eaton, Carlton 50-54 31.13 31.04 4 5
3 AWJ Welborn, George 65-69 31.00 30.35 1 9
4 PPSL Watkins, Doug 55-59 30.20 NS NP 0
5 GAJA Kucharski, Michael 45-49 30.66 28.83 2 7
6 MATT Hanson, James 60-64 31.00 31.58 3 6
7 AMS Alley-Baktoo, Zahra 18-24 31.18 30.97 2 7
8 AMS McDonald, James 65-69 32.00 36.77 4 5

Heat 8 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SKY Noyes, Penny 60-64 30.01 29.66 1 9
2 UC45 Wilson, Duane 35-39 30.00 30.57 4 5
3 MATT McCoy, Peter 45-49 30.00 29.39 4 5
4 AMS Boldt, William 55-59 29.90 NS NP 0
5 UC15 Kennedy, Derek 45-49 29.99 NS NP 0
6 MATT Hershberger, Mark 60-64 30.00 31.02 2 7
7 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 30.00 31.60 1 9
8 GAJA Stille, Mike 55-59 30.06 NS NP 0

Heat 9 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA King, Ian 50-54 29.22 31.19 5 4
2 AMS Paradis, Bennett 18-24 28.50 27.90 3 6
3 UC45 Weber, Mark 25-29 28.34 NS NP 0
4 MATT Hall, James 55-59 27.97 28.37 3 6
5 AMS Starck, Jennifer 18-24 28.00 30.15 1 9
6 SPAW Anderson, Eric 50-54 28.50 NS NP 0
7 ESMS Tomley, Patty 45-49 29.13 29.35 1 9
8 UC15 Lushington, Michael 30-34 29.80 28.45 3 6

Heat 10 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OLD1 Heapy, Gary 50-54 27.86 27.81 3 6
2 GAJA Hildebrandt, David 60-64 27.52 27.59 1 9
3 AMS Koch, Rebecca 25-29 27.50 27.67 2 7
4 GCPS Purdy, Adam 30-34 27.00 27.10 2 7
5 UC45 Morrison, Matt 45-49 27.28 29.07 3 6
6 CTMS Taylor, Chip 55-59 27.51 27.33 2 7
7 AMS Sumner, Emile 25-29 27.59 27.50 1 9
8 UC45 Nedza, Mark 55-59 27.90 29.27 4 5

Heat 11 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Beatty, Dan 50-54 26.50 26.19 2 7
2 PCST Reyes, Daniel 25-29 26.34 26.96 1 9
3 MATT Berry, David 55-59 26.11 26.44 1 9
4 AMS Hughey, Richard 50-54 26.00 NS NP 0
5 GAJA Shanteau, Ryan 35-39 26.02 25.55 3 6
6 MGCM White, James 45-49 26.29 NS NP 0
7 AMS Cosgrove, Michael 18-24 26.35 26.74 2 7
8 MATT Von Jouanne, Jenny 25-29 27.00 28.10 3 6

Heat 12 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSCM Arrington, Adam 50-54 25.60 25.50 1 9
2 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 25.10 25.07 1 9
3 AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 25.00 24.74 2 7
4 MATT Von Jouanne, Scott 18-24 25.00 24.61 1 9
5 SYSM Kendig, Jamie 35-39 25.00 23.96 1 9
6 OLD1 Velez, Jasson 40-44 25.08 25.29 2 7
7 SYSM Pearson, Johnnie 40-44 25.20 25.20 1 9
8 SYSM Mehok, George 45-49 25.84 25.72 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home