SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2014 SPMS Short Course Meters Championships

Heat Sheet - 9 Heats

Next Event >>>

Event 1 Mixed 1500 M Free
86 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Lambert, Heather 60-64 59:00.00 26:07.32 1 9
2 ROSE Clifford, Kara 45-49 54:00.00 21:59.03 4 5
3 WH2O Larson, Charles 60-64 40:00.00 23:05.22 3 6
4 LBG Pugh, Dana 30-34 37:24.17 35:59.29 5 4
5 OJAI Glenn, Sylvia 75-79 38:22.83 39:34.51 1 9
6 LBG Cole, Anita 65-69 42:13.20 43:01.47 2 7
7 ROSE Soderstrom, Tom 55-59 54:30.00 21:30.29 1 9
8 UC33 Shockro, Ellen 70-74 29:49.72 30:19.09 1 9

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSTT Mulcahy, John 45-49 35:00.00 24:34.87 6 3
2 TSTT Arnush, Ruth 55-59 33:00.00 34:49.91 3 6
3 FONT Delgado, Nicholas 40-44 32:00.10 31:32.87 5 4
4 TSTT Enman, Jessica 30-34 31:32.67 32:24.72 4 5
5 TSTT DeVore, Lauri 50-54 32:00.00 30:56.55 4 5
6 NT Braaksma, Hary 75-79 26:07.00 27:37.68 1 9
7 UCLA Heuveline, Patrick 50-54 33:49.28 23:31.72 4 5
8 LBG Smith, Stanley 65-69 35:00.00 29:45.99 4 5

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Oakleaf, Ann 55-59 30:45.00 31:00.10 2 7
2 ROSE Huang, Chi-Ying 40-44 30:00.00 27:52.34 3 6
3 SOBA Kocker, John 60-64 29:52.00 29:34.56 5 4
4 MVN Span, Eileen 45-49 29:17.23 27:09.35 5 4
5 ROSE Shelow-Macdogall, Jeanette 50-54 25:25.00 23:10.76 2 7
6 ROSE Bennett, Kristin 55-59 30:00.00 NS NP 0
7 TSTT Cook, Kris 60-64 30:13.00 25:47.58 4 5
8 WH2O Olson, Jay 65-69 25:30.00 24:22.12 3 6

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Baron, Mike 55-59 28:00.00 28:56.55 4 5
2 TSTT Toumayan, Colleen 45-49 27:44.40 NS NP 0
3 ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 40-44 27:21.30 26:13.58 2 7
4 LVM Feldman, Michael 55-59 27:00.00 29:34.34 5 4
5 SDSM Stengel, Alta 60-64 27:10.55 26:11.74 2 7
6 TSTT Mejia, Fernando 50-54 27:40.50 22:49.98 3 6
7 SDSM Bell, John 70-74 27:54.52 29:14.37 3 6
8 TSTT Tucker-Georges, Tracy 50-54 31:15.90 NS NP 0

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Wingert, Kathy 55-59 32:33.00 NS NP 0
2 ROSE Ono, Satoshi 40-44 25:36.23 25:59.74 4 5
3 LVM Fasulo, Jessica 30-34 25:30.00 23:34.89 2 7
4 TSTT Georges, Chris 55-59 24:45.17 23:53.31 2 7
6 LVM Grobaski, Beth 30-34 29:00.00 27:33.91 3 6
7 RMDA Yung, Lisa 25-29 26:00.00 25:35.63 2 7
8 LVM Rauch, Will 80-84 26:30.00 26:24.53 1 9

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Kremers, Brian 40-44 24:00.10 20:56.12 3 6
2 UC33 Foote, David 60-64 23:20.11 22:31.37 2 7
3 LVM Saul-Zachau, Joanne 55-59 23:15.00 22:05.56 1 9
4 ROSE Ettinger, Tom 65-69 23:00.00 22:55.00 2 7
5 ROSE Lucero, Lucky 40-44 23:09.35 19:05.15 1 9
6 RGSC Heins, Barry 55-59 23:18.88 23:57.00 3 6
7 LVM Waymire, Gina 50-54 24:00.00 23:12.30 3 6
8 TAM Shoenberger, Linda 65-69 24:04.40 24:17.45 1 9

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Moyer, Catherine 30-34 22:43.84 22:17.45 1 9
2 ROSE Giffin, Meghan 35-39 22:27.82 21:48.60 1 9
3 SDSM Ralphs, Tony 70-74 22:08.31 22:40.40 2 7
4 ROSE Durieux, Chad 35-39 22:00.00 19:27.70 2 7
5 SDSM Plackemeier, Steven 60-64 22:06.10 21:56.98 1 9
6 LVM Wegner, Karin 40-44 22:18.14 21:43.27 1 9
7 RMDA Piner, Glenn 45-49 22:30.00 22:41.53 5 4
8 RHMS Davis, Don 70-74 22:49.00 22:21.58 1 9

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Ashworth, Michelle 50-54 21:57.59 22:03.59 1 9
2 ROSE Kim, Steve 35-39 21:02.84 21:24.74 3 6
3 VCM Kerns, Hubie 65-69 20:45.00 20:07.89 1 9
4 SDSM Stiles, Jasmine 45-49 20:27.85 20:09.44 2 7
5 LVM Osorio, Gabriel 50-54 20:30.00 20:52.89 1 9
6 CVMM Weiderman, Jennifer 45-49 21:00.04 20:54.15 3 6
7 SDSM Paul, Lara 45-49 21:53.10 20:06.71 1 9
8 ROSE Frost, Ray 50-54 22:00.00 21:36.89 2 7

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Frogley, Terry 40-44 19:12.63 19:37.08 2 7
2 CVMM Koehler, Doug 45-49 18:57.84 18:40.60 3 6
3 ROSE Alders, Alec 25-29 17:55.33 19:09.70 1 9
4 SCA Eickhoff, Randy 45-49 17:15.68 17:30.75 2 7
5 VCM Shaffer, Mike 45-49 17:30.44 17:00.38 1 9
6 SDSM Parker, Emily 25-29 18:07.62 18:40.97 1 9
7 LVM Marlow, Jarvis 35-39 18:59.00 18:25.13 1 9
8 ROSE Cienega, Julio 45-49 19:50.45 19:58.22 4 5

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
UC34 Lemmon, Tamara 35-39 21:01.76 NP
UCLA Ciraulo, Christie 60-64 24:00.10 NP
TSTT Libenson, Patricio 50-54 26:00.00 NP
ROSE Ludwig-Hughes, Suzanne 45-49 30:00.00 NP
ROSE Passos, Andre 40-44 22:30.32 NP
NOVA Jackson, Scott 35-39 19:59.99 NP
MMAC Menard, Joanne 65-69 23:51.67 NP
MVN Montrella, Beverly 65-69 29:26.00 NP
TOC Sherrill, Mike 65-69 22:00.00 NP
CVMM Ramos, Christopher 25-29 17:30.00 NP
CVMM Rapp, Jordan 30-34 18:00.00 NP
CVMM Freeman, Frank 65-69 25:04.65 NP
LAPS Willis, Gregory 65-69 23:13.89 NP
SOBA Choy, Joanna 50-54 50:30.00 NP
SWHM Flaherty, Michael 35-39 22:00.00 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home