SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 15 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 2 Mixed 100 Y IM
116 Swimmers

Heat 1 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 CAMS Nolin, Sheila 50-54 3:15.00 2:59.38 6 3
4 LTAZ Flusche, Jann 40-44 2:50.17 1:33.40 2 7
5 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 2:59.24 3:11.67 3 6
6 GCPS Miller, Kay 80-84 3:17.65 3:26.80 1 9

Heat 2 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ESMS Weller, Terri 65-69 2:30.00 1:57.92 2 7
2 GCPS Enfinger, Betty 70-74 2:25.00 DQ NP 0
3 YGF Thomas, Dodi 70-74 2:23.75 1:59.55 2 7
4 MASC Broadhead, Amber 18-24 2:00.00 1:22.74 5 4
5 GCPS Wolverton, Kate 60-64 2:20.00 1:49.51 4 5
6 GAJA Ottosen, Sue 70-74 2:24.00 2:29.44 3 6
7 ESMS Matney, Jim 65-69 2:25.80 2:18.44 7 2
8 MASC Johnson, Margaret 70-74 2:49.22 1:25.95 1 9

Heat 3 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GCPS Menk, Sally 75-79 1:59.64 2:06.17 1 9
2 YGF Rogers, Mark 50-54 1:50.00 1:22.61 7 2
3 GS Panayotoff, Kristi 65-69 1:48.54 1:46.99 1 9
4 ESMS Lauderdale, Elliott 65-69 1:45.00 1:48.36 6 3
5 YGF Dodd, Thomas 18-24 1:45.00 1:12.95 3 6
6 TNAQ Schumann, David 70-74 1:49.00 1:45.88 4 5
7 GCPS Desanctis, Carlos 70-74 1:55.00 1:44.62 3 6
8 NCMS Braden, Jennifer 40-44 2:00.00 1:33.47 3 6

Heat 4 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MASC Miller, Preston 25-29 1:45.00 1:24.03 3 6
2 MGCM Williams, Michael 35-39 1:40.00 1:37.15 9 0
3 GAJA Neff, Randall 60-64 1:40.00 1:43.06 6 3
4 YCHA Disterdick, John 70-74 1:38.00 1:44.16 2 7
5 MATT Garcia, Samuel 50-54 1:40.00 1:20.78 6 3
6 MASC Hidalgo, Carlos 45-49 1:40.00 1:30.40 3 6
7 ART Edwards, Sara 35-39 1:42.45 1:43.59 3 6
8 GAJA McCarthy, Daniel 40-44 1:45.00 1:16.68 2 7

Heat 5 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Yetter, Brian 50-54 1:32.72 1:32.85 8 1
2 MASC Cobia, Rachel 45-49 1:31.81 1:34.53 7 2
3 GAJA Saltzman, Edward 65-69 1:30.00 1:24.72 5 4
4 MGCM Cantor, Matt 25-29 1:30.00 1:15.52 2 7
5 AMS Wolf, Sara 45-49 1:30.00 1:30.34 6 3
6 GAJA Penn, Ginger 60-64 1:30.63 1:30.92 3 6
7 LTMS VanCuren, Jean 55-59 1:32.00 1:23.70 2 7
8 ESMS Cazzavillan, Shannon 40-44 1:35.00 1:27.14 1 9

Heat 6 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YGF Hein, Ricardo 55-59 1:30.00 1:33.95 8 1
2 DCAM Vanheyste, Pia 50-54 1:28.84 1:29.84 5 4
3 YGF Cochran, Muriel 55-59 1:27.00 1:24.88 3 6
4 GAJA Woody, Leonard 65-69 1:25.69 1:23.49 4 5
5 UC24 Misiak, Sarah 50-54 1:27.00 1:27.71 4 5
6 ENSW Jackson, Adam 25-29 1:28.33 1:27.51 4 5
7 GAJA Miller, David 75-79 1:30.00 1:32.70 1 9
8 MATT Hanson, James 60-64 1:30.00 1:20.58 4 5

Heat 7 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Michalke, Doug 60-64 1:25.00 1:22.03 5 4
2 ESMS Agnew, Gabrielle 18-24 1:23.24 1:17.03 3 6
3 GCPS Evans, Bill 65-69 1:21.33 1:22.34 3 6
4 ENSW Ladd, Laura 45-49 1:20.60 1:14.71 3 6
5 NASH Tremmel, Becca 18-24 1:20.79 1:18.37 4 5
6 ESMS Bender, Bill 65-69 1:22.71 1:20.88 1 9
7 GCPS Miller, Sonia 50-54 1:25.00 1:26.94 3 6
8 GCPS Scoggins, Jennipher 40-44 1:25.01 NS NP 0

Heat 8 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Lemmons, Stephanie 25-29 1:20.44 1:18.31 4 5
2 GAJA Luckhurst, Jonathan 35-39 1:20.00 1:12.05 8 1
3 MATT Campbell, William 30-34 1:20.00 1:18.20 5 4
4 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 1:20.00 1:17.57 6 3
5 JCC Stone, Katherine 30-34 1:20.00 1:16.85 5 4
6 MATT Hershberger, Mark 60-64 1:20.00 1:14.68 3 6
7 GAJA Kucharski, Michael 45-49 1:20.04 1:10.38 1 9
8 CTMS Spansel, Ginger 55-59 1:20.54 1:21.38 1 9

Heat 9 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Nedza, Mark 55-59 1:18.50 1:11.60 5 4
2 CTMS Draper, Ellary 30-34 1:18.00 1:13.09 2 7
3 UC45 Fricks, William 35-39 1:18.00 1:06.87 6 3
4 OLD1 Schwab, Lyndsey 18-24 1:16.35 NS NP 0
5 ART Rossi, Leann 50-54 1:16.71 1:12.66 2 7
6 MATT Crook, Bob 55-59 1:18.00 1:18.71 7 2
7 NTXL McKelvey, Christina 60-64 1:18.50 1:17.18 2 7
8 MASC Johnson, Elizabeth 45-49 1:19.51 1:23.99 5 4

Heat 10 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Wilson, Duane 35-39 1:15.00 1:09.09 7 2
2 AMS McDonald, James 65-69 1:15.00 1:20.89 2 7
3 ENSW Twist, Christina 30-34 1:14.10 1:14.45 4 5
4 CTMS Reed, Ed 70-74 1:13.12 1:13.77 1 9
5 SYSM Dombrowski, Andrea 45-49 1:13.50 1:19.89 4 5
6 PCST Jinks, Allison 30-34 1:14.84 1:14.10 3 6
7 AMS Mihalik, Jennifer 35-39 1:15.00 1:11.23 2 7
8 UC15 Lushington, Michael 30-34 1:15.00 1:07.75 4 5

Heat 11 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CTMS Moore, Lin 55-59 1:12.99 1:10.33 3 6
2 GCPS Knisely, Bill 60-64 1:12.50 1:09.76 2 7
3 PPSL Watkins, Doug 55-59 1:10.80 NS NP 0
4 GAJA Eaton, Carlton 50-54 1:10.16 1:14.76 5 4
5 SKY Noyes, Penny 60-64 1:10.42 1:09.94 1 9
6 MATT Hall, James 55-59 1:11.31 1:11.33 4 5
7 UC45 Weber, Mark 25-29 1:12.92 NS NP 0
8 SM Bruce, Alex 45-49 1:13.12 1:11.97 2 7

Heat 12 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SYSM Bennett, Ellen 50-54 1:10.00 1:11.87 1 9
2 GAJA Stille, Mike 55-59 1:09.56 NS NP 0
3 ESMS Tomley, Patty 45-49 1:08.90 1:07.43 1 9
4 PCST Reyes, Daniel 25-29 1:06.29 1:07.52 1 9
5 OLD1 Heapy, Gary 50-54 1:08.86 1:07.63 3 6
6 GAJA King, Ian 50-54 1:09.34 1:11.08 4 5
7 AMS Alley-Baktoo, Zahra 18-24 1:09.71 1:11.05 2 7
8 CTMS Cochran, Susan 35-39 1:10.00 1:08.66 1 9

Heat 13 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC45 Clift, Chris 30-34 1:05.05 1:02.11 3 6
2 GS Sawyer, Wesley 35-39 1:05.00 1:05.25 5 4
3 GCPS VanDillen, Kyle 18-24 1:03.55 1:01.50 2 7
4 AMS Sumner, Emile 25-29 1:03.10 1:01.59 1 9
5 ENSW Silver, Isaac 35-39 1:03.21 1:04.44 4 5
6 CTMS Taylor, Chip 55-59 1:03.93 1:03.11 2 7
7 AMS Starck, Jennifer 18-24 1:05.00 1:07.44 1 9
8 GAJA Hildebrandt, David 60-64 1:05.95 1:04.61 1 9

Heat 14 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSCM Arrington, Adam 50-54 1:01.50 1:01.80 2 7
2 GAJA Shanteau, Ryan 35-39 1:01.01 59.23 2 7
3 AWJ O'Leary, Britta 30-34 1:01.00 1:00.82 1 9
4 GCPS Purdy, Adam 30-34 1:00.51 1:00.46 2 7
5 SYSM Mehok, George 45-49 1:00.52 DQ NP 0
6 UC45 Mumber, Laura 45-49 1:01.00 1:10.06 2 7
7 GAJA Dunn, Jonathan 35-39 1:01.08 1:01.62 3 6
8 MATT Von Jouanne, Jenny 25-29 1:02.00 1:05.16 3 6

Heat 15 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMS Koch, Rebecca 25-29 1:00.00 1:04.72 2 7
2 MATT Berry, David 55-59 59.41 1:00.08 1 9
3 MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 58.93 59.07 1 9
4 OLD1 Velez, Jasson 40-44 56.21 55.96 1 9
5 MATT Von Jouanne, Scott 18-24 58.00 56.43 1 9
6 SYSM Kendig, Jamie 35-39 59.00 57.15 1 9
7 AMS Hughey, Richard 50-54 1:00.00 NS NP 0
8 GAJA Beatty, Dan 50-54 1:00.00 1:00.15 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home