2013 SPMS Short Course Meters Championships ( Fri, Dec 6, 2013 - Sun, Dec 8, 2013 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 23 Mixed 400 M IM
51 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Fieno, Gail 70-74 12:00.00 11:43.84 1 9
2 LBG Pugh, Dana 30-34 9:58.11 10:34.44 1 9
3 ROSE Ronay, Peter 70-74 8:10.00 8:04.75 1 9
4 LBG Baron, Mike 55-59 8:00.00 8:26.44 3 6
5 TSTT Cook, Cindy 55-59 8:03.70 8:04.76 2 7
6 ROSE Abounassar, Michael 35-39 8:30.00 8:02.56 3 6
7 UC35 Higgins, Nate 25-29 11:00.00 11:54.73 1 9
8 USF Grohe, William 80-84 12:49.46 12:04.59 1 9

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LAPS Anderson, Eric 65-69 7:15.00 6:53.60 1 9
2 LVM Goldsmith, Dara 45-49 7:10.10 7:00.80 1 9
3 WH2O Figueiredo, Paulo 65-69 7:00.30 7:27.03 2 7
4 SDSM Maroudis, Kristina 35-39 6:58.51 6:07.12 1 9
5 SSBM Pinto, Rachel 35-39 7:00.00 6:38.15 3 6
6 CVMM Koehler, Deanna 40-44 7:00.99 DQ NP 0
7 SDSM Martinez, Jorge 65-69 7:15.00 7:39.49 3 6
8 MVN Burrola, Amy 18-24 8:00.00 NS NP 0

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Neville, Cathy 55-59 6:53.57 7:00.27 1 9
2 CVMM Rosen, Robert 60-64 6:37.86 6:16.48 1 9
3 ROSE Soderstrom, Tom 55-59 6:18.88 6:03.73 2 7
4 NOVA Kramer, Stephanie 35-39 6:12.16 6:16.10 2 7
5 CMS Framke, Erin 40-44 6:16.22 5:57.83 2 7
6 SDSM Given, Michael 45-49 6:19.00 5:54.99 4 5
7 ROSE Castleton, Tom 40-44 6:40.17 6:32.21 1 9
8 SCAQ Lucas, James 60-64 6:55.82 7:08.45 2 7

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Lee, Sandra 18-24 6:00.00 5:46.22 1 9
2 ROSE Keim, John 35-39 5:58.74 5:34.00 2 7
3 ROSE Capizzi, Stefanie 25-29 5:49.55 DQ NP 0
4 PSM Nalli, Lyle 50-54 5:40.00 5:28.86 2 7
5 GSC Holman, Mary 25-29 5:46.16 5:50.78 1 9
6 VMST Throne, William 55-59 5:55.00 6:01.35 1 9
7 LVM Phifer, Katy 40-44 6:00.00 5:44.34 1 9
8 SOBA Neilan, David 45-49 6:11.11 6:19.02 5 4

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCMC Edge, Jonathan 45-49 5:33.79 5:25.24 3 6
2 NOVA Jackson, Scott 35-39 5:29.99 5:24.54 1 9
3 WH2O Walther, Gregory 25-29 5:27.55 DQ NP 0
4 SCA Eickhoff, Randy 45-49 5:04.84 5:03.54 1 9
5 PSM Phillips, Daniel 50-54 5:10.16 5:09.07 1 9
6 ROSE Borton, Dan 45-49 5:27.86 DQ NP 0
7 CVMM Koehler, Doug 45-49 5:30.45 5:24.30 2 7
8 GSC Holman, Sara 25-29 5:34.11 DQ NP 0

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
LAPS Willis, Gregory 65-69 7:03.87 NP
LBG Parnes, Bart 55-59 9:00.00 NP
LBG Lambert, Heather 55-59 7:40.00 NP
LBG Werner, John 50-54 7:45.10 NP
CMS Magouirk, Jeffrey 50-54 6:12.00 NP
WAMS Jaegers, Al 50-54 5:25.00 NP
TOC Yntema, Douwe 18-24 4:50.00 NP
VCM Kerns, Hubie 60-64 6:29.00 NP
VCM Shaffer, Mike 45-49 5:13.36 NP
MVN Cox, Ryan 40-44 4:52.87 NP
ROSE Kim, Steve 35-39 6:19.76 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home