2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    

Event 37 Mixed 1000 Y Free
62 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CTM Simons, Linda 50-54 13:00.00 13:38.63 4 15
2 TSTT Payne, Barb 50-54 26:00.00 25:49.64 6 13
3 LVM Stone, Robert 70-74 19:59.00 21:08.66 3 16
4 OJAI Goodman, Lois 65-69 18:56.37 19:10.81 2 17
5 FMT Bergstrom, Robert 75-79 17:45.00 16:47.90 1 20
6 ROSE Hilger, Eric 45-49 18:00.00 15:15.89 3 16
7 LVM Canto, Susan 65-69 19:10.00 17:54.86 1 20
8 MSCM Shore, Susan 50-54 20:00.00 13:56.74 5 14

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Duggan, Terese 55-59 15:59.59 16:19.54 2 17
2 VCM Raffaelli, Larry 70-74 15:40.00 14:37.98 1 20
3 MSCM Hayden, Peter 55-59 15:00.00 13:13.29 7 12
4 ROSE Sterne, Erik 60-64 14:55.50 14:27.89 2 17
5 LVM Bowe, Pamela 40-44 14:50.00 15:25.80 2 17
6 UCLA Heuveline, Patrick 50-54 14:53.03 14:26.30 4 15
7 SWM Grotsky, Heidi 45-49 14:59.01 14:43.63 2 17
8 CVMM Freeman, Frank 70-74 15:32.16 15:36.28 2 17
9 UC44 Durell, Bill 65-69 15:51.00 15:46.10 2 17

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Seaton, Jessica 60-64 14:50.00 14:55.42 1 20
2 ARIZ Everett, Douglas 50-54 14:19.25 14:35.54 5 14
3 MVN Christiansen, Emily 18-24 14:00.00 12:35.97 1 20
4 SDSM Jett, Darrell 55-59 13:55.00 14:05.83 9 9
5 LVM Turchin, Jennifer 35-39 13:45.00 14:22.62 2 17
6 SDSM Genz, Michael 55-59 13:55.00 13:02.29 5 14
7 LVM Colavito, Violet 30-34 14:00.00 13:12.28 2 17
8 GRA Acosta - Gomez, Misael 18-24 14:00.05 12:16.57 2 17
9 LVM Fulljames, Rick 60-64 14:50.00 14:18.26 1 20

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VCM Raffaelli, Cori 30-34 11:25.00 11:11.59 1 20
2 WH2O Karlin, Olivia 50-54 13:14.65 12:56.71 2 17
3 SDSM Neville, Cathy 55-59 13:07.06 13:40.90 1 20
4 NOVA Inouye, Darren 50-54 13:00.00 12:38.92 3 16
5 LVM Ashworth, Michelle 50-54 12:59.90 13:11.01 3 16
6 SDSM Feld, Karen 45-49 13:00.00 13:52.66 1 20
7 NOVA Bolcoa, Scott 30-34 13:00.00 12:38.62 2 17
8 LVM Adams, Kari 50-54 13:09.00 12:21.59 1 20
9 CVMM Rosen, Robert 65-69 13:30.00 13:15.25 1 20

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Serbia, George 55-59 12:45.00 12:31.98 4 15
2 GRA Hartmire, David 55-59 12:30.00 13:08.32 6 13
3 LVM Arpin, Dave 55-59 12:30.00 13:42.41 8 11
4 ROSE Smith, Hauoli 35-39 12:21.33 12:12.08 2 17
5 ROSE Hsu, Howard 30-34 12:16.77 12:02.53 1 20
6 MYST Holbeck, John 55-59 12:20.00 12:30.88 3 16
7 GRA Shikiya-Pascucci, Julie 40-44 12:24.00 12:40.34 1 20
8 ROSE Mc Ginley, Patrick 50-54 12:30.00 12:07.47 2 17
9 ROSE Borton, Dan 45-49 12:42.79 12:34.52 2 17

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Paggi, Gregory 35-39 12:00.00 11:29.68 1 20
2 GRA Jensen, Dan 55-59 11:47.78 11:37.82 2 17
3 NOVA Crosson, Jeffrey 50-54 11:30.00 11:31.95 1 20
4 SCAQ Thomas, Bruce 55-59 10:55.95 10:48.37 1 20
5 GRA Hoyt, Trevor 18-24 10:15.00 10:47.46 1 20
6 SCMC Edge, Jonathan 45-49 10:48.18 11:03.66 1 20
8 LVM Giovanni, Melissa 35-39 11:30.00 11:37.65 1 20
9 WH2O Stryker, Samuel 25-29 12:00.00 10:50.79 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GRA Horvath, Katherine 40-44 15:00.00 NP
ARIZ Vargas, Daniel 55-59 13:40.00 NP
TSTT Georges, Chris 55-59 14:36.54 NP
OREG Sullivan, Scot 45-49 10:52.45 NP
RINC Everett, Jeff 55-59 15:00.00 NP
ROSE Passos, Andre 40-44 11:29.00 NP
GRA Jaben, Max 30-34 9:40.32 NP
GRA Lucero, Michael 45-49 10:48.68 NP
NOVA Caldwell, Dionne 80-84 18:46.23 NP
MYST Palis, Regina 50-54 16:00.00 NP

<<< Previous Event    
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home