SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 12 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 7 Mixed 200 Y Free
89 Swimmers

Heat 1 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 GCPS Stone, Marjorie 90-94 6:10.12 5:27.64 1 9
4 GCPS Miller, Kay 80-84 5:57.39 5:54.95 3 6
5 MASC Johnson, Margaret 70-74 6:00.00 5:51.65 4 5

Heat 2 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GCPS Clarke, Katherine 70-74 5:00.00 5:24.25 3 6
3 GAJA Baima, June 80-84 4:45.55 4:44.74 2 7
4 SWIFT Knowles, Percival Sr. 85-89 4:19.85 4:26.88 1 9
5 GAJA Ottosen, Sue 70-74 4:38.00 4:44.62 2 7
6 GAJA Moyer, Peggy 65-69 4:57.22 4:56.46 3 6
7 GAJA Haase, Judith 75-79 5:28.17 5:16.53 2 7

Heat 3 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Wolverton, Kate 60-64 4:00.00 3:26.33 3 6
2 CAMS Lanoux, Joe 70-74 3:56.99 3:55.30 5 4
3 YGF Elmore, James 60-64 3:55.00 3:20.22 3 6
4 ART Edwards, Sara 35-39 3:45.15 3:19.25 2 7
5 CAMS Asselstine, David 55-59 3:54.95 3:45.90 6 3
6 GCPS Menk, Sally 75-79 3:56.60 4:01.96 1 9
7 GCPS Enfinger, Betty 70-74 4:00.00 3:56.42 1 9
8 YGF Lancaster, Rocio 80-84 4:14.67 4:19.31 1 9

Heat 4 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MASC Broadhead, Amber 18-24 3:30.00 NS NP 0
2 AMS Givens, Maria 30-34 3:20.00 3:09.33 6 3
3 TNAQ Schumann, David 70-74 3:12.00 3:07.42 4 5
4 AMS Maly, Samantha 18-24 3:06.22 2:58.71 1 9
5 GCPS Straw, Mindi 45-49 3:07.12 3:09.04 6 3
6 CTMS Englebert, Chad 40-44 3:20.00 DQ NP 0
7 MGCM Smith, Kathy 55-59 3:30.00 3:19.85 3 6
8 ESMS Weller, Terri 65-69 3:38.00 3:44.96 2 7

Heat 5 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Delair, Stan 65-69 3:05.00 3:01.86 3 6
2 GAJA McCarthy, Daniel 40-44 3:02.99 2:45.26 2 7
3 AMS Brown, Lowell 30-34 3:00.00 2:56.61 3 6
4 GAJA Miller, David 75-79 3:00.00 2:53.78 1 9
5 MATT Rogers, Carmel 30-34 3:00.00 2:33.64 4 5
6 PBM Moak, Mary 60-64 3:00.00 3:02.82 2 7
7 GAJA Yetter, Brian 50-54 3:04.27 3:00.08 5 4
8 GCPS Desanctis, Carlos 70-74 3:05.00 2:58.42 3 6

Heat 6 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Miller, Sonia 50-54 2:58.00 2:04.87 1 9
2 LTMS VanCuren, Jean 55-59 2:56.00 2:44.07 1 9
3 GCPS Ascherfeld, Ray 80-84 2:52.76 3:03.21 1 9
4 YCHA Disterdick, John 70-74 2:49.50 2:55.06 2 7
5 GCPS Duff, Linda 55-59 2:52.00 2:50.02 2 7
6 UC24 Misiak, Sarah 50-54 2:54.00 2:07.39 2 7
7 YGF Hein, Ricardo 55-59 2:56.22 2:59.46 5 4
8 AMS Barkley, Lauren 25-29 3:00.00 2:48.20 2 7

Heat 7 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Garcia, Samuel 50-54 2:45.00 2:32.52 3 6
2 GAJA Hankins, Malena 40-44 2:40.70 2:30.19 2 7
3 MASC Johnson, Elizabeth 45-49 2:40.31 2:46.89 5 4
4 NTXL McKelvey, Christina 60-64 2:40.00 2:29.84 1 9
5 YGF Rogers, Mark 50-54 2:40.00 2:34.47 4 5
6 GAJA Jones, Cathy 45-49 2:40.47 2:32.24 3 6
7 GCPS Scoggins, Jennipher 40-44 2:41.40 2:45.80 3 6
8 AMS Wolf, Sara 45-49 2:48.53 2:40.16 4 5

Heat 8 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CAMS Hans, Brian 35-39 2:40.00 NS NP 0
2 MATT Villarreal, Allison 50-54 2:35.08 2:32.35 4 5
3 ENSW Ladd, Laura 45-49 2:31.41 2:26.34 2 7
4 GCPS Evans, Bill 65-69 2:28.54 2:29.87 2 7
5 OLD1 Schwab, Lyndsey 18-24 2:30.00 NS NP 0
6 BUMS Tourtual, Dorothy 65-69 2:35.00 2:35.39 1 9
7 ENSW Jackson, Adam 25-29 2:39.18 2:40.08 4 5
8 CONC Perry, Andrew 45-49 2:40.00 NS NP 0

Heat 9 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Michalke, Doug 60-64 2:25.82 3:08.88 2 7
2 MATT Fleming, Mark 25-29 2:23.77 2:15.62 3 6
3 CTMS Reed, Ed 70-74 2:22.93 2:27.22 1 9
4 CTMS Moore, Lin 55-59 2:19.73 2:17.03 4 5
5 UC45 Raymond, Alicia 30-34 2:21.22 2:33.87 5 4
6 MGCM Hale, Jennifer 40-44 2:23.00 2:16.83 1 9
7 ESMS Grundhoefer, Marianne 50-54 2:25.15 2:24.92 3 6
8 GCPS Malone, Evan 40-44 2:26.00 2:14.98 1 9

Heat 10 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Tosh, Megan 30-34 2:18.30 2:15.32 1 9
2 DAS Trimble, Ginny 30-34 2:16.00 2:15.51 2 7
3 UC45 Mumber, Laura 45-49 2:10.64 2:14.98 1 9
4 CTMS Cochran, Susan 35-39 2:10.00 2:13.31 1 9
5 UC45 Morrison, Matt 45-49 2:10.63 2:12.11 1 9
6 SWIFT Knowles, Percival 60-64 2:12.19 2:07.15 1 9
7 UC15 Lushington, Michael 30-34 2:17.00 2:09.15 2 7
8 PCST Jinks, Allison 30-34 2:19.71 2:16.37 3 6

Heat 11 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM Walker, Rick 65-69 2:08.00 2:07.82 1 9
2 MMC Newman, Mark 50-54 2:06.00 2:05.74 2 7
3 AMS Vanheyste, Wito 18-24 2:04.54 2:03.93 2 7
4 AMS Smith, Richard 50-54 2:01.59 2:01.13 1 9
5 MATT Smolin, Levi 25-29 2:04.23 1:52.55 1 9
6 MATT Fleming, Blakeley 25-29 2:05.00 2:00.83 1 9
7 WHA Berryhill, Keith 55-59 2:06.58 2:04.54 2 7
8 MATT Milburn, David 55-59 2:08.43 2:09.55 3 6

Heat 12 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSCM Arrington, Adam 50-54 2:01.20 NS NP 0
2 GAJA Dunn, Jonathan 35-39 1:58.31 1:58.82 2 7
3 GCPS VanDillen, Kyle 18-24 1:58.00 2:02.82 1 9
4 AWJ Gricius, David 25-29 1:53.05 1:54.64 2 7
5 GS Sawyer, Wesley 35-39 1:54.00 1:57.72 1 9
6 GCPS Purdy, Adam 30-34 1:58.00 1:56.78 1 9
7 MATT Von Jouanne, Roger 55-59 2:00.00 2:01.19 1 9
8 AMS Paradis, Bennett 18-24 2:01.50 2:06.48 3 6

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home