2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 32 Men 200 Y IM
53 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GRA Cook, Jacob 25-29 NT 2:14.55 2 17
3 ROSE Goode, Douglas 75-79 4:33.75 4:28.99 1 20
4 LVM Feldman, Michael 55-59 4:00.69 3:52.10 4 15
5 ROSE Sterne, Erik 60-64 3:11.33 2:58.11 3 16
6 LVM Stone, Robert 70-74 3:59.90 DQ NP 0
7 SDSM Mitchell, Tom 80-84 4:16.97 4:11.55 1 20
8 ARIZ Baker, Donald 85-89 6:55.00 5:06.67 1 20

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CVMM Losinski, Mark 60-64 3:10.36 3:01.81 4 15
2 UC33 Carey, George 70-74 3:01.33 3:07.33 1 20
3 GRA Kreger, Jeffrey 50-54 2:59.00 3:03.65 7 12
4 SDSM Genz, Michael 55-59 2:59.00 2:44.43 2 17
5 MSCM Leloup, Paul 30-34 2:50.00 2:48.01 4 15
6 MVN Heather, Michael 60-64 2:53.28 2:40.34 2 17
7 SDSM Jett, Darrell 55-59 2:59.00 2:54.59 3 16
8 ARIZ Bailey, Hop 65-69 3:01.08 2:58.53 2 17
9 UCLA Heuveline, Patrick 50-54 3:07.63 2:59.95 6 13

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Inouye, Darren 50-54 2:45.00 2:35.00 4 15
2 NOVA Bolcoa, Scott 30-34 2:40.00 2:27.95 3 16
3 LVM Jaffee, Laurence 55-59 2:30.00 2:17.36 1 20
4 SWM Snell, Peter "oso" 45-49 2:25.99 2:32.49 4 15
5 LVM Davis, Caleb 40-44 2:25.00 2:22.05 3 16
6 ROSE Martin, Matthew 30-34 2:25.00 2:20.90 2 17
7 SWM Godor, Frank 35-39 2:27.89 2:22.05 3 16
8 SDSM Johnston, Steven 45-49 2:38.00 2:29.88 3 16
9 WH2O Kirvan, David 50-54 2:42.00 2:35.41 5 14

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Rozow, Stephen 45-49 2:23.72 2:22.88 2 17
2 PSM Graham, Donald 60-64 2:22.00 2:34.45 1 20
3 RMDA Jacobs, David 50-54 2:20.00 2:20.10 3 16
4 ROSE Durieux, Chad 35-39 2:18.34 2:17.25 1 20
5 CVMM Koehler, Doug 50-54 2:16.27 2:16.91 1 20
6 LAPS Kelca, Brian 55-59 2:17.50 DQ NP 0
7 GRA Paggi, Gregory 35-39 2:20.00 2:17.67 2 17
8 GRA Granados, James 30-34 2:21.71 DQ NP 0
9 VCM Kerns, Hubie 65-69 2:22.82 2:23.73 1 20

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Guzman, Erik 35-39 2:15.00 2:29.18 4 15
2 MVN Gunnell, Steve 45-49 2:14.16 2:15.76 1 20
3 SDSM Komissarov, Andrey 55-59 2:10.89 NS NP 0
4 ROSE Beaulieu, Connor 18-24 2:10.00 2:10.16 1 20
5 GRA Jaben, Max 30-34 1:59.02 1:55.66 1 20
6 WH2O Sinel, Craig 40-44 2:10.00 2:15.27 2 17
7 ARIZ Judson, Jay 40-44 2:10.38 2:04.45 1 20
8 LVM Griffard, Jared 25-29 2:12.33 2:07.83 1 20
9 NOVA Collins, Michael 50-54 2:14.92 2:17.65 2 17

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
NOVA Parlett, Duncan 50-54 3:08.81 NP
NOVA Weissert, Toby 55-59 2:20.00 NP
HNAQ Magee, Mark 45-49 2:03.67 NP
LAPS Heyes, Greg 60-64 2:29.00 NP
CAQM Wilson, Robert 60-64 2:24.02 NP
CVMM Karren, Kelly 40-44 2:13.90 NP
UCLA Magit, Brad 55-59 2:19.69 NP
GRA Lucero, Michael 45-49 2:07.22 NP
ROSE Armour, Justin 30-34 2:45.00 NP
SCAQ Ireland, Bill 55-59 2:36.37 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home