SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Mixed 100 Y Breast
72 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CAMS Nolin, Sheila 50-54 3:20.00 2:54.83 3 6
2 GCPS Clarke, Katherine 70-74 3:00.00 3:08.27 3 6
3 GAJA Ottosen, Sue 70-74 2:53.00 3:01.30 2 7
4 YGF Thomas, Dodi 70-74 2:40.00 2:03.86 1 9
5 GCPS Stone, Marjorie 90-94 2:49.53 2:45.39 1 9
6 MASC Johnson, Margaret 70-74 2:53.15 3:13.10 4 5
7 GCPS Miller, Kay 80-84 3:16.04 3:29.17 2 7
8 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 3:52.17 4:04.02 2 7

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LTAZ Flusche, Jann 40-44 2:25.60 1:46.72 3 6
3 ESMS Weller, Terri 65-69 2:11.00 2:09.02 1 9
4 YGF Elmore, James 60-64 2:05.00 1:43.69 4 5
5 NCMS Braden, Jennifer 40-44 2:10.00 1:42.17 2 7
6 GCPS Menk, Sally 75-79 2:13.17 2:16.20 1 9
7 SWIFT Knowles, Percival Sr. 85-89 2:20.88 2:16.94 1 9
8 YGF Lancaster, Rocio 80-84 2:36.76 2:45.85 1 9

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YGF Cochran, Muriel 55-59 1:56.00 1:37.61 1 9
2 ESMS Cazzavillan, Shannon 40-44 1:50.00 1:38.09 1 9
3 AMS Brown, Lowell 30-34 1:45.00 1:27.67 3 6
4 LTMS VanCuren, Jean 55-59 1:44.00 1:38.25 3 6
5 AMS Givens, Maria 30-34 1:45.00 1:34.50 5 4
6 GCPS Desanctis, Carlos 70-74 2:15.00 1:58.48 4 5
7 CAMS Lanoux, Joe 70-74 1:52.65 1:52.18 3 6
8 GAJA Neff, Randall 60-64 1:56.00 1:53.31 5 4

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Miller, David 75-79 1:40.00 1:42.34 1 9
2 GCPS Paedae, Dennis 65-69 1:38.00 1:47.00 3 6
3 GAJA Yetter, Brian 50-54 1:35.34 1:32.78 2 7
4 YGF Rogers, Mark 50-54 1:35.00 1:35.64 3 6
5 NASH Fuenmayor, Jose 70-74 1:35.31 1:29.84 2 7
6 MASC Cobia, Rachel 45-49 1:37.75 1:38.17 3 6
7 GAJA Stolz, Hal 80-84 1:39.00 1:39.40 1 9
8 GCPS Duff, Linda 55-59 1:40.00 1:38.20 2 7

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Woody, Leonard 65-69 1:34.07 1:35.17 2 7
2 ENSW Jackson, Adam 25-29 1:33.04 1:39.92 3 6
3 JCC Stone, Katherine 30-34 1:30.00 1:26.06 4 5
4 MGCM Cantor, Matt 25-29 1:30.00 1:22.85 2 7
5 YGF Hein, Ricardo 55-59 1:30.00 1:45.62 5 4
6 GCPS Baars, Bryan 60-64 1:31.50 1:27.54 2 7
7 GAJA McCarthy, Daniel 40-44 1:33.87 1:20.59 3 6
8 PBM Moak, Mary 60-64 1:34.18 1:35.72 1 9

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC24 Misiak, Sarah 50-54 1:29.00 1:28.25 2 7
2 SM Bruce, Alex 45-49 1:27.77 1:25.65 2 7
3 ART Rossi, Leann 50-54 1:26.53 NS NP 0
4 MATT Campbell, William 30-34 1:25.00 1:23.35 2 7
5 DCAM Vanheyste, Pia 50-54 1:26.48 1:26.84 1 9
6 MATT Milburn, David 55-59 1:26.95 1:24.26 4 5
7 GAJA Tosh, Megan 30-34 1:28.00 1:25.77 3 6
8 MASC Johnson, Elizabeth 45-49 1:29.47 1:31.26 2 7

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Michalke, Doug 60-64 1:22.87 1:32.00 3 6
2 CTMS Reed, Ed 70-74 1:19.62 1:23.86 1 9
3 SYSM Walker, Rick 65-69 1:15.00 1:14.10 1 9
4 PCST Reyes, Daniel 25-29 1:14.65 1:14.65 1 9
5 GAJA Hildebrandt, David 60-64 1:15.00 1:13.83 1 9
6 SYSM Vargas, Glen 55-59 1:16.00 1:14.49 3 6
7 ENSW Twist, Christina 30-34 1:19.75 1:21.75 2 7
8 ENSW Ladd, Laura 45-49 1:23.47 1:21.67 1 9

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CTMS Taylor, Chip 55-59 1:12.80 1:10.34 2 7
2 AMS Hinely, Megan 18-24 1:12.00 1:22.36 2 7
3 AMS Starck, Jennifer 18-24 1:10.00 1:13.31 1 9
4 UC15 Kennedy, Derek 45-49 1:09.99 NS NP 0
5 AWJ O'Leary, Britta 30-34 1:10.00 1:09.48 1 9
6 CTMS Cochran, Susan 35-39 1:10.00 1:14.32 1 9
7 MATT McCoy, Peter 45-49 1:12.00 1:11.72 1 9
8 GAJA Stille, Mike 55-59 1:13.58 NS NP 0

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMS Cosgrove, Michael 18-24 1:07.52 1:08.49 2 7
2 MATT Von Jouanne, Scott 18-24 1:05.00 1:05.52 1 9
3 ENSW Silver, Isaac 35-39 1:03.45 1:05.48 1 9
4 OLD1 Velez, Jasson 40-44 1:00.62 1:00.49 1 9
5 SYSM Pearson, Johnnie 40-44 1:02.13 1:03.83 2 7
6 UC45 Clift, Chris 30-34 1:04.00 1:07.52 1 9
7 GS McAdam, Robert 50-54 1:05.71 1:05.38 1 9
8 MATT Berry, David 55-59 1:08.43 1:09.40 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
OLD1 Schwab, Lyndsey 18-24 1:45.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home