SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Heat Sheet - 4 Heats

Next Event >>>

Event 1 Mixed 1650 Y Free
36 Swimmers

Heat 1 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MATT Milburn, David 55-59 19:44.13 19:32.17 1 9
2 SPAW Anderson, Eric 50-54 19:30.00 18:42.94 1 9
3 MMC Newman, Mark 50-54 18:59.00 18:51.02 2 7
4 MATT Smolin, Levi 25-29 17:30.00 17:27.42 1 9
5 MATT Fleming, Blakeley 25-29 17:50.00 18:16.22 1 9
6 GAJA Dunn, Jonathan 35-39 19:23.00 19:37.46 1 9
7 GAJA Countryman, Marianne 50-54 19:41.00 19:55.44 1 9
8 GAJA Jones, Judd 55-59 21:15.00 DQ NP 0

Heat 2 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Hankins, Malena 40-44 23:45.00 22:29.48 2 7
2 ENSW Twist, Christina 30-34 23:00.00 21:55.66 1 9
3 ESMS Grundhoefer, Marianne 50-54 22:23.81 21:59.91 2 7
4 GCPS Evans, Bill 65-69 21:39.98 21:14.85 1 9
5 GCPS Malone, Evan 40-44 22:00.00 21:14.21 1 9
6 MGCM Hale, Jennifer 40-44 22:40.00 21:20.04 1 9
7 YGF Rogers, Mark 50-54 23:30.00 23:06.31 3 6
8 AMS Bailey, Conner 70-74 24:13.67 DQ NP 0

Heat 3 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ENSW Jackson, Adam 25-29 27:55.02 27:33.37 3 6
2 MOST Callaway, Linda 60-64 27:09.99 27:45.98 2 7
3 AMS Wolf, Sara 45-49 25:58.68 24:23.05 1 9
4 GAJA Penn, Ginger 60-64 25:04.19 24:51.03 1 9
5 MASC Cobia, Rachel 45-49 25:49.64 27:34.88 2 7
6 CTMS Englebert, Chad 40-44 26:00.00 25:55.01 2 7
7 GAJA Zeigler, John 70-74 27:26.55 27:41.65 1 9
8 TNAQ Schumann, David 70-74 28:26.00 27:54.75 2 7

Heat 4 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Baima, June 80-84 41:41.49 41:29.99 1 9
2 GAJA Delair, Stan 65-69 34:50.00 30:51.57 2 7
3 MGCM Cantor, Matt 25-29 30:00.00 24:19.84 2 7
4 GCPS Straw, Mindi 45-49 29:07.08 27:42.34 3 6
5 YGF Hein, Ricardo 55-59 30:00.00 31:00.28 2 7
6 CAMS Ellington, Coke 70-74 33:40.10 33:53.63 3 6
7 YGF Elmore, James 60-64 38:00.00 33:13.48 1 9
8 MATT Havin, Jessica 30-34 38:00.00 32:14.08 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
PBM Rust, Catherine 60-64 22:45.00 NP
CONC Perry, Andrew 45-49 23:30.00 NP
AMS Boldt, William 55-59 18:43.87 NP
LTSE Palmer, Dr. John 35-39 36:00.00 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home