2016 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 2, 2016 - Sun, Dec 4, 2016 )

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Men 200 M IM
55 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
ROSE Keim, John 40-44 2:33.57 NS 0

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Tulin, Michael 60-64 4:46.29 4:28.75 5 4
2 LBG Miranda, Mike 50-54 4:10.00 3:58.10 9 0
3 WH2O Figueiredo, Paulo 70-74 3:40.00 3:33.33 2 7
4 WH2O Bahamon, Luis 55-59 3:35.00 3:26.70 7 2
5 ARIZ Everett, Douglas 50-54 3:35.00 3:33.82 8 1
7 MVN Santy, James 50-54 3:40.00 3:11.72 6 3
8 LVM Feldman, Michael 55-59 4:22.61 4:19.29 8 1

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Jett, Darrell 55-59 3:30.00 3:15.37 6 3
2 GRA Kreger, Jeffrey 50-54 3:15.00 3:20.19 7 2
3 TSTT Edwards, John 55-59 3:09.76 2:57.15 4 5
4 ROSE Cavanagh, Mike 50-54 3:05.00 3:01.83 5 4
5 PCCM Anderson, Robert 60-64 3:06.51 3:06.42 3 6
7 LVM Osorio, Gabriel 50-54 3:10.76 2:59.31 4 5
8 CVMM Losinski, Mark 60-64 3:20.22 3:33.35 4 5

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Graham, Donald 60-64 3:01.00 2:38.51 1 9
2 GRA Wrabley, Matt 55-59 3:00.00 3:10.32 5 4
3 GRA Jensen, Dan 55-59 2:55.00 2:51.25 3 6
4 VMST Throne, William 60-64 2:50.13 2:49.78 2 7
5 TAM Burns, Richard 70-74 2:54.40 2:52.15 1 9
7 SDSM Morales, Henry 40-44 2:59.82 2:57.21 6 3
8 GRA Lee, Brendan 18-24 3:00.00 NS NP 0

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Giacobe, Drew 40-44 2:50.00 2:51.86 5 4
2 ROSE Beubis, Michael 50-54 2:45.00 2:30.65 2 7
3 LVM Davis, Caleb 40-44 2:43.00 2:40.61 4 5
4 MVN Osborne, Jonathan 18-24 2:40.38 2:40.65 3 6
5 VCM Kerns, Hubie 65-69 2:42.00 2:39.29 1 9
7 LVM Jaffee, Laurence 55-59 2:45.00 2:33.87 2 7
8 ROSE Kim, Gene 30-34 2:49.71 DQ NP 0

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Granados, James 30-34 2:40.00 2:30.17 3 6
2 GRA Acosta - Gomez, Misael 18-24 2:40.00 2:31.93 2 7
3 UCLA Uskert, Derek 35-39 2:37.80 2:36.49 5 4
4 ROSE Keim, John 40-44 2:33.57 2:36.39 3 6
5 ROSE Godor, Frank 35-39 2:37.72 2:36.64 6 3
7 SDSM Ascher, Nathan 45-49 2:39.00 2:35.43 1 9
8 GRA Paggi, Gregory 35-39 2:40.00 2:32.35 4 5

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Saricayir, Volkan 18-24 2:30.00 2:27.98 1 9
2 GRA Cook, Jacob 25-29 2:30.00 NS NP 0
3 ROSE Durieux, Chad 35-39 2:28.85 2:30.12 3 6
4 OREG Miller, Matt 35-39 2:28.72 2:29.87 2 7
5 NOVA Jackson, Scott 40-44 2:28.74 2:25.92 2 7
7 CVMM Koehler, Doug 50-54 2:28.86 2:34.97 3 6
8 OREG Sullivan, Scot 50-54 2:30.00 2:24.48 1 9

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MSCM Chung, Jaehuen 35-39 2:27.00 DQ NP 0
2 SCAQ McAteer, Brian 30-34 2:19.96 2:20.80 2 7
3 LVM Gaines, Billy 35-39 2:16.00 2:15.66 1 9
4 NOVA West, Steve 40-44 2:12.00 2:11.63 1 9
5 ROSE Burnett, Simon 30-34 2:12.00 2:04.80 1 9
7 MAM Hamilton, Rick 45-49 2:17.74 DQ NP 0
8 SDSM Komissarov, Andrey 55-59 2:20.58 2:22.23 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SOBA Anderson, Ashley 45-49 2:32.33 NP
CHEL Sabala, Michael 35-39 2:26.30 NP
SCAQ Ireland, Bill 55-59 2:55.00 NP
TCC Berkedal, David 65-69 3:44.38 NP
GRA Jaben, Max 30-34 2:08.38 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home