2013 SPMS Short Course Meters Championships ( Fri, Dec 6, 2013 - Sun, Dec 8, 2013 )

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 24 Mixed 800 M Free
89 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 MVN Kornfeld, Maurine 90-94 21:00.72 19:18.14 1 9
4 LVM Fieno, Gail 70-74 19:00.00 19:23.19 1 9
5 OJAI Glenn, Sylvia 75-79 20:16.27 19:43.48 2 7
6 LBG Cole, Anita 65-69 21:50.83 22:38.60 2 7

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Pugh, Dana 30-34 18:26.10 18:33.10 7 2
2 NOVA Caldwell, Dionne 80-84 16:39.28 17:06.45 1 9
3 LBG Miranda, Mike 50-54 16:00.00 14:48.37 8 1
4 ROSE Abounassar, Michael 35-39 15:00.00 NS NP 0
5 LVM Ziemba, Amy 40-44 15:30.00 13:53.82 4 5
6 CVMM Johnson, Lloyd 70-74 16:35.11 16:42.29 2 7
7 CVMM Hassan, Mazen 45-49 17:20.00 11:58.03 5 4
8 WH2O Olson, Jay 60-64 18:30.00 12:43.29 6 3

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Bovee, Dennis 65-69 14:30.00 14:51.08 4 5
2 LBG Werner, John 50-54 14:22.00 13:57.06 5 4
3 ROSE Huang, Chi-Ying 40-44 14:08.53 14:03.60 5 4
4 LVM Cushman, Susan 50-54 14:00.00 12:35.98 2 7
5 SDSM Williams, Anne 75-79 14:05.49 14:03.84 1 9
6 LVM Fasulo, Jessica 30-34 14:20.20 12:26.85 6 3
7 LBG Holt, Mark 50-54 14:22.00 14:43.99 7 2
8 CVMM Baird, Bill 50-54 14:40.00 14:05.35 6 3

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSTT Cook, Kris 60-64 13:37.36 13:42.13 7 2
2 LVM Colavito, Violet 30-34 13:00.99 12:10.02 5 4
3 TSTT Mulcahy, John 45-49 13:00.00 NS NP 0
4 ROSE Ono, Satoshi 35-39 12:35.00 13:36.59 5 4
5 UCLA Heuveline, Patrick 50-54 12:51.82 12:25.63 4 5
6 SCMC Edge, Marci 45-49 13:00.13 12:39.18 2 7
7 LAPS Anderson, Eric 65-69 13:20.00 12:15.07 2 7
8 CVMM Freeman, Frank 65-69 13:38.20 12:36.20 3 6

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Ozun, Sabri 50-54 12:30.00 11:53.72 3 6
2 RGSC Heins, Barry 55-59 12:28.93 12:18.78 3 6
3 TSTT Georges, Chris 55-59 12:17.30 12:27.72 4 5
4 LBG Liu, Jeff 35-39 12:10.55 11:58.75 4 5
5 LAPS Willis, Gregory 65-69 12:12.93 11:59.34 1 9
6 UC33 Foote, David 60-64 12:28.00 12:14.57 5 4
7 WH2O Wilson, Thomas 55-59 12:30.00 12:41.62 5 4
8 MMAC Menard, Joanne 65-69 12:30.00 12:35.98 1 9

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Seubert, Erica 30-34 12:05.58 12:00.38 4 5
2 CVMM Koehler, Deanna 40-44 12:02.51 11:30.39 2 7
3 WH2O Larson, Charles 60-64 12:00.00 11:55.43 4 5
4 ROSE Whitehead, Michael 45-49 11:50.95 11:51.96 4 5
5 CALG Wallace, Laurie 40-44 12:00.00 11:20.21 1 9
6 ROSE Ko, Scott 30-34 12:00.52 11:32.09 2 7
7 CVMM Weiderman, Jennifer 45-49 12:04.24 11:22.29 1 9
8 ROSE Culver, Ian 35-39 12:10.10 10:35.96 2 7

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Ralphs, Tony 70-74 11:38.00 11:38.86 1 9
2 SDSM Brown, Dannelly 25-29 11:30.00 NS NP 0
3 LVM Saul-Zachau, Joanne 55-59 11:23.94 11:35.30 2 7
4 ROSE Soderstrom, Tom 55-59 11:17.87 10:43.69 1 9
5 ROSE Kim, Steve 35-39 11:19.76 10:51.38 3 6
6 MELO Pinto, Harlan 55-59 11:30.00 12:44.78 6 3
7 LVM Wegner, Karin 40-44 11:32.00 11:30.86 3 6
8 LVM Ashworth, Michelle 50-54 11:41.47 11:31.59 1 9

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Plackemeier, Steven 55-59 11:10.20 11:21.91 2 7
2 SDSM Given, Michael 45-49 11:01.82 11:12.21 3 6
3 LVM Giovanni, Melissa 30-34 11:00.00 10:32.18 2 7
4 SCMC Liebowitz, Daniel 25-29 10:56.53 10:50.97 1 9
5 VCM Gruber, Glenn 60-64 10:59.00 10:34.70 2 7
6 CVMM Rosen, Robert 60-64 11:01.31 10:55.96 3 6
7 LBG Cole, Jacqueline 30-34 11:02.47 11:04.95 3 6
8 SCMC Ellington, Cheri 55-59 11:15.00 10:58.39 1 9

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARIZ Modjeska, Mark 60-64 10:43.44 10:30.76 1 9
2 ROSE Capizzi, Stefanie 25-29 10:31.35 11:15.77 4 5
3 NOVA Serbia, George 50-54 10:30.00 11:01.05 2 7
4 SDSM Frogley, Terry 40-44 10:03.77 10:04.77 2 7
5 ROSE Scannell, Michael 50-54 10:10.00 NS NP 0
6 LVM Grolle, Jamie 30-34 10:30.00 10:24.32 1 9
7 SDSM Pandya, Yatindra 30-34 10:39.52 10:27.75 1 9
8 SOBA Neilan, David 45-49 10:45.30 10:42.54 2 7

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOBA Stalker, Nathan 35-39 9:44.50 10:19.13 1 9
2 GSC Holman, Sara 25-29 9:38.78 9:42.99 2 7
3 ROSE Alders, Alec 18-24 9:28.00 10:06.92 1 9
4 MVN Cox, Ryan 40-44 8:48.20 8:57.77 1 9
5 SDSM Parker, Emily 25-29 9:23.40 9:24.83 1 9
6 SCMC Edge, Jonathan 45-49 9:33.14 9:38.32 1 9
7 GSC Holman, Mary 25-29 9:38.85 9:43.35 3 6
8 PSM Phillips, Daniel 50-54 10:02.35 9:32.42 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
OJAI Umholtz, Ken 60-64 14:20.00 NP
ROSE Lassonde, Kristin 30-34 15:53.90 NP
T-26 Walikis, Robert 45-49 10:27.31 NP
TAM Shoenberger, Linda 65-69 13:04.10 NP
TOC Ferroggiaro, Fred 60-64 10:30.00 NP
TOC Sherrill, Mike 60-64 12:00.00 NP
LBG Ferguson, Howard 55-59 13:46.00 NP
LBG Lambert, Heather 55-59 14:00.00 NP
LBG Parnes, Bart 55-59 15:40.00 NP
CMS Magouirk, Jeffrey 50-54 11:04.00 NP
VCM Raffaelli, Larry 70-74 13:30.00 NP
LVM Harmon, Joanna 50-54 15:56.35 NP
LVM Phifer, Katy 40-44 10:45.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home