SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 100 Y Back
75 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 CAMS Nolin, Sheila 50-54 3:15.00 3:02.24 2 7
4 MATT Havin, Jessica 30-34 2:45.00 2:02.85 5 4
5 GCPS Clarke, Katherine 70-74 2:58.81 3:07.35 5 4

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Haase, Judith 75-79 2:37.64 2:32.22 1 9
2 GAJA Baima, June 80-84 2:26.48 2:26.83 2 7
3 MATT Umstaedter, Carol 65-69 2:18.37 2:14.50 2 7
4 YGF Lancaster, Rocio 80-84 2:15.34 2:18.55 1 9
5 YGF Thomas, Dodi 70-74 2:17.00 1:58.18 1 9
6 GAJA Moyer, Peggy 65-69 2:19.06 2:25.50 3 6
7 GCPS Enfinger, Betty 70-74 2:30.00 2:22.43 3 6
8 MASC Johnson, Margaret 70-74 2:44.98 3:06.28 4 5

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Trinque, Missy 45-49 2:00.00 1:22.59 5 4
2 MGCM Smith, Kathy 55-59 1:55.00 1:45.91 2 7
3 CAMS Ellington, Coke 70-74 1:48.45 1:48.82 2 7
4 MOST Callaway, Linda 60-64 1:47.31 1:52.89 2 7
5 GS Panayotoff, Kristi 65-69 1:47.80 1:43.65 1 9
6 GAJA McCarthy, Daniel 40-44 1:50.00 1:24.98 2 7
7 CTMS Englebert, Chad 40-44 2:00.00 1:48.75 3 6
8 CAMS Lanoux, Joe 70-74 2:01.74 2:06.44 3 6

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Delair, Stan 65-69 1:40.00 1:36.49 3 6
2 GAJA Penn, Ginger 60-64 1:35.01 1:31.72 1 9
3 GAJA Zeigler, John 70-74 1:32.54 1:37.63 1 9
4 GCPS Ascherfeld, Ray 80-84 1:26.12 1:28.50 1 9
5 GAJA Hankins, Malena 40-44 1:30.00 1:20.53 1 9
6 YGF Dodd, Thomas 18-24 1:35.00 1:12.57 3 6
7 AMS Maly, Samantha 18-24 1:35.45 1:33.55 1 9
8 ESMS Lauderdale, Elliott 65-69 1:41.22 1:50.88 4 5

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CAMS Hans, Brian 35-39 1:25.00 NS NP 0
2 GAJA Jones, Cathy 45-49 1:20.47 1:17.65 3 6
3 GAJA Kucharski, Michael 45-49 1:20.00 1:14.24 2 7
4 MATT Hanson, James 60-64 1:20.00 1:18.52 4 5
5 AMS McDonald, James 65-69 1:20.00 1:27.50 1 9
6 MASC Johnson, Elizabeth 45-49 1:20.04 1:22.05 4 5
7 CTMS Spansel, Ginger 55-59 1:24.50 1:23.92 1 9
8 GCPS Paedae, Dennis 65-69 1:25.00 1:32.44 2 7

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CTMS Draper, Ellary 30-34 1:18.00 1:11.93 2 7
2 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 1:17.00 1:16.81 6 3
3 PCST Jinks, Allison 30-34 1:16.08 1:16.03 4 5
4 UC45 Nedza, Mark 55-59 1:15.50 1:13.37 4 5
5 MATT Hershberger, Mark 60-64 1:16.00 1:15.88 3 6
6 GAJA Countryman, Marianne 50-54 1:17.00 1:19.16 1 9
7 MATT Crook, Bob 55-59 1:17.00 1:16.76 5 4
8 GAJA Ottosen, Sue 70-74 1:19.00 2:16.72 2 7

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Knisely, Bill 60-64 1:15.00 1:11.63 2 7
2 OLD1 Schwab, Lyndsey 18-24 1:14.79 NS NP 0
3 CTMS Moore, Lin 55-59 1:14.10 1:12.88 3 6
4 MATT Becker, John 50-54 1:12.55 1:12.01 2 7
5 UC45 Weber, Mark 25-29 1:13.70 NS NP 0
6 MATT Fleming, Mark 25-29 1:14.15 1:10.78 1 9
7 MMC Newman, Mark 50-54 1:15.00 1:13.51 4 5
8 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 1:15.00 NS NP 0

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA King, Ian 50-54 1:10.14 1:12.04 3 6
2 MATT Smolin, Levi 25-29 1:09.96 NS NP 0
3 AMS Alley-Baktoo, Zahra 18-24 1:08.11 NS NP 0
4 AWJ O'Leary, Britta 30-34 1:05.50 1:03.38 1 9
5 GAJA Jones, Judd 55-59 1:08.00 1:09.23 2 7
6 GAJA Hildebrandt, David 60-64 1:08.45 1:09.70 1 9
7 DAS Trimble, Ginny 30-34 1:10.00 1:13.07 3 6
8 GAJA Eaton, Carlton 50-54 1:10.45 1:15.03 5 4

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Sawyer, Wesley 35-39 1:04.00 59.43 3 6
2 AMS Sumner, Emile 25-29 1:03.10 1:01.15 1 9
3 MATT Von Jouanne, Roger 55-59 1:02.00 1:01.35 1 9
4 MATT Von Jouanne, Jenny 25-29 1:01.00 1:03.77 3 6
5 GCPS VanDillen, Kyle 18-24 1:01.92 1:01.84 1 9
6 AMS Koch, Rebecca 25-29 1:02.00 1:03.70 2 7
7 SYSM Pearson, Johnnie 40-44 1:03.15 1:01.27 1 9
8 ESMS Tomley, Patty 45-49 1:05.19 1:06.21 1 9

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Beatty, Dan 50-54 1:00.00 1:00.35 1 9
2 SYSM Mehok, George 45-49 59.91 58.58 1 9
3 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 59.13 58.55 1 9
4 AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 56.00 56.31 1 9
5 AMS Hughey, Richard 50-54 57.00 NS NP 0
6 GAJA Shanteau, Ryan 35-39 59.89 58.09 2 7
7 AMS Vanheyste, Wito 18-24 1:00.00 1:03.37 2 7
8 UC45 Mumber, Laura 45-49 1:01.00 1:09.76 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home