SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2012 Patriot Masters Sprint Classic

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 13 Women 100 Y IM
37 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
MERR Gray, Kelsey 18-24 1:13.32 NS

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
3 GMUP Decarli, Carmen 70-74 2:28.70 NS NP
4 ALEX Maline, Deborah 25-29 2:00.00 1:21.15 8
5 ANCM Pettijohn, Margot 65-69 2:25.38 1:24.88 1
6 RMST Greenfield Sheehe, Heather 45-49 2:45.00 1:30.31 3

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 MERR Boilini, Lauren 25-29 1:38.16 1:41.41 10
2 CUBU Cole, Missy 35-39 1:30.00 1:16.82 4
3 UNAT Swanson, Ulrika 35-39 1:28.00 1:16.84 5
4 CUBU Becker, Marlene 45-49 1:22.00 1:20.02 2
5 TERR Robinson, Saeko 30-34 1:28.00 1:21.91 4
6 ALEX Bianco, Jennifer 35-39 1:30.00 NS NP
7 DCTC Miata, Julianne 25-29 1:30.00 1:11.02 2
8 CMYM Dew, Rosemary 60-64 1:48.00 1:42.17 2

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 DCTC Bauer, Amanda 25-29 1:21.00 1:22.18 9
2 MERR Shaw, Brittany 25-29 1:20.00 1:20.30 7
3 MERR Mahler, Krista 30-34 1:19.42 1:23.52 5
4 UNAT Sullivan, Shannon 35-39 1:18.10 NS NP
5 ALEX Felder, Alaina 30-34 1:18.63 1:20.30 3
6 ALEX Legas, Sarah 25-29 1:20.00 1:09.96 1
7 AGUA Craffey, Joan 55-59 1:20.00 1:21.11 1

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 DCRP Shycoff, Barbara 50-54 1:16.55 1:15.86 1
2 TERR Williams, Kendra 25-29 1:15.24 1:16.50 6
3 ALEX Jopke, Ann 30-34 1:15.00 1:13.25 2
4 GMUP Moy, Elaina 35-39 1:14.10 1:13.47 3
5 LTSM Chapman, Lara 25-29 1:14.51 1:13.39 4
6 UNAT McCance, Jen 18-24 1:15.00 1:20.19 1
7 VMST Loftus-Charley, Shirley 60-64 1:15.44 1:16.14 1
8 RMST Katsaros, Sheryl 40-44 1:17.00 1:17.60 1

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 ARMS Swain, Jayme 35-39 1:12.37 1:11.05 1
2 GERM Friedlander, Lauren 25-29 1:10.00 1:11.60 3
3 TERR Grover, Mollie 30-34 1:06.95 1:06.05 1
4 VMST Patterson, Annette 45-49 1:04.39 1:05.25 1
5 GMUP Livingston, Leslie 50-54 1:04.50 NS NP
6 STON de Hart, Jenny 35-39 1:07.70 1:11.11 2
7 UNAT Chapman, Holly 18-24 1:12.00 NS NP
8 DCAC Hemady, Noura 25-29 1:13.00 1:14.59 5

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
NBAC Schaffer, Robyn 45-49 1:22.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home