SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 17 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Mixed 50 Y Free
133 Swimmers

Heat 1 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MASC Broadhead, Elijah 18-24 1:45.00 37.63 5 4
3 GCPS Miller, Kay 80-84 1:12.91 1:17.67 3 6
4 GAJA Baima, June 80-84 1:02.20 1:03.88 2 7
5 GAJA Haase, Judith 75-79 1:10.33 1:08.43 2 7
6 GCPS Clarke, Katherine 70-74 1:15.00 1:07.43 2 7

Heat 2 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Wolverton, Kate 60-64 1:00.00 39.35 4 5
2 MATT Havin, Jessica 30-34 58.00 40.65 9 0
3 GCPS Trinque, Missy 45-49 55.00 30.44 5 4
4 SWIFT Knowles, Percival Sr. 85-89 50.41 54.59 1 9
5 YGF Lancaster, Rocio 80-84 51.22 53.01 1 9
6 GAJA Moyer, Peggy 65-69 55.52 56.29 2 7
7 ESMS Matney, Jim 65-69 59.27 58.58 9 0
8 GCPS Stone, Marjorie 90-94 1:01.00 1:00.14 1 9

Heat 3 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LTAZ Flusche, Jann 40-44 46.20 36.52 4 5
2 CAMS Lanoux, Joe 70-74 44.60 43.70 5 4
3 CAMS Asselstine, David 55-59 43.25 43.60 9 0
4 NCMS Braden, Jennifer 40-44 40.00 35.09 3 6
5 MGCM Smith, Kathy 55-59 41.00 39.32 4 5
6 MATT Umstaedter, Carol 65-69 43.35 43.71 1 9
7 GCPS Menk, Sally 75-79 45.18 45.20 1 9
8 GCPS Enfinger, Betty 70-74 50.00 49.35 1 9

Heat 4 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMS Givens, Maria 30-34 40.00 32.78 8 1
2 TNAQ Schumann, David 70-74 40.00 39.46 3 6
3 GAJA Delair, Stan 65-69 38.00 37.38 7 2
4 AMS Maly, Samantha 18-24 38.00 38.87 6 3
5 AMS Barkley, Lauren 25-29 38.00 33.51 5 4
6 CAMS Ellington, Coke 70-74 38.60 39.66 4 5
7 CTMS Englebert, Chad 40-44 40.00 34.07 3 6
8 MASC Broadhead, Amber 18-24 40.00 38.32 5 4

Heat 5 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Straw, Mindi 45-49 37.19 37.34 9 0
2 MASC Cobia, Rachel 45-49 36.91 36.07 8 1
3 ESMS Lauderdale, Elliott 65-69 35.62 39.27 8 1
4 AMS Brown, Lowell 30-34 35.00 31.12 6 3
5 LTMS VanCuren, Jean 55-59 35.13 31.41 1 9
6 ESMS Cazzavillan, Shannon 40-44 36.00 32.35 2 7
7 GCPS Duff, Linda 55-59 37.00 34.97 3 6
8 ART Edwards, Sara 35-39 37.74 42.01 3 6

Heat 6 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YGF Dodd, Thomas 18-24 35.00 28.20 4 5
2 AMS McDonald, James 65-69 35.00 30.86 4 5
3 GAJA Neff, Randall 60-64 34.50 35.10 6 3
4 GAJA Hankins, Malena 40-44 34.44 31.01 1 9
5 AMS Wolf, Sara 45-49 34.48 33.61 7 2
6 GAJA Miller, David 75-79 35.00 33.23 1 9
7 GAJA Saltzman, Edward 65-69 35.00 31.91 5 4
8 MATT Rogers, Carmel 30-34 35.00 31.42 7 2

Heat 7 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Moak, Mary 60-64 33.55 34.63 3 6
2 GCPS Ascherfeld, Ray 80-84 33.23 35.62 1 9
3 MGCM Williams, Michael 35-39 33.00 29.94 8 1
4 GAJA Woody, Leonard 65-69 32.40 32.20 6 3
5 NASH Tremmel, Becca 18-24 32.56 30.12 4 5
6 JCC Stone, Katherine 30-34 33.00 30.21 6 3
7 GCPS Scoggins, Jennipher 40-44 33.24 NS NP 0
8 GCPS Baars, Bryan 60-64 34.31 32.90 5 4

Heat 8 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Crook, Bob 55-59 32.00 30.07 8 1
2 ENSW Jackson, Adam 25-29 31.54 31.96 6 3
3 GAJA Jones, Cathy 45-49 31.47 30.50 6 3
4 CTMS Spansel, Ginger 55-59 31.29 31.67 2 7
5 YCHA Disterdick, John 70-74 31.40 32.16 2 7
6 GCPS Paedae, Dennis 65-69 31.50 30.72 3 6
7 ESMS Agnew, Gabrielle 18-24 31.60 30.00 3 6
8 MATT Villarreal, Allison 50-54 32.00 30.90 3 6

Heat 9 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ART Rossi, Leann 50-54 30.00 28.58 1 9
2 MASC Miller, Preston 25-29 30.00 30.14 5 4
3 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 29.00 28.25 7 2
4 SYSM Bennett, Ellen 50-54 29.00 28.59 2 7
5 ENSW Ladd, Laura 45-49 29.00 28.97 4 5
6 PCST Jinks, Allison 30-34 29.16 29.39 4 5
7 UC15 Clift, Robert 60-64 30.00 30.51 4 5
8 GAJA Lemmons, Stephanie 25-29 30.34 30.17 4 5

Heat 10 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC15 Kennedy, Derek 45-49 28.99 NS NP 0
2 GAJA Tosh, Megan 30-34 28.46 28.31 2 7
3 CTMS Moore, Lin 55-59 28.29 27.51 6 3
4 MATT Campbell, William 30-34 28.00 30.92 5 4
5 ESMS Bender, Bill 65-69 28.13 27.71 2 7
6 MATT Fleming, Mark 25-29 28.30 26.93 4 5
7 NTXL McKelvey, Christina 60-64 28.50 28.36 2 7
8 GCPS Malone, Evan 40-44 29.00 28.02 2 7

Heat 11 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWJ Welborn, George 65-69 28.00 26.50 1 9
2 CTMS Cochran, Susan 35-39 28.00 28.28 2 7
3 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 28.00 28.05 1 9
4 AMS Starck, Jennifer 18-24 27.50 26.94 1 9
5 ESMS Tomley, Patty 45-49 27.64 26.72 1 9
6 MATT Hanson, James 60-64 28.00 28.96 3 6
7 SYSM Dombrowski, Andrea 45-49 28.00 28.65 3 6
8 DAS Trimble, Ginny 30-34 28.00 28.80 3 6

Heat 12 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Raymond, Alicia 30-34 27.18 29.97 5 4
2 UC15 Lushington, Michael 30-34 27.00 26.48 4 5
3 UC45 Wilson, Duane 35-39 27.00 25.36 6 3
4 AMS Alley-Baktoo, Zahra 18-24 26.80 27.38 2 7
5 MATT Milburn, David 55-59 26.94 26.65 4 5
6 MATT Garcia, Samuel 50-54 27.00 27.77 5 4
7 SKY Noyes, Penny 60-64 27.06 26.83 1 9
8 OLD1 Heapy, Gary 50-54 27.18 27.57 4 5

Heat 13 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Luckhurst, Jonathan 35-39 26.76 27.64 7 2
2 UC45 Weber, Mark 25-29 26.56 NS NP 0
3 AMS Koch, Rebecca 25-29 26.50 26.70 3 6
4 SYSM Couch, Bob 70-74 26.38 27.18 1 9
5 MATT Hershberger, Mark 60-64 26.50 27.46 2 7
6 AWJ O'Leary, Britta 30-34 26.50 25.25 1 9
7 SM Bruce, Alex 45-49 26.60 26.54 3 6
8 MATT Becker, John 50-54 26.77 26.62 3 6

Heat 14 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Nedza, Mark 55-59 25.90 27.14 5 4
2 WHA Berryhill, Keith 55-59 25.27 DQ NP 0
3 MATT Smolin, Levi 25-29 25.19 24.15 2 7
4 UC45 Morrison, Matt 45-49 25.03 26.95 4 5
5 UC45 Mumber, Laura 45-49 25.04 27.95 2 7
6 SPAW Anderson, Eric 50-54 25.20 24.63 1 9
7 MATT Hall, James 55-59 25.52 25.61 3 6
8 GCPS Knisely, Bill 60-64 26.00 25.16 1 9

Heat 15 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Mumber, Matthew 50-54 25.01 NS NP 0
2 MATT Von Jouanne, Jenny 25-29 25.00 25.78 2 7
3 GCPS Purdy, Adam 30-34 25.00 24.44 3 6
4 AMS Sumner, Emile 25-29 24.87 24.61 1 9
5 AMS Smith, Richard 50-54 24.90 24.68 2 7
6 SYSM Kendig, Jamie 35-39 25.00 23.17 2 7
7 UC45 Fricks, William 35-39 25.00 25.11 5 4
8 PPSL Watkins, Doug 55-59 25.02 NS NP 0

Heat 16 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PCST Reyes, Daniel 25-29 24.83 25.94 3 6
2 GAJA Dunn, Jonathan 35-39 24.21 24.57 3 6
3 ENSW Silver, Isaac 35-39 24.02 24.59 4 5
4 AMS Paradis, Bennett 18-24 23.80 23.69 2 7
5 UC45 Clift, Chris 30-34 24.00 23.52 2 7
6 OLD1 Velez, Jasson 40-44 24.11 24.18 1 9
7 GCPS VanDillen, Kyle 18-24 24.65 24.41 3 6
8 CTMS Taylor, Chip 55-59 24.86 24.34 2 7

Heat 17 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM Mehok, George 45-49 23.67 23.69 1 9
2 AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 23.50 23.15 1 9
3 AWJ Gricius, David 25-29 23.27 23.58 1 9
4 MATT Von Jouanne, Scott 18-24 23.00 22.75 1 9
5 AMS Hughey, Richard 50-54 23.00 NS NP 0
6 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 23.42 23.31 1 9
7 MGCM White, James 45-49 23.53 23.84 2 7
8 MATT Berry, David 55-59 23.74 23.85 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home